Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Informacje Motoryzacyjne  > 
  4. Wyścig 24h Le Mans przełożony. Kiedy nowy termin?

Wyścig 24h Le Mans przełożony. Kiedy nowy termin?

Data aktualizacji: wtorek, 24 listopad 2020

Coroczny wyścig Le Mans trwający równe 24h i odbywający się niemal nieprzerwanie od 1923 roku został oficjalnie przełożony. Powodem jest oczywiście zagrożenie epidemiologiczne spowodowane rozprzestrzenianiem się koronawirusa. To już kolejna wielka impreza motoryzacyjna, która ucierpiała z powodu epidemii.Spis treści:

Co to jest wyścig 24h Le Mans?
Kiedy odbędzie się wyścig?

 

Co to jest wyścig 24h Le Mans?

24h Le Mans to wyścig trwający równe 24h, czyli jedną dobę. Zadaniem każdego z kierowców jest przejechanie w tym czasie jak największej liczby okrążeń. Zwycięzcą jest oczywiście kierowca, który pokona jak najwięcej okrążeń. Sam wyścig to już tradycja. Nie licząc okresu wojny, odbywa się on corocznie, nieprzerwanie od 1923 roku. Zawody rozgrywają się na torze Circuit de la Sarthe we Francji. Posiada on długośćc 13 626 km i w dużej części korzysta z dróg użytkowanych na co dzień w ruchu ulicznym. Pierwsze lata popularnego wyścigu to głównie starty indywidualne. Dopiero kolejne sezony przyniosły zmiany w postaci wprowadzenia dwuosobowych, a następnie trzyosobowych zespołów. Ciekawostką jest, że o wyścigu Le Mans powstał film „Le Mans 66” opowiadający o rywalizacji zespołów Forda i Ferrari.

 

Le Mans 

Le mans to wyścig z blisko 100-letnią tradycją - fot.pixabay.com

 

Kiedy odbędzie się wyścig?

Organizator zawodów Automobile Club de l'Ouestwraz z federacjami FIA oraz FIA WEC, jednogłośnie postanowili przełożyć 88 edycję 24-godzinnego wyścigu odbywającego się na torze Circuit de la Sarthe we francuskim Le Mans. Pierwotny termin zawodów, czyli 13-14 czerwca, był zagrożony z powodu trwającej obecnie epidemii koronawirusa. Jednocześnie podano nowy termin wyścigu, który planowany jest na 19-20 września.

  • Pierwotny termin: 13-14 czerwca 2020r;
  • Nowy termin: 19-20 września 2020r;

 

Z tego powodu nie odbędą się również sesje testowe, zaplanowane na tym torze na przełomie marca i kwietnia. Przesunięcie terminu wyścigu Le Mans wymusi również zmiany w kalendarzu zawodów Michelin Le Mans Cup oraz Ligier Europen Series, które najprawdopodobniej poznamy wkrótce.
Przypomnijmy, zeszłoroczną edycję zawodów wygrał zespół fabryczny Toyoty, tym samym zapewniając sobie drugie z rzędu zwycięstwo. Bolid Toyota TS050 Hybrid poprowadzili do zwycięstwa:

  • Fernando Alonso (Hiszpania);
  • Kazuki Nakajima (Japonia);
  • Sebastien Buemi (Szwajcaria);

 

Pokonując łącznie 385 okrążeń, dokładnie o 3 mniej niż rok wcześniej.

 

Porsche Le Mans

Kto w tym roku powalczy o zwycięstwo? - fot.pixabay.com

 

To już kolejne zawody w świecie motosportu, które zostały odwołane z powodu panującej epidemii. W zeszłym tygodniu odwołano również start Grand Prix Australii, otwierające sezon Formuły 1 oraz przełożono dwa kolejne wyścigi.

 

Zobacz również: GP Australii 2020 odwołane. Koronawirus blokuje Formułę 1.
Wyścig 24h Le Mans przełożony. Kiedy nowy termin?

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 2, Średnia ocena: 5

   Data dodania: wtorek, 24 listopad 2020
Ocena: 5

Wszystko odwołują, albo przekładają, to czemu nie wyścig


   Data dodania: środa, 02 wrzesień 2020
Ocena: 5

a kto to w ogóle ogląda?? Lepiej sobie posprzątać w samochodzie ;)
 
 


Napisz Recenzję Wróć