Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Wiadro z separatorem - niezbędnik detailera.

Wiadro z separatorem - niezbędnik detailera.

Data aktualizacji: poniedziałek, 30 listopad 2020

W czasach coraz większej świadomości klientów i wciąż rosnącej popularności auto detailingu coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem wiadra z separatorem. Czym charakteryzuje się takie wiadro?Spis treści:

Do czego służy separator?
Którzy producenci oferują wiadra z separatorem lub separatory?
Czy warto stosować wiadro z separatorem?

 

Do czego służy separator?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że producenci kosmetyków i akcesoriów samochodowych coraz częściej posiadają w swojej ofercie specjalne wiadra do mycia samochodu. Niektóre z nich, nawet odpowiednio podpisane Mycie / Płukanie jak w przypadku wiader marki Good Stuff, dedykowane są specjalnie do mycia techniką na dwa wiadra. Coraz częściej jednak pod naciskiem pasjonatów motoryzacji, do wiader dołączane są lub udostępniane do osobnego zakupu tzw. separatory. Czym są separatory? To nic innego jak okrągłe sitka o średnicy dna wiadra, o wysokości kilku/kilkunastu centymetrów (różna wysokość w zależności od producenta), których głównym zadaniem jest oddzielenie zanieczyszczeń stałych od płukanej podczas mycia gąbki czy rękawicy. Jaki cel ma oddzielenie tych zanieczyszczeń? Przede wszystkim chodzi o to, aby podczas kolejnego płukania gąbki/rękawicy nie nabrać na nią z powrotem drobinek piasku czy kurzu, które podczas mycia mógłby porysować powierzchnię lakieru.

Wiadro z separatorem

Separator pozwala na bezpieczne dla lakieru mycie karoserii - fot. motochemia.pl 

 

Którzy producenci oferują wiadra z separatorem lub separatory?

Wiader z separatorem lub samych separatorów należy szukać przede wszystkim w ofercie producentów kosmetyków marek premium. Mowa tutaj o kosmetykach typowo detailingowych z najwyższej półki, do których zaliczymy między innymi:

  

 

Czy warto stosować wiadro z separatorem?

Jeśli jesteś zagorzałym pasjonatom motoryzacji, a każda nowa rysa na Twoim samochodzie doprowadza cię do łez, jest to dla ciebie zakup obowiązkowy. Obowiązkowym zakupem jest także dla hobbystów, którzy poświęcają swoim czterem kółkom więcej niż przeciętny użytkownik samochodu oraz znają pojęcie techniki mycia na dwa wiadra. Jeśli natomiast samochód jest dla Ciebie jedynie narzędziem pozwalającym się przemieszczać z punktu A do punktu B, jest to dla ciebie zakup zbędny.

A czy wy używacie wiader z separatorem? Stosujecie technikę mycia na dwa wiadra? Podzielcie się z nami opinia w komentarzach!

 

 
Wiadro z separatorem - niezbędnik detailera.

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 8, Średnia ocena: 5

   Data dodania: poniedziałek, 30 listopad 2020
Ocena: 5

Haha, ja nie mam czasu na jedno, dlatego zawsze jeżdzę na automat.


   Data dodania: środa, 25 listopad 2020
Ocena: 5

Masz rację Elektryczny, czy ktoś ma w ogóle czas na mycie samochodu na dwa wiadra, ja nie mam czasu czasem z jednym wiadrem


   Data dodania: wtorek, 24 listopad 2020
Ocena: 5

Wiadra wyglądają bardzo profesjonalnie, ale moim zdaniem lekka przesada dawać tyle $ za wiadro z kawałkiem plastiku.


   Data dodania: wtorek, 03 listopad 2020
Ocena: 5

Wiadro z Castoramy + speparator handmade z kosza do cebuli :D Ot taki ze mnie janusz.


   Data dodania: wtorek, 03 listopad 2020
Ocena: 5

Buddy, sam separator to cena połowy wiadra.. a to i tak nie znaczy że Ci się dopasuje do Twojego taniego wiadra ze sklepu budowlanego. Takie wiadro masz praktycznie na pół życia, więc nie wiem czy 70 zł to wygórowana cena na taki okres czasu.. nie wyobrażam sobie myć moje Volvo brudem z wiadra bez separatora


   Data dodania: środa, 28 październik 2020
Ocena: 5

strasznie drogie te wiadra, szkoda ze nie macie samego separatora w ofercie.


   Data dodania: wtorek, 06 październik 2020
Ocena: 5

Od kiedy mam separator wydaje mi się że mniej rys mam na aucie


   Data dodania: piątek, 04 wrzesień 2020
Ocena: 5

Na dwa wiadra nie myję (wieczny pośpiech) ale zawsze używam wiadra z separatorem. Zawsze coś mniej brudu zostaje na rękawicy.
 
 


Napisz Recenzję Wróć