Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Uszlachetniacze do oleju i paliwa ? czy warto je stosować?

Uszlachetniacze do oleju i paliwa ? czy warto je stosować?

Data aktualizacji: poniedziałek, 21 wrzesień 2020

Współczesny rynek motoryzacyjny oferuje kierowcom szeroką gamę uszlachetniaczy. Znajdują się wśród nich dodatki do paliw, środki myjące, a także uszczelniacze silników i samochodowych chłodnic. Uszlachetniacze do olejów i paliw mają zarówno swych zwolenników, jak i przeciwników, a związane jest to z tym, że działanie tego typu produktów nie jest nigdy do końca przewidywalne. Każda jednostka jest bowiem inna, dlatego nigdy nie możemy mieć pewności, jak zareaguje konkretny silnik.Co warto wiedzieć zanim wybierzemy uszlachetniacz do oleju i paliwa?

Odpowiedni dobór produktów uszlachetniających olej czy paliwo jest niezwykle trudny. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się zakup uszlachetniacza do oleju i paliwa?

- Użycie uszlachetniaczy do olejów i paliw sprowadza się niekiedy do podobnej loterii, jak w przypadku tankowania lepszego, zawierającego podobne uszlachetniacze, paliwa;

- Jeżeli decydujemy się na zastosowanie uszlachetniacza w silniku naszego auta musimy odpowiednio go poznać, aby dobrać właściwy produkt;

- Głównym zadaniem silnikowych uszlachetniaczy jest czyszczenie układu zasilania paliwem, lub tylko układu wtryskowego;

- Uszlachetniacze do oleju chronią silnik przed wyciekami i korozją.

Preparaty uszlachetniające olej silnikowy

 

Źródło foto: www.freeimages.com

Szeroka gama uszlachetniaczy do paliw

Stosując takie specyfiki warto zwrócić uwagę, czy tak jak uszczelniacz do silnika K2 Moto Doktor Car Spec uszczelniają układ, zapobiegając wyciekom i dymieniu pojazdu. Szeroka gama produktów uszlachetniających i uszczelniających dedykowana jest do silników Diesla. W przypadku, gdy obawiamy się, że tankowany przez nas olej napędowy może nie być najlepszej jakości warto rozważyć zakup uszlachetniającego dodatku Keen Flo do Diesla.

Jeżeli zaś zmuszeni jesteśmy eksploatować nasz pojazd zimową porą i odpalać naszego Diesla w mroźne poranki, warto zastosować depresator do Diesla K2 DFA -39C, który zapobiega żelowaniu oleju napędowego, przez co przeciwdziała blokowaniu filtra paliwa nawet w temperaturze -39 st. C. Aby polepszyć rozruch zimnego silnika Diesla możemy także użyć depresatora STP do Diesla z antygelem. Prócz formuły antyżelowej posiada on zdolność redukcji spalin, korozji, dymienia czy hałasu.

Uszlachetniacze do oleju – co wybrać?

Wielu kierowców praktykuje również stosowanie uszlachetniaczy oleju. Mają one zdolności uszczelniające, przez co zapobiegają wyciekom i korozji elementów silnika. Uszlachetniacz oleju silnikowego K2 Militec-1 to przykład preparatu, który mieszając się z dowolnym olejem przedłuża znacznie żywotność mechanizmów silnika i doskonale zabezpiecza go nawet podczas rozruchu w zimny poranek. Zapchane filtry cząstek stałych, powodujące zwiększoną emisję spalin i sadzy, można natomiast z łatwością wyczyścić stosując formułę STP do czyszczenia filtra cząstek stałych DPF.
Uszlachetniacze do oleju i paliwa ? czy warto je stosować?

Tomek

Człowiek od zadań specjalnych podróżujący naszą firmową białą strzałą. Zna oferowane przez nas produkty jak własną kieszeń, a ta jest wyjątkowo obszerna. Doskonale poznał działanie zarówno najdroższych produktów detailingowych, jak i kosmetyków budżetowych na każdą kieszeń. To właśnie od niego dowiecie się o dostępności produktów oraz z nim uzgodnicie współpracę z naszą firmą w systemie B2B.Ilość komentarzy: 2, Średnia ocena: 5

   Data dodania: poniedziałek, 21 wrzesień 2020
Ocena: 5

STP dobra firma. Te ich dodatki naprawdę fajne. Warto raz naczas wlać. A w zimie to już w ogóle na dużych mrozach. W ostateczności depresator.


   Data dodania: czwartek, 23 czerwiec 2016
Ocena: 5

Korzystam w depresatora do diesla i raczej nie miewam problemów w mroźne dni, mimo że samochód jest już trochę podstarzały. Polecam mimo wszystko zawsze zainteresować się co lejemy do swoich zbiorników.
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj