Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Świat szpachli samochodowych. Którą szpachlówkę wybrać??

Świat szpachli samochodowych. Którą szpachlówkę wybrać??

Data aktualizacji: piątek, 18 grudzień 2020

Codzienne użytkowanie samochodu powoduje ryzyko, że nasz pojazd może ulec większym lub mniejszym uszkodzeniom. Stłuczki, wypadki czy kolizje, a nawet takie sytuacje, jak obicia, zarysowania lub korozja pojazdów powodują, iż właściciele warsztatów blacharskich i lakierniczych nie narzekają na brak zleceń.

O ile w przypadku poważnych uszkodzeń niezbędna jest pomoc fachowca, który dopilnuje, że nasz pojazd po naprawie będzie przede wszystkim bezpieczny, o tyle z mniejszymi ubytkami lakierniczo-blacharskimi możemy śmiało, przy odrobinie wprawy, poradzić sobie sami. Do wypełniania drobnych ubytków karoserii,  wyrównywania i wygładzania jej powierzchni służą niezwykle popularne szpachlówki samochodowe.Uniwersalne szpachlówki – co wybrać?

Podstawową masą wypełniającą, idealną do mechanicznej obróbki niezbyt dużych powierzchni, jest uniwersalna szpachlówka Novol Uni 250g. Szpachlówka ta nadaje się do takich materiałów, jak stal, aluminium, stare powłoki lakierowe, laminat poliestrowy czy podkłady akrylowe dwukomponentowe, a jej cechą charakterystyczną jest niezwykła twardość i niewielka elastyczność. W przypadku konieczności zastosowania masy o większej wytrzymałości śmiało możemy użyć szpachlówki samochodowej Novol Fiber z włóknem szklanym 600g. Dzięki zastosowaniu w niej dużej ilości szklanych włókien szpachla ta jest niezwykle wytrzymała i posiada doskonałe zdolności wypełniania ubytków.

Do świata stosowanych przez kierowców szpachli nie sposób nie zaliczyć również masy wykończeniowej typu „finish”, idealnej do napraw drobnych zarysowań, odprysków czy korozji. Masa taka, której przykładem jest szpachlówka wykończeniowa Novol Professional Finish 2000g, charakteryzuje się ponadto niezwykłą łatwością obróbki i drobnoziarnistą strukturą, pozwala ona idealnie wygładzić nawet najbardziej zniszczoną powierzchnię lakierniczą pojazdu.

Szpachlówki Novol

 

Źródło foto: www.pixabay.com

Szpachle do zadań specjalnych

Niektóre szpachle, jak np. zestaw naprawczy Novol Plus 710, posiadają w swym składzie żywicę poliestrową. To właśnie dzięki niej mamy możliwość uzupełnienia większych ubytków, spowodowanych chociażby korozją. Masa z żywicą pozwala na usztywnienie i obróbkę zarówno powierzchni metalowych, jak i tych wykonanych z tworzyw sztucznych.

Do reperacji tworzyw sztucznych doskonale nadaje się ponadto szpachlówka do plastiku Novol 200g. Masa ta pozwala na naprawę niezagruntowanych powierzchni takich, jak zderzaki czy błotniki. Posiada ponadto świetną przyczepność do stali, aluminium czy starych lakierowych powłok
Świat szpachli samochodowych. Którą szpachlówkę wybrać??

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 7, Średnia ocena: 4,86

   Data dodania: piątek, 18 grudzień 2020
Ocena: 5

Mam pordzewiały błotnik, odpada z niego już lakier. Proponujecie bawić się w czyszczenie i szpachlę czy szukać na szrocie zdrowego błotnika?


   Data dodania: wtorek, 15 grudzień 2020
Ocena: 5

Chyba zostawię moją "maleńką" naprawę specjalistom


   Data dodania: czwartek, 17 wrzesień 2020
Ocena: 5

Nieraz tyle szpachli na autach że szok. Trzeba umieć cieniutko nałożyć i efekt elegancki. Dawniej pracowałem na novolu, teraz tylko na bollu.


   Data dodania: czwartek, 01 wrzesień 2016
Ocena: 5

Dobra szpachla nie jest zła tylko szkoda, że nie jeden samochód jest w 3/4 w szpachli. Nie zmienia to faktu, że osobiście jestem zwolennikiem Novola.


   Data dodania: wtorek, 16 sierpień 2016
Ocena: 4

Jezeli chodzi o mnie ja pracuje tylko na Bollu i jestem zadowlony ale rzecz jasna co kraj to obyczaj kazdy stawia na swoim ja proponuje Boll


   Data dodania: piątek, 12 sierpień 2016
Ocena: 5

Do domu używam Novola, a do samochodu Bolla. Jakość tych produktów jest zbliżona, ale Boll jest moim zdaniem lepszy do plastików, czy jakiś innych rzeczy które należy zrobić przy samochodzie. Natomiast Novol Uni bardzo się fajnie sprawdza do naprawy drzwi, repair box do "łatania" ścian.


   Data dodania: piątek, 03 czerwiec 2016
Ocena: 5

Tylko i wyłącznie BOLL. Jest dobry i nie zawodny :)
 
 


Napisz Recenzję Wróć