Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Sposób na zaparowane szyby w samochodzie

Sposób na zaparowane szyby w samochodzie

Data aktualizacji: poniedziałek, 05 październik 2020

Parowanie szyb to jedna z najmniej przyjemnych cech samochodu. Ogranicza widoczność, przeszkadza i sprawia, że podróż staje się mało komfortowa i niebezpieczna. Szyby parują przede wszystkim podczas deszczu lub mrozu, a wiąże się to przede wszystkim ze wzmożoną ilością pary wodnej wewnątrz pojazdu. Wielu kierowców zastanawia się, jakie są skuteczne sposoby na pozbycie się zaparowanych szyb w samochodzie. Poznajmy najważniejsze z nich.  Jak samodzielnie walczyć z zaparowanymi szybami???

Z nadmiernym parowaniem szyb kierowcy walczą od początku istnienia samochodów. Można śmiało stwierdzić, że ile osób – tyle pomysłów, jak pozbyć się tej przykrej właściwości. Do sposobów, które śmiało można polecić zaliczyć możemy między innymi:

- Uchylenie okien w pojeździe

- Włączenie ogrzewania i ustawienie nawiewu na szybę

- Włączenie i nastawienie na szybę klimatyzacji

- Ustawienie obiegu powietrza z zewnątrz

Preparaty przeciw parowaniu szyb samochodowych

Najskuteczniejsze produkty na zaparowane szyby

Aby zapobiec parowaniu szyb kierowcy stosują też różnorodne specyfiki takie, jak na przykład preparat przeciw parowaniu szyb samochodowych K2 FOX. Produkt ten niezwykle skutecznie zapobiega niechcianemu, wynikającemu z różnicy temperatur, parowaniu szyb na długi czas – działa przez nawet kilka tygodni i nie pozostawia nieestetycznych smug na szybach.

Doskonałym pomysłem na pozbycie się pary z szyby jest też zastosowanie specjalnych szmatek z irchy. Zarówno syntetyczna szmatka irchowa do wycierania samochodu, jak i szmatka irchowa naturalna nadają się do tego celu doskonale, usuwając z szyb parę oraz zanieczyszczenia. Przydają się one nie tylko do zaparowanych szyb samochodowych, ale również do okien czy okularów.

Warto też rozważyć zakup syntetycznej gąbki irchowej albo gąbki irchowej naturalnej do szyb samochodowych, które tak samo skutecznie pozbywają się pary z szyb, a przy tym są bardzo wygodne w użyciu. Sprawdzają się przy wycieraniu auta, okien, szyb, okularów i tym podobnych, ponieważ doskonale wchłaniają brud. 
Sposób na zaparowane szyby w samochodzie

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 5, Średnia ocena: 5

   Data dodania: poniedziałek, 21 wrzesień 2020
Ocena: 5

Jak jest klima o parowania nie ma. Ale np. do gogli narciarskich idealnie sięnadaje k2 fox ;)


   Data dodania: czwartek, 25 styczeń 2018
Ocena: 5

pochłniacz wilgoci pingi i szyba jak nowa polecam serdecznie


   Data dodania: piątek, 05 sierpień 2016
Ocena: 5

Ircha to najgorszy wynalazek do szyb jaki ktokolwiek wymyślił. Zwykła ściągaczka do szyb jest najlepsza. W sytuacji gdy nam parują szyby to uchylić szybki i mieć ustawiony nawiew na szybę.


   Data dodania: poniedziałek, 08 luty 2016
Ocena: 5

Oprocz wspomnianych produktów z artykułu można użyć specjalnego pochłaniacza wilgoci który mi osobiście wystarcza


   Data dodania: środa, 27 styczeń 2016
Ocena: 5

Strasznie denerwujące jest to parowanie szyb no ale cóż możemy zrobić, ja osobiście używam K2 Fox i jestem oczarowany jego skutecznością za tą cenę jest bezkonkurencyjny, fakt co 3,4 tygodnie trzeba go zaaplikować na nowo ale tak to jest super. Polecam gorąco, artykuł również bardzo dobry Pozdrawiam.
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj