Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Rękawice ochronne jako obowiązkowe wyposażenie każdego ogrodnika

Rękawice ochronne jako obowiązkowe wyposażenie każdego ogrodnika

Data aktualizacji: piątek, 18 wrzesień 2020

Rękawice ochronne to absolutnie niezbędny element wyposażenia każdego majsterkowicza i ogrodnika – nawet amatora. Chronią one dłonie przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, ciepłem, a także substancjami żrącymi. Pomimo faktu, że wiele osób nie lubi działania w rękawicach ochronnych, gdyż – jak twierdzą – brak im wtedy odpowiedniego czucia w rękach przy niektórych pracach, warto z nich jednak korzystać, by nie narazić swych dłoni na niepotrzebne uszkodzenia.

Na jakie rękawice ochronne powinniśmy się zdecydować, aby móc w sposób bezpieczny dla naszych dłoni wykonywać wszelkie prace ogrodnicze i nie tylko?Duży wybór rękawic ochronnych – wampirki i dragonki

Rodzajów rękawic ochronnych jest bardzo wiele, zatem każdy ogrodnik czy majsterkowicz z pewnością znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Najtańsze rękawice dziane, tzw. rękawice ogrodowe wampirki to koszt zaledwie złotówki, a sprawdzają się doskonale, chroniąc nasze dłonie przy drobnych ogrodniczych pracach. Do cięższych ogrodniczych prac można natomiast rozważyć także zakup rękawic ochronnych typu Dragon, które są trwalsze i wytrzymalsze niż poprzedniczki.

Przydatne i bezpieczne rękawice olejoodporne

Rękawicami ochronnymi, które sprawdzą się doskonale w celu ochrony przed szkodliwymi substancjami chemicznymi (kwasami lub zasadami) są zaś rękawice olejoodporne nitrylowe z mankietem. Rękawice te stanowią świetną ochronę przed takimi substancjami, jak cement, wapno czy nawozy sztuczne, a dodatkowo posiadają atest, który daje gwarancję ich jakości.

Rękawice ochronne Wampirki i Dragony

 

Źródło foto: www.pixabay.com

Rękawice ochronne innego typu

Inne, bardziej „zaawansowane” rękawice robocze, wykonane są w większości z następujących materiałów: drelich, skóra czy wysokogatunkowa bawełna. Niejednokrotnie wzmacniane są również skórą licową lub gumą, a czasem nakrapiane od strony chwytnej dla zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności pracy. Wybór odpowiednich rękawic ochronnych należy przede wszystkim dostosować do rodzaju wykonywanych przez nas prac.
Rękawice ochronne jako obowiązkowe wyposażenie każdego ogrodnika

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 3, Średnia ocena: 4,33

   Data dodania: piątek, 18 wrzesień 2020
Ocena: 5

Bez rękawiczek ochronnych nie wyobrażam sobie plewienia chwastów w ogrodzie. Później bym chyba ze 2h spędziła na doprowadzeniu paznokci do porządku.


   Data dodania: czwartek, 29 wrzesień 2016
Ocena: 4

Ja uzywam tylko tych nitrylowych z mankkietem , zdarza mi sie pracowac przy olejach wiec te rekawice wydaje mi sie są najlepsze.


   Data dodania: czwartek, 04 sierpień 2016
Ocena: 4

Napewno zdarzylo nam sie pracowac w rekawicach cienkich swykonanych z jakiegos tandetnego materialu kupujac za przyslowiową złotowke , pamietajmy jednak o tym że przypracach warsztatowych czy to szlifowanie czy prace ogotrodnicze powinnismy sie zaopatrzyc w rekawice z dosc dobrze wykoanaego materilau grubego aby nam nic nie przebiulo skory itp uniknac skaleczenia .
 
 


Napisz Recenzję Wróć