Infolinia czynna:
pon-pt: 8.00 - 18.00 sob: 9.00 - 14.00
Jesteś tutaj:  
 1. Strona główna  > 
 2. Producenci  > 
 3. Pro-Tec

Pro-Tec - chemia samochodowa do oleju, paliw i płynów eksploatacyjnych

Pro-Tec to znana na całym świecie marka chemii samochodowej należąca do grupy bluchemGROUP. Od ponad 30 lat oferuje wysokiej klasy produkty dedykowane do czyszczenia, konserwacji, ochrony i pielęgnacji pojazdów. Chcąc nadążyć za współczesnymi trendami w motoryzacji, Pro-Tec stale rozwija swoje produkty, wprowadzając coraz nowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Światowy sukces marki jest wynikiem wielu lat rozwoju, najwyższych standardów jakości oraz zdolności innowacyjnych. Bogata oferta marki obejmuje szeroką gamę:

 

 • Uszlachetniaczy i dodatków do paliwa;
 • Dodatków do oleju silnikowego i przekładniowego;
 • Preparatów do czyszczenia i konserwacji układu dolotowego;
 • Chemii do czyszczenia i konserwacji układu wydechowego;
 • Preparatów do układu chłodzenia;
 • Dodatków i uszlachetniaczy do układu wspomagania;
 • Artykułów serwisowych;
 • Preparatów do klimatyzacji;
 • Akcesoriów.

Filtruj
Sortowanie: Popularność - malejąco
Sortuj według:

ProTec CarbonX Preparat do Czyszczenia Komory Spalania 2x500ml P4650

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 42

Dostawa od: 13.50zł

105.95zł

Pro-Tec P1931 LPG System Cleaner & Protect 120ml

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 20

Dostawa od: 13.50zł

49.50zł

Pro-Tec Płukanka do silnika 375ml

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 18

Dostawa od: 13.50zł

45.50zł

Pro Tec LPG Petrol System Cleaner 375ml

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 20

Dostawa od: 13.50zł

49.95zł

ProTec Fill in Adapter LPG 3w1 Przejściówka do napełniania 10/12/14mm

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

12.50zł

ProTec Dodatek do benzyny 375ml

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 19

Dostawa od: 13.50zł

47.60zł

ProTec Środek do czyszczenia katalizatora i sondy Lambda 375ml

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 21

Dostawa od: 13.50zł

52.95zł

Pro-Tec Diesel System Cleaner dodatek do Diesla375ml

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 19

Dostawa od: 13.50zł

47.95zł

Pro Tec Diesel Super Clean 375ml dodatek do diesla

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 19

Dostawa od: 13.50zł

46.95zł

ProTec Radiator Stop Leak Uszczelniacz 375ml do chłodnicy samochodowej

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 19

Dostawa od: 13.50zł

46.95zł

ProTec Common Rail Diesel System Clean & Protect 375 ml

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 19

Dostawa od: 13.50zł

46.95zł

Pro Tec Valves and Injection Cleaner 375ml P2233

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 19

Dostawa od: 13.50zł

47.50zł

Pro Tec Diesel Aplicator Spray 400ml do Czyszczenia Układu Dolotowego Diesla P1911

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 19

Dostawa od: 13.50zł

46.95zł

Pro Tec DPF Super Clean 375ml P6171

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 19

Dostawa od: 13.50zł

48.50zł

ProTec Nano Engine Protect & Seal 375ml P9201

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 28

Dostawa od: 13.50zł

69.50zł

Pro Tec Radiator Flush 375ml P1501

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 19

Dostawa od: 13.50zł

46.95zł


(16 znalezionych)

Pro-Tec

Pro-Tec – profesjonalna chemia dla motoryzacji

Pro-Tec to obecna w ponad 120 krajach na świecie marka chemii dedykowanej dla motoryzacji. Należąca do grupy bluchemGROUP tworzy najlepsze produkty czyszczące, konserwujące i pielęgnujące. Znajdują one powszechne zastosowanie w samochodach, motocyklach, skuterach śnieżnych oraz łodziach. Pro-Tec chcąc sprostać wymaganiom współczesnego rynku motoryzacyjnego, stawia na jakość i innowacyjność. Dzięki użyciu przy produkcji najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, produkty tej marki bez problemu uzyskały certyfikaty jakości TUV, Made in Germany oraz spełniły międzynarodową normę jakości ISO 9001. Oferta produktowa tej niemieckiej marki jest niezwykle różnorodna. Wśród dostępnych środków chemicznych znaleźć możemy między innymi:

 

 • Uszlachetniacze do paliw;
 • Czyszczące dodatki do paliw;
 • Dodatki do oleju silnikowego;
 • Dodatki do oleju przekładniowego;
 • Preparaty czyszczące do układu dolotowego i spalania;
 • Preparaty do czyszczenia układu wydechowego;
 • Środki do czyszczenia i konserwacji instalacji LPG;
 • Chemię do układu chłodzenia;
 • Chemię do układu wspomagania kierownicy;
 • Artykuły serwisowe, w tym smary;
 • Preparaty do klimatyzacji;
 • Akcesoria.

 

Pro-Tec - chemia do czyszczenia uszczelniania i konserwacji silnika

Jedną z kategorii produktów marki Pro-Tec, jest chemia do silnika. Są to specjalne dodatki do oleju, które dolewane są bezpośrednio do silnika samochodowego. Wśród nich znaleźć można między innymi płukanki, środki uszczelniające czy dodatki uszlachetniające. Do podstawowych produktów w tej kategorii należą:

 

 • Płukanka do silnika (np. Pro-Tec Engine Flush 375 ml) – preparat dodawany bezpośrednio do oleju przed jego wymianą. Służy oczyszczeniu silnika z wszelkich nagarów, laków i osadów przed zaaplikowaniem do jednostki nowego oleju silnikowego.

 • Dodatki uszlachetniające do oleju (np. Pro-Tec Nano Engine Protect & Seal 375 ml) - to specjalne dodatki, których zadaniem jest wzbogacenie oleju silnikowego o nowe właściwości. Często podnoszą wydajność oleju, zapewniając lepsze smarowanie silnika. Pozwalają również na zachowanie w czystości całego układu smarowania jednostki.

 • Dodatki uszczelniające do oleju (np. Pro-Tec Engine Oil Stop Leak 375 ml) - ich zadaniem jest uszczelnienie jednostki napędowej. Uszczelniacze silnika zapobiegają wyciekowi oleju z wnętrza jednostki napędowej.

 

Pro-Tec – środki do czyszczenia i regeneracji układu dolotowego i układu spalania

W tej kategorii znajdziemy najczęściej preparaty w formie aerozolu. Ich zadaniem jest oczyszczenie układu dolotowego i układu spalania z wszelkich zanieczyszczeń ropopochodnych, żywicznych i węglowych. Pośród preparatów tego typu znajdziemy:

 

 • Preparaty do czyszczenia układu dolotowego (np. Pro-Tec Diesel Applicator Spray 400 ml) – środek w formie aerozolu. Służy do dokładnego oczyszczenia komory spalania, zaworów dolotowych i wylotowych, chłodnicy powietrza doładowującego i układu recyrkulacji spalin.

 • Preparaty do czyszczenia komory spalania (np. Pro-Tec Carbon X 2x 500 ml) – kolejny preparat w formie aerozolu. Służy do oczyszczenia komory spalania oraz zaworu EGR czy turbiny z zanieczyszczeń węglowych i ropopochodnych.

 • Preparaty do czyszczenia przepływomierzy (np. Pro-Tec Airflow Sensor Cleaner) – środek do czyszczenia przepływomierza masowego powietrza w silniku spalinowym.

 • Środki do czyszczenia przepustnicy (np. Pro-Tec Throttle Body Cleaner) – preparat dedykowany do czyszczenia gaźnika i przepustnicy.

 • Samostarty do rozruchu silnika (np. Pro-Tec Super Start Spray) – preparat w sprayu wspomagający rozruch jednostki napędowej.

 

Pro-Tec – środki do czyszczenia i konserwacji układu wydechowego, filtra DPF i systemów katalitycznych

Jest to grupa produktów, która służy do czyszczenia i regeneracji układu wydechowego. Mowa tu przede wszystkim o najbardziej wrażliwych częściach tego układu takich jak katalizatory, filtry cząstek stałych, zawory EGR, sondy lambda i wiele innych. Wśród podstawowych produktów tego typu wyróżnimy:

 

 • Środki do regeneracji filtra cząstek stałych DPF (np. Pro-Tec DPF Super Clean 375 ml) - płyn do regeneracji DPF to preparat służący do przywrócenia i zachowania pełnej sprawności tego elementu. Stale wspomaga jego wypalanie podczas jazdy. Nie wymaga demontażu filtra i nie powoduje zakłóceń. Dodatki tego typu występują w formie specjalnych dodatków do paliwa.

 • Płyny doczyszczenia filtra cząstek stałych DPF (np. Pro-Tec DPF Flushing Liquid 1L) - płyn do czyszczenia DPF to środek doraźny. Służy do oczyszczenia filtra cząstek stałych z wszelkich zabrudzeń z sadzy i węgla. Płyny tego typu wymagają zazwyczaj wykręcenia filtra DPF. Wyjątkiem od tej reguły są preparaty czyszczące w sprayu. Ich aplikacja odbywa się przy pomocy specjalnej rurki, bezpośrednio do filtra DPF.

 • Preparaty do czyszczenia katalizatorów (np. Pro-Tec OXICAT 375 ml) to specjalny środek czyszczący do układu wydechowego. Jego zadaniem najczęściej jest oczyszczenie katalizatora, sondy lambda i innych systemów katalitycznych (np. filtra cząstek stałych).

 

Pro-Tec – czyszczące, uszlachetniające i ochronne dodatki do paliwa

Najliczniejszą grupą produktową w ofercie marki Pro-Tec są dodatki do paliwa. Stanowią one jedną ze specjalności tego niemieckiego producenta. Wśród preparatów tego typu znaleźć możemy między innymi:

 

Dodatki do benzyny

 

Preparaty dedykowane do zastosowania w pojazdach z silnikiem benzynowym. Zazwyczaj mogą być używane w samochodach osobowych, dostawczych, motocyklach i wielu innych. Pomiędzy nimi wyróżnimy produkty takie jak:

 

 • Dodatki uszlachetniające do benzyny (np. Pro-Tec Guard Fill Petrol 75 ml) – to specjalna grupa dodatków poprawiająca właściwości benzyny. Dodatki tego typu najczęściej podwyższają jakość paliwa, zwiększając jego liczbę oktanową. Pozwalają również zapewnić lepsze spalanie, pozostawiając układ paliwowy w czystości. Dodatki tego typu to również depresatory oraz zamienniki ołowiu do benzyny stosowane do pojazdów zabytkowych.

 • Dodatki czyszczące do benzynowego układu paliwowego (np. Pro-Tec Fuel Line Cleaner 375 ml) – są to preparaty, których głównym zadaniem jest zachowanie w czystości całego układu paliwowego. Począwszy od zbiornika paliwa, przez filtr paliwa i przewody paliwowe, na systemie wtryskiwaczy kończąc. Niektóre ze środków posiadają także funkcję wspomagającą czyszczenie filtra cząstek stałych DPF.

 • Dodatki czyszczące do wtryskiwaczy w silnikach benzynowych (np. Pro-Tec Valves and Injection Cleaner 375 ml) – są to preparaty, których głównym zadaniem jest oczyszczenie dysz układu wtryskowego z wszelkich osadów i złogów. W zdecydowany sposób poprawiają one funkcjonowanie tego układu, zabezpieczając go przed ponownym zanieczyszczeniem.

 • Dodatki czyszczące do katalizatorów i sond lambda (np. Pro-Tec CAT Hybrid 375 ml) – specjalistyczna grupa dodatków do paliwa. Pozwalają one na skuteczne oczyszczenie układów katalitycznych samochodu z wszelkich zanieczyszczeń. Preparaty tego typu bardzo często stosowane są w silnikach hybrydowych. Wynika to przede wszystkim ze specyficznej pracy silnika spalinowego w układzie hybrydowym.

 

Dodatki do Diesla

 

Jest to specjalna grupa dodatków do paliwa stosowanego w silnikach wysokoprężnych. Dodatki do Diesla z powodzeniem mogą być używane w samochodach osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Podobnie jak w przypadku dodatków do benzyny, także i tutaj wyróżnić możemy różne ich typy. Pośród nich znajdziemy:

 

 • Dodatki czyszczące do układu paliwowego silnika Diesla (np. Pro-Tec Diesel System Cleaner 375 ml) – służą do czyszczenia i konserwacji całego układu paliwowego w silnikach wysokoprężnych. Skutecznie usuwają nawet najmniejsze zanieczyszczenia żywiczne i węglowe. Z powodzeniem oczyszczają zbiornik paliwa, przewody paliwowe, układ wtryskowy, a nawet komorę spalania z wszelkich nagarów.

 • Dodatki do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla (np. Pro-Tec Common Rail Diesel System Clean & Protect 375 ml) – są to dodatki, które skupiają swoje działanie na oczyszczeniu i ochronie systemu wtryskowego. W ofercie marki Pro-Tec znajdziemy między innymi preparat dedykowany do układów wtryskiwaczy common rail.

 • Dodatki uszlachetniające do oleju napędowego (np. Pro-Tec Cetane Booster 375 ml) – to preparaty w formie dodatków do paliwa, których zadaniem jest poprawienie właściwości oleju napędowego. Wśród nich znajdziemy dodatki zwiększające liczbę cetanową paliwa, stabilizatory paliwa (depresatory) oraz preparaty podwyższające jakość popularnego Diesla.

 • Dodatki ochronne do oleju napędowego (np. Pro-Tec Guard Fill Diesel 75 ml) – seria specjalistycznych dodatków do silników Diesla. Olej napędowy narażony jest na oddziaływanie wielu czynników zewnętrznych. Z tego powodu marka Pro-Tec oferuje specjalistyczne dodatki do ochrony paliwa przed zamarzaniem, zapobiegające jego żelowaniu, powstawaniu sadzy podczas spalania, a także preparaty bakteriobójcze do Diesla.

 

Dodatki do paliwa LPG

Pro-Tec w swojej ofercie oprócz tradycyjnych dodatków do benzyny i Diesla posiada również dodatki do paliwa LPG. Dedykowane są one do pojazdów dwupaliwowych, które zasilane są przy pomocy benzyny i gazu LPG. Wśród produktów o tym przeznaczeniu wyróżnimy:

 

 • Czyszczące dodatki do benzyny w silnikach z LPG (np. Pro-Tec Petrol System Cleaner LPG 375 ml) – preparaty czyszczące, które stosowane są tak samo, jak tradycyjne dodatki do paliw. Ich zadaniem jest usunięcie zanieczyszczeń z wnętrza układu paliwowego i dolotowego oraz zabezpieczenie silnika przed skutkami codziennego użytkowania pojazdu zasilanego gazem LPG.

 • Dodatki do gazu LPG (np. Pro-Tec LPG System Clean & Protect 120 ml) – to specjalistyczne dodatki dodawane bezpośrednio do zbiornika z gazem LPG. Służą do czyszczenia i konserwacji całego układu paliwa tego typu.

 

Pro-Tec – Preparaty do układu chłodzenia

Pro-Tec to nie tylko dodatki do paliw i olejów. To również seria preparatów dedykowanych do układu chłodniczego. Zapewniają one optymalne funkcjonowanie całego układu chłodzenia, włącznie z termostatami, zaworami ogrzewania czy czujnikami. Pomiędzy produktami tego typu znajdziemy:

 

 • Płukanki do chłodnicy (np. Pro-Tec Radiator Flush 375 ml) – to preparaty służące do oczyszczenia chłodnicy i całego układu chłodzenia z osadów wapiennych, kamienia, oraz zanieczyszczeń ropopochodnych.

 • Uszczelniacze chłodnicy (np. Pro-Tec Radiator Stop Leak 375 ml) – to specjalne środki w płynie lub w proszku, których zadaniem jest zapewnienie szczelności układu chłodniczego. Z powodzeniem zatykają one drobne wycieki powstałe w wymiennikach ciepła lub przewodach układu chłodzenia.

 • Dodatki ochronne do układu chłodzenia (np. Pro-Tec Radiator Conditioner 375 ml) – specjalne dodatki w płynie służące do ochrony układu chłodniczego. Chronią układ przed osadzaniem się kamienia i korozją. Pozwalają na utrzymanie stabilnego pH płynu do chłodnic, zapewniając optymalną sprawność takim elementom jak pompy wodne czy termostaty.

 

Pro-Tec - dodatki do oleju przekładniowego i układu wspomagania kierownicy

Kolejną grupą specjalistycznych środków w ofercie niemieckiego producenta są dodatki do oleju przekładniowego. Wśród nich znajdziemy zarówno preparaty dedykowane do układu wspomagania, jak i do skrzyni biegów automatycznej czy manualnej. Pomiędzy tymi środkami wyróżnimy:

 

 • Płukanki do skrzyni biegów (np. Pro-Tec Automatic Transmission Flush 375 ml) – preparaty do czyszczenia automatycznej i manualnej skrzyni biegów przed wymianą oleju przekładniowego na nowy. Skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia i złogi z układu oleju przekładniowego.

 • Płukanki do układu wspomagania kierownicy (np. Pro-Tec Power Steering Cleaner 100 ml) – środki czyszczące do układu wspomagania. Dodawane do starego płynu przekładniowego przed jego wymianą. Skutecznie oczyszczają cały układ z zanieczyszczeń żywicznych i innych osadów.

 • Uszczelniacze skrzyni biegów (np. Pro-Tec Gear Oil Stop Leak 50 ml) – preparaty uszczelniające dedykowane do skrzyni biegów. Chronią przed niedostatecznym smarowaniem. Zapobiegają ubytkom oleju przekładniowego.

 • Uszlachetniacze do oleju przekładniowego (np. Pro-Tec Easy Gear 50 ml) – specjalne preparaty poprawiające właściwości

 

Pro-Tec środki do czyszczenia, naprawy i dezynfekcji klimatyzacji

W tej grupie preparatów znajdziemy specjalne certyfikowane środki dedykowane do obsługi klimatyzacji samochodowej i domowej. Pomiędzy nimi znajdziemy:

 

 • Preparaty do czyszczenia klimatyzacji (np. Pro-Tec Klima Fresh 100 ml) – środki służące do czyszczenia i dezynfekcji układu klimatyzacji oraz kanałów wentylacyjnych. Dostępne w formie preparatów w formie pianki w sprayu lub samoczynnych środków w aerozolu (tzw. granatów).

 • Preparaty uszczelniające do klimatyzacji (np. Pro-Tec Air Condition Leak Stop 30 ml) – specjalne środki podawane bezpośrednio do układu klimatyzacji. Skutecznie przywracają szczelność układu klimatyzacji. Tym samym gwarantują jego poprawne działanie przez długi czas.

 

Pro-Tec – artykuły serwisowe

Jak niemal każdy producent chemii dla motoryzacji, także i marka Pro-Tec posiada w swojej ofercie specjalistyczną chemię dedykowaną dla warsztatów samochodowych oraz prac serwisowych. Preparaty tego typu obejmują między innymi:

 

 • Zmywacze, odtłuszczacze i odrdzewiacze (np. Pro-Tec Brake Cleaner 500 ml);

 • Środki ochronne i smary w sprayu. Należą do nich m.in. smar silikonowy, smar biały, suchy smar, smar wielofunkcyjny, miedziowy, teflonowy PTFE i ceramiczny;

 • Preparaty uszczelniające i silikony (np. Pro-Tec Silicone Sealing Compound 200 ml).

 

Gdzie kupić dodatki do paliw i oleju marki Pro-Tec?

Większość preparatów z oferty marki Pro-Tec, w tym dodatki do paliwa czy oleju, bez problemu zakupić można w sklepach motochemia.pl. Dotyczy to nie tylko sklepów stacjonarnych na terenie Krakowa, ale także sklepu internetowego www.motochemia.plPolecane artykuły
Mycie felg aluminiowych krok po kroku - jak dobrze umyć alusy?
28/06/2013

Mycie samochodu to nie tylko czyszczenie lakieru karoserii z brudu i zanieczyszczeń drogowych. To także mycie alufelg,...więcej

Jak myć gumowe dywaniki samochodowe?
30/06/2013

W każdym aucie pod nogami zarówno kierowcy jak i pasażerów znajdują się dywaniki samochodowe. W...więcej

Jak osuszyć auto po myciu? Sposoby na osuszanie samochodu
30/06/2013

Czysty samochód to wizytówka każdego kierowcy. To między innymi z tego powodu myjemy nasze auto i staramy...więcej
Porady i testy motoryzacyjne

Zobacz więcej
Objawy awarii koła dwumasowego i koszty jego wymiany
sobota, 04 Grudzień 2021Komentarze: 0

Awaria dwumasowego koła zamachowego to kolejna legendarna usterka samochodu, która spędza sen z powiek większości kierowców. Obok awarii uszczelki pod głowicą, czy turbosprężarki stanowi jedną z usterek, której najbardziej boją się właściciele samochodów. Gdy do niej dojdzie, nie warto oszczędzać na jej naprawie. Dlaczego jest to tak istotne? Czy kierowcy słusznie obawiają się tej awarii? Na te i jeszcze więcej pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej
Wymiana amortyzatorów. O czym warto pamiętać?
piątek, 26 Listopad 2021Komentarze: 2

Amortyzatory to jedne z najważniejszych części układu zawieszenia znajdującego się w samochodzie. To właśnie one w głównej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo jazdy. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne i komfortowe pokonywanie nierówności oraz zakrętów. Niestety, tak jak większość podzespołów samochodowych, także i amortyzatory należą do części eksploatacyjnych. Oznacza to, że wraz z użytkowaniem pojazdu ulegają one stopniowemu zużyciu. Jakie są objawy zużycia amortyzatorów? Kiedy należy je wymienić? O czym warto pamiętać przy okazji? O tym w dzisiejszym artykule!

Czytaj więcej

Ostatnie opinie o sklepie

Kris

Wszystkie części ok polecam

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Sobota, 18 Wrzesien 2021

Andrzej

Opis towaru i jego jakość OK.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Czwartek, 16 Wrzesien 2021

DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>

Certyfikaty MotochemiaPodane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © 2021 https://www.motochemia.pl