Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Podnośniki samochodowe ? jaki lewarek wybrać?

Podnośniki samochodowe ? jaki lewarek wybrać?

Data aktualizacji: wtorek, 22 wrzesień 2020

Współczesny rynek motoryzacyjny oferuje olbrzymią gamę podnośników samochodowych, zarówno pod względem producenta, jak też rodzaju działania i przeznaczenia. Który zatem lewarek powinniśmy zakupić Jakie kryteria wziąć pod uwagę, aby nasza decyzja była satysfakcjonująca pod względem jakościowym i ekonomicznym? Czym się kierować przy wyborze lewarka do samochodu??

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie o przeznaczenie naszego podnośnika. Czy chcemy podnosić cały samochód, czy może jego część? Czy będzie używany sporadycznie, czy raczej potrzebujemy go na co dzień w zawodowej działalności? Kolejnym kryterium jest cena lewarka. Skalkulujmy ekonomicznie nasze potrzeby i wybierzmy odpowiedni dla siebie produkt. W podjęciu dobrej decyzji przydatna będzie wiedza, jakie rodzaje podnośników samochodowych oferuje nam rynek.

Lewarek samochodowy

 

Foto źródło: www.pixabay.com

 

Podnośnik hydrauliczny typu „żaba”

Główną zaletą podnośnika hydraulicznego "żaba" jest fakt bardzo prostego i szybkiego podnoszenia i opuszczania pojazdu ze względu na wbudowany mechanizm hydrauliczny. Można go z powodzeniem wykorzystywać w warsztatach naprawczych czy wulkanizacyjnych, gdzie czas wykonanej usługi ma decydujące znaczenie. Wyposażenie tych podnośników w koła jezdne stwarza ponadto możliwość szybkiego ich przemieszczania pomiędzy samochodami.

Podnośnik trapezowy

Samochodowy podnośnik trapezowy to najpopularniejszy typ lewarka, stanowi niezbędny element wyposażenia samochodu. Jego prosta konstrukcja i niewielkie rozmiary gwarantują każdemu kierowcy prostotę użytkowania i niezawodność w obsłudze. Podnośnik ten wykorzystywany jest do wykonywania drobnych, amatorskich napraw.

Podnośnik hydrauliczny słupkowy

Kolejnym rodzajem jest samochodowy podnośnik hydrauliczny słupkowy. Niewątpliwą zaletą tego typu lewarka jest jego niska cena i niewielki ciężar, który zapewnia wbudowany hydrauliczny mechanizm. Dzięki temu, podnośnik hydrauliczny słupkowy, z powodzeniem może służyć w przypadku drobnych awarii w trasie. Hydrauliczny mechanizm daje ponadto korzyść szybkiego i łatwego podnoszenia i opuszczania pojazdu, co jest niesłychanym ułatwieniem, szczególnie w trudnych warunkach, w jakich wystąpiła awaria.
Podnośniki samochodowe ? jaki lewarek wybrać?

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 2, Średnia ocena: 5

   Data dodania: wtorek, 22 wrzesień 2020
Ocena: 5

Piłkarz - słupkowy dobry ale mało stabilny. Pozatym jak masz niskie auto to nieraz słupkowy nine wejdzie. A trapez wejdzie ;)


   Data dodania: wtorek, 02 sierpień 2016
Ocena: 5

Na awaryjne sytuacje to trapezowy który jest dodawany do samochodu, a jak coś trzeba zrobić to najlepiej mieć słupkowy bądź żabkę.
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj