Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Płyn do wspomagania z uszczelniaczem czy bez?? Który wybrać??

Płyn do wspomagania z uszczelniaczem czy bez?? Który wybrać??

Data aktualizacji: poniedziałek, 21 wrzesień 2020

Wspomaganie kierownicy od kilku lat stało się standardowym wyposażeniem pojazdów. Ułatwia ono w sposób zasadniczy manewrowanie samochodem na parkingu i w miejscach, gdzie trudno o swobodę. Działanie układu wspomagania kierownicy polega na tym, że siła, którą przykłada kierowca nie jest całkowicie wykorzystana do pokonania oporów skręcania kół, ale służy do automatycznego uruchomienia układu, który steruje siłownikiem. Układ ten umożliwia ponadto powracanie natychmiast do kierunku jazdy prosto, a także tłumi wszelkie wstrząsy, wywoływane drogowymi nierównościami powodując, że kierowca ma pełną informację o kącie skrętu kierowanych kół i o jakości nawierzchni, po której jedzie.Funkcje płynów do wspomagania kierowcy

Dodatkowy układ mechaniki pojazdu spowodował, że kolejne elementy, których wcześniej samochody nie posiadały wymagają teraz kontroli, dbałości i pieczołowitego nadzoru. Aby układ kierowniczy funkcjonował poprawnie należy regularnie wymieniać dedykowany do niego płyn.

Płyn do wspomagania kierownicy ma za zadanie przede wszystkim chronić układ przed awarią i nadmiernym zużyciem. Płyny do wspomagania chronią przed uszkodzeniami również pompę, której awaria najczęściej spowodowana jest nadmiernym zużyciem (jak np. kręcenie kołami w miejscu). Płyny do wspomagania są zalecane do każdego układu wspomagania – zarówno w starszych, jak i w nowszych samochodach.

Wspomaganie kierownicy samochodowej

Foto źródło: www.pixabay.com

Różne płyny do wspomagania kierownicy – jaki wybrać?

Współczesny rynek motoryzacyjny oferuje szeroką gamę tych produktów, co niekiedy powoduje, że kierowcy nie potrafią zdecydować, który z nich jest najlepszy. Podczas wyboru dobrego płynu do wspomagania kierowniczego warto zwrócić uwagę na dodatki do płynów – należy do nich na przykład specjalny uszczelniacz – pomaga on utrzymać układ wspomagania w świetnym stanie.

Wśród dobrych płynów do wspomagania kierownicy znajdują się następujące produkty:
Płyn do wspomagania z uszczelniaczem czy bez?? Który wybrać??

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 3, Średnia ocena: 2

   Data dodania: poniedziałek, 21 wrzesień 2020
Ocena: 5

Płyn do wspomagania to bez uszczelniacza. Jak potrzebny uszczelniacz to trzeba wymienić pompę wspomagania i tyle. Uszczelniacz na wyciek na dłuższą metę nic nie pomoże.


   Data dodania: czwartek, 03 maj 2018
Ocena: 1

Całkowicie nieprzydatny artykuł. Brak jakichkolwiek konkretnych informacji.


   Data dodania: poniedziałek, 25 kwiecień 2016
Ocena: 3

Moim zdaniem mało pomocny artykuł... :/
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj