Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Pielęgnacja skórzanej tapicerki samochodowej i domowej

Pielęgnacja skórzanej tapicerki samochodowej i domowej

Data aktualizacji: poniedziałek, 21 wrzesień 2020

Posiadanie skórzanych mebli w salonie czy też skórzanej tapicerki w samochodzie przez niektórych uznawane jest za symbol prestiżu i bogactwa. Wielu ludzi dąży więc do ich posiadania, a salony samochodowe i meblowe prześcigają się w ofertach skierowanych do swych wymagających klientów.Pielęgnacja skórzanych tapicerek samochodowych i domowych

Za posiadaniem skórzanej tapicerki (czy to w samochodzie czy w domu) przemawiają też inne względy. Trwałość, prostota utrzymania i naturalność to tylko niektóre z nich. Jednak pomimo tego, że nietrudno utrzymać skórzaną tapicerkę w czystości, również o nią należy odpowiednio dbać. Tylko wtedy możemy mieć bowiem pewność, że nasza tapicerka będzie należycie zakonserwowana, nie będzie pękać ani blaknąć, a jej użytkowanie sprawiać nam będzie długoletnią przyjemność.

Czym pielęgnować skórzaną tapicerkę?

Współczesny rynek oferuje liczne specyfiki służące do pielęgnacji skórzanych tapicerek samochodowych i domowych.  Możemy wśród nich wymienić m. in.:

- Mleczko do czyszczenia i konserwacji tapicerki skórzanej Sonax

- Preparat do czyszczenia i pielęgnacji skóry Turtle Wax Platinum Leather Cleaner & Conditioner

- Preparat do czyszczenia i pielęgnacji skóry samochodowej K2 Letan

- Preparat do czyszczenia skóry samochodowej K2 Leather Cleaner

Sposób na pielęgnację tapicerki skórzanej

 

Foto źródło: www.pixabay.com

Możliwości preparatów do pielęgnacji skórzanych tapicerek

Preparaty te sprawdzają się doskonale w pielęgnacji elementów samochodowego wnętrza, mebli, a nawet skórzanych butów. Czyszczą skórę niezwykle delikatnie, usuwają głęboko zalegający brud i trudno zmywalne plamy, a także przywracają skórze jej naturalną miękkość, giętkość i delikatność, sprawiając, że wygląda ona jak nowa.

Zastosowanie filtrów UV w preparatach do tapicerek skórzanych sprawia, że obicia skórzane są odpowiednio zabezpieczone i nienarażone na niszczące działanie słońca. Preparaty te odświeżają też kolor i przywracają naturalną przyczepność, niwelując efekt poślizgu i połysk.

Jak stosować preparaty do pielęgnacji skórzanej tapicerki?

Zastosowanie preparatów do pielęgnacji skórzanej tapicerki jest bardzo proste. Wystarczy nanieść odrobinę specyfiku na czyszczoną powierzchnię, a następnie przy użyciu specjalnej szmatki z mikrofibry do polerowania samochodu rozprowadzić regularną, cienką warstwę i wypolerować. 
Pielęgnacja skórzanej tapicerki samochodowej i domowej

Tomek

Człowiek od zadań specjalnych podróżujący naszą firmową białą strzałą. Zna oferowane przez nas produkty jak własną kieszeń, a ta jest wyjątkowo obszerna. Doskonale poznał działanie zarówno najdroższych produktów detailingowych, jak i kosmetyków budżetowych na każdą kieszeń. To właśnie od niego dowiecie się o dostępności produktów oraz z nim uzgodnicie współpracę z naszą firmą w systemie B2B.Ilość komentarzy: 1, Średnia ocena: 5

   Data dodania: poniedziałek, 21 wrzesień 2020
Ocena: 5

Niektórzy uważają że jak skóra w aucie to nic nie trzeba robić. A tu trzeba raz na czas napuścić środkiem do pielęgnacji. Dobre są z Shiny Garage.
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj