Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- Poradnik >
- Informacje Motoryzacyjne >
- Papier ścierny ręczny oraz na szlifierkę oscylacyjną

Papier ścierny ręczny oraz na szlifierkę oscylacyjną

Szlifowanie, czyli obróbka ścierna to jedna z najbardziej charakterystycznych czynności wykonywanych w celu precyzyjnego wykończenia powierzchni. Polega na obróbce płaszczyzny za pomocą specjalnych narzędzi ściernych takich, jak szlifierka oscylacyjna lub ręczny papier ścierny. W wyniku szlifowania z łatwością uzyskujemy dokładnie zaplanowane wymiary i kształty, a także gładką, niechropowatą powierzchnię.
Spis treści
Kilka słów o szlifowaniu
Wybór papieru ściernego ręcznego i na szlifierkę oscylacyjną
Kilka słów o szlifowaniu.
Proces szlifowania wykonywany jest w wielu różnorodnych warsztatach produkcyjnych. Powszechnie stosuje się go w stolarstwie, kamieniarstwie czy motoryzacji. Szlifowanie jest również częstą czynnością przy drobnych, domowych naprawach przez majsterkowiczów-amatorów. Aby prace szlifierskie przebiegały sprawnie, profesjonalnie i precyzyjnie konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzia:
-
Podstawą jest tutaj odpowiedni, dostosowany do konkretnej pracy, papier ścierny;
-
Zaopatrując się w papier ścierny należy pamiętać, aby nie był za gruby czy za twardy, gdyż może wtedy zniszczyć szlifowaną powierzchnię;
-
Na rynku dostępne są papiery ścierne ręczne oraz produkty przeznaczone na szlifierkę oscylacyjną.
Papiery ścierne występują w różnych gradacjach - fot. pixabay.com
Wybór papieru ściernego ręcznego i na szlifierkę oscylacyjną
Ciekawym pomysłem jest tutaj zastosowanie specjalnego krążka ściernego K2 na folii na rzep z gradacją 2000, który idealnie pasuje do większości szlifierek takich, jak chociażby szlifierka pneumatyczna oscylacyjna K2 Premium. Zestaw ten umożliwia wykonywanie niezwykle precyzyjnych prac szlifierskich zarówno na powierzchniach płaskich, jak i tych delikatnie zaokrąglonych.
W celu zmatowienia i szlifowania trudno dostępnych miejsc warto rozważyć zakup bordowej włókniny ściernej K2 z gradacją 360-400. Produkt ten charakteryzuje się niezwykłą trwałością i doskonałymi właściwościami ściernymi. Aby uniknąć nadmiernego zapylenia, a przy tym uzyskać doskonale gładką powierzchnię szlifowanej szpachli, gładzi czy gipsu, warto natomiast użyć wodnego papieru ściernego Indasa Red Line z gradacją 800. Za użyciem papieru ściernego wodnego przemawia ponadto możliwość jego płukania i wielokrotnego stosowania.
Niezbędnym narzędziem ułatwiającym szlifierskie prace jest też szlifierski klocek korkowy K2. Przyrząd ten umożliwia precyzyjne szlifowanie powierzchni gładkich i sprawia, że wykonana przez nas praca jest rzetelna, profesjonalna i dokładna.
A czy wy używacie szlifierki oscylacyjnej do szlifowania? A może jednak stosujecie tradycyjny ręczny papier? Jakim sposobem lepiej się wam pracuje? Piszcie w komentarzach!
Ostatnie opinie o tym artykule
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2023 https://www.motochemia.pl