Infolinia czynna:
pon-pt: 8.00 - 18.00 sob: 9.00 - 14.00
Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Oświetlenie  > 
  3. Lampy LED

< Powrót do: Oświetlenie
Kategorie  


Producenci  
Zobacz wszystkie

Filtry  
Typ produktu
Lampa
Pasek LED
Żarówka LED
Rodzaj
Czołowa
Do jazdy dziennej
Inspekcyjna
Ostrzegawcza
Reflektorowa
Warsztatowa
Dodatkowe własciwości
haczyk
Klips
Magnes
Opaska
Powerbank
Zobacz wszystkie
Ceny  

od:
do:

Latarki inspekcyjne, warsztatowe, lampy ostrzegawcze LED

Różnego typu diody LED coraz częściej stosowane są w rozmaitych dziedzinach życia. Technologia ta powoli zaczyna wypierać tradycyjne systemy oświetlenia oparte na klasycznych żarówkach żarnikowych. Trend ten dotyczy również motoryzacji i nie obejmuje on jedynie oświetlenia samochodowego. Coraz częściej diody LED stosowane są również w różnego typu latarkach warsztatowych, latarkach inspekcyjnych czy lampach ostrzegawczych, gdzie cenione są ze względu na swoją wysoką wydajność i skuteczność, przy zachowaniu niewielkiego poboru prądu. Producenci oświetlenia tacy jak Bosma, Philips, Osram czy Varta, bardzo chętnie korzystają z dobrodziejstw tej technologii nie tylko w swoich lampach i latarkach, ale także w gotowych zestawach dodatkowych świateł do jazdy dziennej.

Szukasz najmocniejszej latarki LED do swojego warsztatu? Nie wiesz jaką lampę inspekcyjną do lakieru wybrać? Koniecznie sprawdź naszą ofertę lamp LED!


Filtruj
Sortowanie: Popularność - malejąco
Sortuj według:

Masner Lampa Inspekcyjna LED

Producent: K2

Dostajesz punktów: 4

Dostawa od: 13.50zł

18.40zł

Bosma Lampa Dlugopisowa LED

Producent: Bosma

Dostajesz punktów: 9

Dostawa od: 13.50zł

18.50zł

Bosma Lampa Kieszonkowa LED 150lm

Producent: Bosma

Dostajesz punktów: 16

Dostawa od: 13.50zł

31.21zł

Bosma 6773 Latarka Podręczna 150lm 3W COB LED

Producent: Bosma

Dostajesz punktów: 17

Dostawa od: 13.50zł

33.00zł

Latarka Czolowa 300LM Bosma 1 PC CREE XPG LED

Producent: Bosma

Dostajesz punktów: 30

Dostawa od: 13.50zł

Bosma Latarka Warsztatowa Ledowa COB z Funkcja Power Banku

Producent: Bosma

Dostajesz punktów: 67

Dostawa od: 13.50zł

134.00zł

Pulsacyjna lampa ostrzegawcza LED

Producent: Bosma

Dostajesz punktów: 55

Dostawa od: 13.50zł

Zarówka Ledowa H1 12/24V P14,5S Canbus Bosma 2szt

Producent: Bosma

Dostajesz punktów: 130

Dostawa od: 13.50zł

260.00zł


(9 znalezionych)


Lampy LED - opis kategorii

 

Żarówki LED w motoryzacji – nie tylko w lampach i reflektorach

W ostatnich latach technologie oświetlenia LED uległy znacznemu rozwinięciu, przez co zyskały popularność nie tylko jako żarówki w lampach i reflektorach samochodowych, ale również w innych systemach oświetlenia dla szeroko pojętego działu motoryzacji. Mowa tu między innymi o:

 

 

które coraz częściej zaopatrywane są w źródła światła LED. Skąd taka ich popularność w tych systemach oświetlenia? Przede wszystkim z powodu wysokiej wydajności popularnych LED-ów przy zachowaniu niskiego poboru prądu oraz jasnej, zbliżonej do światła dziennego barwie światła, która nie tylko lepiej doświetla otoczenie, ale również jest lepiej przyswajana przez ludzkie oko.

 

Żarówki LED stosowane w latarkach

Technologie oświetlenia LED stosowane w latarkach inspekcyjnych (np. K2 Masner Mocna Latarka Inspekcyjna Warsztatowa 10 x SMD LED 120 lm.) czy warsztatowych, to praktycznie kalka rozwiązań, które znajdziemy w LED-owych odpowiednikach żarówek samochodowych. W urządzeniach tego typu znajdziemy zamontowane:

 

  • Żarówki LED DIP (Dual In-Line Package) - jedne z pierwszych diod LED dostępnych na rynku. Charakteryzują się cylindrycznym kształtem, a ich obudowa pełni jednocześnie funkcję soczewki. Dostępne w różnych kolorach, w tym przezroczystym. Obecnie stosowane coraz rzadziej na rzecz dużo wydajniejszych LED-ów SMD i COB. Znajdziemy je najczęściej w lampach ostrzegawczych (kogutach), niewielkich latarkach (np. latarkach UV) lub światłach DRL do jazdy dziennej (np. Philips DayLight 9 Światła do Jazdy Dziennej DRL COB LED 12V 16W).

 

  • Żarówki LED SMD (Surface Mounted Device) - obecnie jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych technologii w tej dziedzinie motoryzacji, głównie ze względu na wysoką wydajność i efektywność. Lampy lub latarki zaopatrzone w tę technologie wykorzystują niewielkie chipy, które generują bardzo jasne światło, przy niewielkim zapotrzebowaniu na energię. Z tego powodu ta technologia LED chętnie wykorzystywana jest przez producentów oświetlenia do lamp ostrzegawczych (kogutów), warsztatowych i inspekcyjnych.

 

  • Żarówki LED COB (Chip On Board) - jest to technologia, która również należy do jednych z najczęściej stosowanych w przenośnych lampach i latarkach. Bardzo chętnie wykorzystuje ją między innymi marka Bosma, w swoich latarkach warsztatowych (np. Bosma 6124 Lampa Warsztatowa Kieszonkowa COB LED 2W 150 lm.) czy latarkach inspekcyjnych LED (np. Bosma 6117 Mocna Latarka Inspekcyjna COB LED 2W 120 lm). W tym przypadku funkcję źródła światła pełni mała płytka drukowana, na której pod jedną soczewką znajduje się większa ilość diod. Gwarantuje to dużą wydajność tego systemu przy niskim poborze prądu.

 

  • Żarówki LED CREE - to wysokiej klasy diody LED opracowane przez firmę Cree. Zazwyczaj występują one w formie niewielkich chipów ukrytych pod wypukłą soczewką. Diody tego typu są zoptymalizowane pod względem trwałości i wydajności, gwarantując optymalne środowisko świetlne. Cechuje je również wysoka odporność na włączanie i wyłączanie, przez co bardzo często stosowane są do oświetlenia wnętrz, czy oświetlenia zewnętrznego, wypierając tradycyjne systemy oświetleń. Technologia ta wykorzystywana jest również w latarkach, czego przykładem może być latarka czołowa LED marki Bosma (Bosma 9815 Mocna Latarka na głowę 1 PC CREE XPG LED 300 lm.).

 

Co to jest latarka inspekcyjna LED?

Latarki inspekcyjne LED (np. Bosma 6773 Lampa Inspekcyjna Latarka Akumulatorowa COB LED 3W 150 lm.) są powszechnie stosowane w auto detailingu. Stanowią specjalne niewielkie lampy, których główne źródło światła tworzą diody LED, najczęściej w technologii COB lub SMD, choć oczywiście nie jest to regułą. Do czego służy latarka inspekcyjna? W auto detailingu wykorzystywana jest ona podczas wykonywania korekty lakieru, w celu jego inspekcji, czyli sprawdzenia skuteczności wykonanej korekty. Emitowane przez lampę tego typu jasne światło, pozwala skutecznie wykryć wszelkie niedoskonałości lakieru w postaci rys, których nie udało się usunąć podczas pracy maszyny polerskiej. Latarki inspekcyjne LED stosowane są również przez lakierników, aby stale kontrolować efekty ich pracy.

 

Do czego służy latarka warsztatowa?

Latarka warsztatowa (np. Bosma 6124 Mocna Latarka Warsztatowa Kieszonkowa COB LED 2W 150 lm.) jest jednym z elementów obowiązkowego wyposażenia warsztatów samochodowych. Latarki tego typu, coraz częściej zaopatrzone w diody LED, służą do doświetlenia trudno dostępnych miejsc w samochodzie podczas wykonywania wszelkich napraw serwisowych. Z tego powodu latarki tego typu wyposażone są bardzo często w dodatkowe haczyki, klipsy, więcej niż jedno źródło światła oraz magnesy, które w znacznym stopniu ułatwiają prace w warsztacie.

 

Światła ostrzegawcze LED – do czego służą?

Lampy ostrzegawcze błyskowe, które najczęściej występują w kolorze pomarańczowym i żółtym, służą do ostrzegania z dalekiej odległości innych uczestników ruchu przed wystąpieniem zdarzenia drogowego. O czym dokładnie mogą informować pomarańczowe ostrzegawcze lampy błyskowe? Lampy tego typu mogą ostrzegać innych kierowców przed stojącym na drodze lub jej poboczu uszkodzonym samochodem, pojazdem holowanym, a nawet kolizji drogowej. Podobne do tej oferowanej przez markę Bosma (Bosma 5127 Lampa Ostrzegawcza na Baterie LED IP54 9 x LED 2W 80 lm.), (wg. art. 31 Prawa o ruchu drogowym) możemy po zmroku z powodzeniem stosować w miejscu trójkąta ostrzegawczego. Jednak nie wszystkie pomarańczowe lampy błyskowe możemy umieścić na naszym samochodzie. Specjalne pomarańczowe koguty ostrzegawcze, podobne do tych zarezerwowanych dla pojazdów uprzywilejowanych, mogą być używane jedynie przez służby drogowe i inne podmioty wykonujące określone czynności na drodze (dokładne zasady jego użytkowania określa artykuł 54 prawa o ruchu drogowym).

 

Światła do jazdy dziennej DRL

Lampy do jazdy dziennej (ang. DRL - Daytime Running Lights) to specjalny typ oświetlenia samochodowego, który dedykowany jest do jazdy wyłącznie w ciągu dnia. Powstały one z myślą o przepisach nakazujących obowiązkowe używanie świateł mijania w trakcie dnia, które obowiązują niemal w całej Unii Europejskiej. Przepisy te dopuszczają używanie DRL, zamiast tradycyjnych świateł, z czego korzystają nie tylko producenci samochodów, montując takie światła fabrycznie w nowych modelach aut, ale także użytkownicy starszych pojazdów (homologowanych przed 2009 rokiem), którzy dokupić mogą specjalne zestawy świateł do jazdy dziennej (np. Philips DayLight 9 Lampy do Jazdy Dziennej DRL LED 12V 16W). Zestawy tego typu zaopatrzone w diody LED DIP, LED COB lub LED SMD oferują między innymi czołowi producenci oświetlenia samochodowego, do których należą marki Osram, Philips, Magneti Marelli i wielu innych. Należy pamiętać, że oświetlenie tego typu posiadać powinno odpowiednie oznaczenia homologacyjne, a ich montaż musi nastąpić w ściśle określonych miejscach na przodzie pojazdu, w taki sposób, aby widoczne one były nawet z dalekiej odległości.

 

Najpopularniejsze lampy LED w sklepie motochemia.pl

Zdecydowanie najpopularniejszym typem lamp LED dostępnym w sklepie motochemia.pl są latarki. Dotyczy to zarówno lamp inspekcyjnych, jak i latarek warsztatowych. W tej kategorii zdecydowanie króluje marka Bosma. Oferuje ona wysokiej klasy latarki inspekcyjne wyposażone w diody LED COB zasilane bateriami (Bosma 6117 Lampa Inspekcyjna COB LED 2W 120 lm.) lub wbudowanymi akumulatorami (Bosma 6773 Lampa Inspekcyjna Ładowana COB LED 3W 150 lm.). Innym jej produktami, równie często wybieranymi przez naszych klientów są latarki warsztatowe wyposażone w różne haczyki i magnesy ułatwiające pracę w warsztacie. W tym wypadku również dostępne są dwa warianty latarek. Mniejsza, zasilana bateriami (Bosma 6124 Lampa Warsztatowa Kieszonkowa COB LED 2W 150 lm.) oraz większa, zasilana akumulatorami z dodatkową funkcją power banku (Bosma 6162 Lampa Warsztatowa Ładowana LED COB 250 lm.). Nieco rzadziej nasi klienci sięgają po latarkę inspekcyjną do lakieru marki K2 (K2 Masner Lampa Inspekcyjna Warsztatowa 10 x SMD LED 120 lm.), która zawiera diody LED w technologi SMD. Zdecydowanie najmniejszą popularnością w naszym sklepie cieszą się światła do jazdy dziennej marki Philips (Philips DayLight 9 Lampy Dzienne DRL LED 12V 16W). Klientów zazwyczaj odstrasza wysoka cena, która naszym zdaniem nie jest zbyt wygórowana za markowy produkt dobrej jakości, który zapewni odpowiedni poziom widoczności z każdej odległości, a zatem i bezpieczeństwa przez długi czas.

 

Lampy LED dla motoryzacji – opinie

Oferowane w naszym sklepie lampy LED, takie jak lampy inspekcyjne, latarki czołowe, latarki warsztatowe, czy lampy ostrzegawcze, cieszą się wśród naszych klientów dobrą opinią, o czym świadczyć mogą między innymi komentarze pod zakupionymi przez nich produktami:

 

Wygląda niepozornie, ale sprawdza się świetnie, świeci mocno, jest poreczna w dobrej cenie. - wpis użytkownika Tomek po zakupieniu K2 Masner Lampa Inspekcyjna Warsztatowa 10xSMD LED 120lm Latarka z Magnesem i Klipsem

 

Rewelacyjna latarka ,świeci bardzo mocno! - zdanie klienta Tadam na temat Bosma 6117 Lampa Inspekcyjna COB LED 2W 120lm Latarka z Magnesem i Klipsem

 

Latarka pierwsza klasa, świetna do inspekcji lakieru podczas korekty. Polecam – opinia użytkownika Filip o produkcie Bosma 6773 Lampa Inspekcyjna Ładowana COB LED 3W 150lm Latarka z Magnesem i Klipsem

 

Wynika to przede wszystkim z wysokiej jakości wymienionych produktów, które zaopatrzone zostały w sprawdzone rozwiązania technologiczne w dziedzinie oświetlenia, takie jak LED COB, LED SMD i LED CREE, które cechują się wysoką wydajnością, skutecznością i efektywnością działania, przy zachowaniu umiarkowanego zużycia i poboru energii.

Polecane artykuły
Brak artykulów.
Inni producenci

     
Porady i testy motoryzacyjne
Zobacz więcej
Jak wyczyścić podsufitkę w samochodzie
piątek, 15 Październik 2021Komentarze: 2

Każdy z nas lubi jak jego samochód błyszczy i prezentuje się niemal jak nowy. Często jednak przy okazji pielęgnacji karoserii zapominamy o wnętrzu auta. Czyszczenie wnętrza jest czynnością, którą niestety od czasu do czasu każdy kierowca musi wykonać. O ile zwykłe odkurzenie wnętrza i przetarcie plastików możemy nazwać zadaniem niemal rutynowym, o tyle pranie tapicerki samochodowej wykonujemy sporadycznie. Z tego powodu niekiedy ta czynność staje się poważnym wyzwaniem. Dotyczy to szczególnie podsufitki samochodowej, którą bardzo łatwo uszkodzić podczas mycia. Jak bezpiecznie wyczyścić podsufitkę? Jakiego preparatu użyć do jej prania? O tym w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej
3 Sposoby na naładowanie telefonu w samochodzie
piątek, 15 Październik 2021Komentarze: 4

Smartfon to obecnie dla wielu osób nierozłączny kompan dnia codziennego. Zastąpił on tradycyjny telefon komórkowy, którym smartfon jest teraz domyślnie nazywany. Smartfon w przeciwieństwie do klasycznego telefonu nie służy jednak jedynie do dzwonienia i pisania SMS-ów. Dzięki niemu możemy wykonywać wiele skomplikowanych operacji. Niestety bardzo często generuje to problemy z trwałością jego baterii. Problem ten jest szczególnie dokuczliwy, gdy przez większość dnia podróżujemy samochodem. Jak naładować telefon w samochodzie? O tym w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej

Ostatnie opinie o sklepie
Kris

Wszystkie części ok polecam

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Sobota, 18 Wrzesien 2021

Andrzej

Opis towaru i jego jakość OK.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Czwartek, 16 Wrzesien 2021

DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>

Certyfikaty Motochemia


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © 2021 https://www.motochemia.pl