Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Olej do kosiarki i pił spalinowych ? wymieniać czy nie??

Olej do kosiarki i pił spalinowych ? wymieniać czy nie??

Data aktualizacji: wtorek, 22 wrzesień 2020

Użytkownicy kosiarek i pił spalinowych często zastanawiają się, jak powinni eksploatować swoje urządzenia, aby służyły im długotrwale i bezawaryjnie. Jeden z obszarów prawidłowego użytkowania dotyczy wymiany oleju. W poradnikach eksploatacyjnych i na internetowych forach można znaleźć liczne porady i wszyscy zgodnie twierdzą, że aby urządzenia pracowały prawidłowo i bezawaryjnie olej należy w nich zmieniać przynajmniej raz w sezonie – po jego zakończeniu.Istota wymiany oleju w kosiarkach i piłach spalinowych

Wymiana oleju w piłach i kosiarkach jest czynnością dość łatwą, jednakże zanim do niej przystąpimy powinniśmy zapoznać się z instrukcją obsługi, aby nie uszkodzić urządzenia. Czynność tę możemy wykonać na kilka sposobów w zależności od modelu kosiarki:

- Poprzez użycie odpowiedniego klucza do kosiarek odkręcamy korek, który znajduje się w spodniej części kosiarki, a następnie zlewamy stary, zużyty olej.

- Olej usuwamy przez wlew, dbając, aby zbiornik paliwa był uprzednio opróżniony. Postępujemy tak, jeżeli w spodniej części naszej kosiarki brak jest korka, który moglibyśmy odkręcić

- Używając specjalnej odciągarki wysysamy olej ze zbiornika pilnując, aby ilość wypompowanego oleju była podobna do tej, którą uprzednio wlaliśmy.

Jak dbać o kosiarkę spalinową

źródło: www.freeimages.com

Oleje do pił i kosiarek – rodzaje

Kolejną niezwykle istotną kwestią w prawidłowym przebiegu wymiany oleju do pił i kosiarek jest dobór odpowiedniego produktu. Do odpowiednich modeli kosiarek czy pił spalinowych stosujemy różne rodzaje silnikowych olejów. Przed ich zastosowaniem należy koniecznie zapoznać się z zaleceniami producenta naszego urządzenia.  Do wyboru mamy następujące rodzaje oleju:

- Olej do kosiarki spalinowej czterosuwowej SAE30olej do kosiarek czterosuwowych spalinowych, w opakowaniach 0,6L. Jest to mineralny, jednosezonowy olej do smarowania czterosuwowych silników. Nadaje się zarówno do kosiarek, jak i kultywatorów rotacyjnych, małych ciągników, maszyn do czyszczenia podłóg i innych niewielkich urządzeń.

- Olej do silników dwusuwowych zielony Oil 2T Greenpółsyntetyczny olej do silników dwusuwowych. Nadaje się do mieszanki paliwa do kosiarek i pił mechanicznych. Idealny do urządzeń typu Husquarna.

- Olej do silników dwusuwowych czerwony Oil 2T Red podobnie jak olej zielony jest olejem półsyntetycznym. Idealny do urządzeń dwusuwowych typu Stihl.

- Olej do smarowania prowadnic ślizgowych i łańcucha P-Slick jest profesjonalnym olejem mineralnym do smarowania łańcucha pilarek i pił spalinowych. Idealny do smarowania łańcuchów rowerowych lub motocyklowych, a także jako środek antykorozyjny.

Zobacz wszystkie produkty z kategorii: oleje do pił i kosiarek. Wybierz coś odpowiedniego dla siebie!
Olej do kosiarki i pił spalinowych ? wymieniać czy nie??

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 1, Średnia ocena: 5

   Data dodania: wtorek, 22 wrzesień 2020
Ocena: 5

W aucie wymianamy to w kosiarce mamy nie wymieniać?? Jasne że trzeba wymieniać.
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj