Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- Poradnik >
- Porady Motoryzacyjne >
- Odnowienie - renowacja stalowych felg
Odnowienie - renowacja stalowych felg
Jeśli posiadasz stare i pordzewiałe felgi nie musisz kupować nowych lub oddawać ich do profesjonalnego oczyszczania i lakierowania. Cały proces odnowy możesz osiągnąć w przydomowym garażu. Jest on pracochłonny ale ciężka praca przyniesie bardzo zadowalający efekt. Taką regenerację najlepiej przeprowadzać w miejscu gdzie mamy dostęp do prądu oraz na otwartej przestrzeni.
Spis treści
Krok pierwszy - usunięcie rdzy, slifowanie felg.
Krok drugi - nakładamy podkład na felgi.
Krok trzeci - lakierowanie felg stalowych.
Krok pierwszy - usunięcie rdzy, slifowanie felg.
Aby ułatwić sobie proces odnowy, najlepiej zdjąć oponę z felgi. Jeżeli nie mamy takiej możliwości możemy spuścić powietrze z opony. Pomoże nam to w dokładnym oczyszczeniu rantu felgi oraz w dalszym etapie malowania. Musimy zaopatrzyć się w papiery ścierne, szczotki druciane, benzynę ekstrakcyjną oraz w bardzo przydatną tarczę zdzierakową inaczej nazywaną ''Strip'' lub ''włosy murzyna''. Oczyszczenie felgi zaczynamy od dokładnego szlifowania szczotkami drucianymi na wiertarkę usuwając ogniska korozji oraz starą farbę. W trudno dostępnych miejscach musimy użyć papieru ściernego np. o gradacji 800-1200. Przy większej powierzchni w ruch pójdzie tarcza zdzierakowa, która dokładnie wyczyści koło z rdzy i starego lakieru. Felgę najlepiej oczyścić do ''gołej'' blachy. Po szlifowaniu należy odtłuścić całą felgę z pyłu i innych zabrudzeń benzyną ekstrakcyjną.
Najważniejszy krok. Dokładne usunięcie rdzy zapobiegnie jej ponownemu pojawieniu się - fot. motochemia.pl
Krok drugi - nakładamy podkład na felgi.
Po dokładnym oczyszczeniu felgi z rdzy i odtłuszczeniu powierzchni możemy przystąpić do nałożenia podkładu do felg. Jednak przed aplikacją musimy zabezpieczyć oponę w przypadku braku możliwości jej ściągnięcia. Najlepszym rozwiązaniem będzie owinięcie opony gazetami od końca rantu felgi. Możemy pomóc sobie taśmą malarską z firmy Boll. Innym nietypowym sposobem, ale sprawdzonym jest użycie kart do gry i powkładanie je między rant a oponę. W zupełności takie zabezpieczenie wystarczy. Idealnym podkładem do felg będzie farba akrylowa Champion do felg. Zalecamy aplikować dwie warstwy w odstępach 15 minut. Zabezpieczoną felgę należy zostawić na 24h w celu wyschnięcia farby podkładowej.
Jeśli nie zdejmujemy do renowacji opon, należy je odpowiednio zabezpieczyć - fot. motochemia.pl
Krok trzeci - lakierowanie felg stalowych.
Po wyschnięciu podkładu możemy przystąpić do nałożenia dowolnej farby do felg. Jednak przed aplikacją samej farby warto lekko podszlifować powierzchnię delikatnym papierem ściernym z farba podkładowa. Do wyboru jest cała gama różnych kolorów farb. Najlepiej użyć dedykowanego produktu do malowania felg np. Boll Lakier do felg. Zazwyczaj jest to farba akrylowa cechująca się trwałością i odpornością na wodę. Do wyboru mamy odcień matowy lub połysk. My użyliśmy białej farby akrylowej w połysku firmy Boll. Samą farbe aplikowaliśmy również w dwóch warstwach w odstępach 15-20 minut. Po całym zabiegu renowacji felgi należy pozostawić ją na 24h do całkowitego wyschnięcia.
A czy wy odnawialiście kiedyś felgi samodzielnie? Jakie są wasze doświadczenia? Podzielcie się nimi w komentarzach!
Ostatnie opinie o tym artykule
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2024 https://www.motochemia.pl