Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
 1. Strona główna  > 
 2. Poradnik  > 
 3. Informacje Motoryzacyjne  > 
 4. Nowe Logo BMW?

Nowe Logo BMW?

Data aktualizacji: piątek, 27 listopad 2020

Po 23 latach BMW postanowiło po raz kolejny dokonać zmian stylistycznych w swoim logo. To już piąta metamorfoza emblematu w ponad 100-letniej historii marki. Czy wyjdzie to bawarskiemu producentowi samochodów na dobre? Jak obecnie prezentuje się nowe logo marki?Spis treści:

Stopniowe dojrzewanie BMW
Nie tylko zmiana stylistyki i strategii. Nowe logo BMW!

 

Stopniowe dojrzewanie BMW

Śledzący poczynania bawarskiego producenta fani oraz eksperci, od lat zauważają wdrażanie coraz to nowszych trendów w marce BMW. Na przestrzeni ostatniego dwudziestolecia mogliśmy zaobserwować wprowadzenie do oferty BMW wielu nowych modeli, do których należą:

 

 • BMW 2 (2013)
 • BMW 3 GT (2013)
 • BMW 5 GT (2009)
 • BMW 4 (2013)
 • BMW i3 (2013)
 • BMW i8 (2014)
 • BMW X1 (2009)
 • BMW X2 (2017)
 • BMW X3 (2003)
 • BMW X4 (2014)
 • BMW X5 (2000)
 • BMW X6 (2008)
 • BMW X7 (2018)
 • BMW Z4 (2002)

 

BMW X3

 Seria X okazała się dla BMW strzałem w 10-tkę - fot. pixabay.com

 

Zdecydowana większość z nich to samochody typu SUV, których szeroka gama mogłaby posłużyć producentowi do stworzenia drugiej osobnej marki. Nic dziwnego, że BMW postawiło właśnie na ten segment. Obecnie jest to jeden z najbardziej popularnych typów nadwozia wybieranych przez konsumentów na całym świecie. W ciągu ostatnich dwóch dekad BMW postanowiło wprowadzić również modele pośrednie dla klasycznej 3-ki, 5-tki i 7-ki, a także uzupełniło swoją ofertę o modele elektryczne (i3 i i8). Warto zaznaczyć, że to wszystko wydarzyło się po prezentacji modeli serii 5 (E60) oraz 7 (E65), których nowa, a dla wielu kontrowersyjna stylistyka, nie przypadła fanom do marki do gustu. Na szczęście kolejne modele, wróciły stylistycznie na przetarte szlaki, nawiązując swym wyglądem do lubianych BMW 3 (E46) oraz 5 (E39). Obecnie prezentowane prototypy BMW oraz najnowsze auta serii 1, 7 czy X, charakteryzują się ogromnymi grillami, co zapowiada nadchodzący nurt stylizacyjny kolejnych samochodów bawarskiego producenta.

 

BMW i3

Stosunkowo dużą popularnością cieszą się elektryczne modele BMW - fot. pixabay.com

 

Nie tylko zmiana stylistyki i strategii. Nowe logo BMW!

Ostatnie lata i zmiany w gamie samochodów marki BMW, a także nadchodzący nowy trend stylistyczny, czy zwiększająca się popularność samochodów ekologicznych, spowodowała chęć odświeżenia wizerunku marki przez jej właścicieli. Po raz piąty od początku istnienia bawarskiego producenta BMW postanowiło na zmianę swojego logo, jednak w tym przypadku projektanci zdecydowali się nieco odejść od ponad 100 letniej tradycji marki. Przede wszystkim zrezygnowano z przetłoczeń 3D widniejących na logotypie. Dzięki temu znaczek zyskał tzw. minimalistyczny clearlook, nawiązujący, jak mówią jego projektanci, do nowoczesności i cyfryzacji. Główną zmianą jest jednak rezygnacja z czarnego koloru otaczającego charakterystyczne śmigło w barwach Bawarii, na rzecz obwódki transparentnej otoczonej białym okręgiem. Emblemat rzeczywiście wygląda nowocześniej i idealnie prezentuje się na zaprezentowanym niedawno modelu BMW i4. Prawdopodobnie nowy design znaczka, nie wszystkim fanom marki przypadnie do gustu, jednak wydaje nam się, że jest to po prostu kwestią przyzwyczajenia. BMW to nie pierwsza marka, która w ostatnim czasie zdecydowała się na odświeżenie swojego logotypu, co dowodzi, że producenci samochodów starają się podążać za nowymi trendami na tyle na, ile to możliwe.

 

Logo BMW

Nowe logo BMW to zdecydowany krok w przyszłość - Źródło: Pixabay.com/BMW

 

A co Ty sądzisz o nowym znaczku BMW? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach!
Nowe Logo BMW?

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 4, Średnia ocena: 5

   Data dodania: piątek, 27 listopad 2020
Ocena: 5

Ja uważam, że nowe logo jest całkiem ładne i fajnie pasuje


   Data dodania: piątek, 13 listopad 2020
Ocena: 5

Szok, ciekawe jak to będzie wyglądać na masce nowego BMW :D Pewnie tak samo xD


   Data dodania: poniedziałek, 02 listopad 2020
Ocena: 5

Zmiana fest duża :D, prawie nie zauważyłem różnicy


   Data dodania: środa, 02 wrzesień 2020
Ocena: 5

Bardzo ładne logo. Idą z duchem czasu. Brawo
 
 


Napisz Recenzję Wróć