Infolinia czynna:
pon-pt: 8.00 - 18.00 sob: 9.00 - 14.00
Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Naprawy Awaryjne
Kategorie  


Producenci  
Zobacz wszystkie

Filtry  
Typ produtku
Klej/Uszczelniacz
Łatka
Spray
Taśma
Przeznaczenie
Naprawa lamp
Naprawa opon
Naprawa silnika
Naprawa szyby
Naprawa ukł. Wydech.
Naprawa węży gumowych
Zobacz wszystkie
Ceny  

od:
do:

Awaryjna naprawa samochodu - zestawy naprawcze do opon, taśmy naprawcze do rur, lamp i układu chłodzenia

Samochód to tylko rzecz i jak każdy inny, często używany przedmiot z czasem może ulec on uszkodzeniu. Uszkodzenia te mogą być większe lub nieco mniejsze. Z tymi mniej poważnymi awariami samochodu bez problemu poradzimy sobie sami. Przykładem takiej awarii jest uszkodzona opona. Możemy się z nią uporać, nawet jeśli nie posiadamy koła zapasowego. Zestawy naprawcze do opon czy koła zapasowe w sprayu to tylko niektóre spośród akcesoriów dedykowanych do napraw awaryjnych samochodu. Oferują je najczęściej producenci chemii i kosmetyków samochodowych, a także akcesoriów. Należą do nich tak popularne marki, takie jak Autoland, K2, Motul, STP, Moje Auto i wiele innych.

Szukasz najlepszego koła zapasowego w sprayu? Chcesz zakupić taśmę naprawczą do lamp, wydechu lub węży gumowych? Koniecznie sprawdź naszą ofertę akcesoriów do napraw awaryjnych!


Filtruj
Sortowanie: Popularność - malejąco
Sortuj według:

Kolo zapasowe awaryjne w sprayu

Producent: K2

Dostajesz punktów: 3

Dostawa od: 13.50zł

15.60zł

K2 Glass Doctor do naprawy szyb i reflektorów

Producent: K2

Dostajesz punktów: 8

Dostawa od: 13.50zł

40.95zł

Bandaz naprawiajacy weze gumowe

Producent: K2

Dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł

4.80zł

Pianka naprawcza do kól K2 Tire Dokor

Producent: K2

Dostajesz punktów: 4

Dostawa od: 13.50zł

17.80zł

Latki do detek na zimno

Producent: Malwa

Dostajesz punktów: 3

Dostawa od: 13.50zł

5.10zł

K2 Samostart do silnika

Producent: K2

Dostajesz punktów: 2

Dostawa od: 13.50zł

Bandaz do tlumików samochodowych

Producent: K2

Dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł

Tasma do klejenia uszkodzonych reflektorów Czerwona

Producent: K2

Dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł

Tasma do klejenia uszkodzonych reflektorów Biala

Producent: K2

Dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł

Moje Auto Pasta do Ukladu Wydechowego 150g

Producent: Moje Auto

Dostajesz punktów: 4

Dostawa od: 13.50zł

7.29zł


(15 znalezionych)


Naprawy Awaryjne - zestawy naprawcze do opon, taśmy naprawcze do rur, lamp i układu chłodzenia - opis kategorii

Naprawy awaryjne samochodu – rodzaje

Naprawy awaryjne samochodu to niewielkie uszkodzenia auta, które możemy naprawić najczęściej samodzielnie. Napraw tego typu dokonujemy tymczasowo lub na stałe, przy pomocy odpowiednich akcesoriów. Do takich napraw należą na przykład:

 

  • Naprawa przebitej opony.
  • Naprawa nieszczelnego układu chłodzenia.
  • Naprawa uszkodzonego przewódu układu wspomagania.
  • Naprawa uszkodzonej lampy lub reflektora.
  • Naprawa rozszczelnionego układu wydechowego.
  • Naprawa problemu z rozruchem samochodu.

 

Problem przebitej opony, czyli koło zapasowe w sprayu

Co to jest koło zapasowe w sprayu? Łatka w sprayu (np. K2 Tire Doktor 398ml Zestaw Naprawczy do Opon) to specjalny preparat w formie pianki zamkniętej w aerozolu. W przypadku złapania gumy, puszkę podpinamy bezpośrednio do wentylka opony, a następnie wstrzykujemy jej zawartość do wnętrza koła. Wstrzyknięta pianka powoduje zasklepienie uszkodzenia oraz nieznaczne dopompowanie opony (zazwyczaj o około 0,5 atmosfery). Naprawa awaryjna wykonana przy pomocy pianki do naprawy opon w sprayu pozwala na doprowadzenie samochodu do warsztatu w celu dokonania pełnoprawnej naprawy ogumienia.

 

Zestaw naprawczy do opon – alternatywa dla łatki w sprayu

Zestaw naprawczy do opon samochodowych (np. Slime Smart 473ml Zestaw naprawczy do opon) to realna alternatywa dla koła zapasowego w sprayu. Tego typu zestaw najczęściej złożony jest z pełnoprawnego kompresora oraz preparatu uszczelniającego. W przypadku tego zestawu preparat uszczelniający posiada najczęściej formę płynną. Wlany do wnętrza opony skutecznie ją uszczelnia, jednak w żaden sposób jej nie pompuje. Do tego celu służy załączony w zestawie kompresor. Dzięki niemu możemy napompować koło do wymaganego dla bezpiecznej jazdy poziomu ciśnienia. Tak jak w przypadku łatki w sprayu, naprawa tym zestawem wymaga wizyty u wulkanizatora.

 

Awaryjne odpalanie samochodu – nie tylko kable rozruchowe

Jeśli nasz samochód nie może odpalić, nie zawsze przyczyny należy upatrywać w braku napięcia z akumulatora. Jeśli wykluczymy zatem awarię braku zasilania, kable rozruchowe możemy odstawić z powrotem na półkę. Problemy z odpalaniem mogą się pojawić, gdy samochód pozostawimy przez długi czas bez ruchu. W przypadku silników Diesla problem może pojawić się również podczas zimy, szczególnie, wtedy gdy temperatura spada poniżej zera. Nieoceniony w takich sytuacjach jest samostart (np. Kleen-Flo ACE 311g Samostart). Samostarty tworzą najczęściej mieszaninę benzyny, propanu-butanu, eteru i środków smarujących. Wykorzystywane są do awaryjnego odpalania starszych typów samochodów. Należy o tym pamiętać, ponieważ ich użycie w nowszych modelach samochodu może doprowadzić do ich uszkodzenia.

 

Awaryjna naprawa wydechu – bandaż i cement do tłumika

Może się zdarzyć, że podczas eksploatacji samochodu dojdzie do rozszczelnienia układu wydechowego. Kiedy problem ten dopadnie nas w trasie, a nieszczelność nie jest wielka, nieocenione są cement do wydechu (np. Kleen-Flo Cement do Naprawy i Montażu Tłumików 170g) oraz bandaż do tłumika (np. K2 Bandex 1m). Cement do tłumika to specjalna masa uszczelniająca, która twardnieje pod wpływem ciepła wytwarzanego przez układ wydechowy. Jest ona najczęściej stosowana do uszczelniania elementów tego układu na łączeniach. Bandaż do wydechu to doraźne i tymczasowe rozwiązanie w postaci taśmy naprawczej. Służy do łatania niewielkich rozszczelnień wydechu.

 

Naprawa odprysków na szybie – zestaw naprawczy do szyb

Kolejnym typem naprawy awaryjnej może być naprawa szyby samochodowej. Nie chodzi tu oczywiście o pęknięcia, ale odpryski. Te powstają najczęściej na przedniej szybie podczas jazdy samochodem po autostradzie czy drodze szybkiego ruchu. Do naprawy tego typu uszkodzeń służą specjalne zestawy naprawcze (np. K2 Glass Doctor Zestaw Naprawczy do Odprysków na Szybie). Znajduje się w nich specjalna żywica, która wypełnia odprysk, pozostawiając szybę jak nową.

 

Tymczasowa naprawa pękniętych lamp – specjalne taśmy naprawcze.

Naprawa awaryjna może dotyczyć również lamp naszego samochodu. Kiedy doznamy lekkiej stłuczki parkingowej, taśmy naprawcze do lamp (np. K2 Lenso Czerwona 1,5m Taśma do Naprawy Pękniętych Lamp Tylnych) stają się nieocenione. Na rynku dostępne są taśmy czerwone i przezroczyste. Pozwala to na naprawę awaryjną zarówno lamp przednich, jak i tylnych.

 

Najpopularniejsze produkty do naprawy awaryjnej w sklepie motochemia.pl

Do najpopularniejszych produktów do naprawy awaryjnej samochodu w sklepie Motochemia  należą koła zapasowe w sprayu. Obecnie w naszej ofercie dostępne są preparaty K2 Tire Doctor 535 ml oraz K2 Tire Doktor 398 ml. Są one często wybierane jako tańsza alternatywa dla zestawu naprawczego do opon Slime Smart 473 ml. Kolejnym równie popularnym produktem w tej kategorii jest Zestaw naprawczy do odprysków na szybie samochodowej K2 Glass Doctor. W tym przypadku nasi klienci wybierają ten zestaw, zamiast wizyty w serwisie szyb samochodowych. Ostatnim najczęściej wybieranym przez klientów preparatem jest cement do wydechu. Mowa tu o preparatach marek Kleen-Flo i Moje Auto, czyli Kleen-Flo Cement do Naprawy i Montażu Tłumików 170 g oraz MA Professional Exhaust System Cement 150 g. Wszystkie produkty znajdujące się w kategorii naprawy awaryjne są wybierane przez naszych klientów najczęściej jako środki doraźne w trakcie awarii samochodu. Innym powodem ich zakupu jest zaopatrzenie się w tego typu akcesoria na zapas. Opinie na ich temat są podzielone. Większość kupujących uważa te środki za potrzebne i bardzo przydatne w sytuacjach podbramkowych. Znajdą się jednak i tacy, którzy je krytykują. Oto niektóre spośród komentarzy pozostawionych przez naszych klientów pod produktami w tej kategorii:

 

tani i skuteczny to największe zalety, samochód naprawdę nie ma problemu z zapłonem :) – wpis użytkownika pumba na temat Kleen-Flo ACE 311g Samostart do Awaryjnego Rozruchu Silnika

 

Sprawdzony, powinien być obowiązkowy w trasie. Może uratować wiele godzin czekania na lawetę w środku puszczy. – opinia klienta OK po zastosowaniu K2 Tire Doktor 398ml Zestaw Naprawczy Koło Zapasowe w Sprayu

 

Jak na doraźną naprawę, to świetnie daje radę szyba "załatana" co sprawiło, że pęknięcie nie idzie dalej, polecam – zdanie użytkownika Marek po zakupieniu K2 Glass Doctor Zestaw Naprawczy do Odprysków na Szybie Samochodowej

Polecane artykuły
Klej blyskawiczny czy Poxipol? Kleje w awaryjnych sytuacjach.
15/04/2014

W Twoim samochodzie odpadło wsteczne lusterko? A może pękła jakaś inna część w jego wnętrzu? Takie sytuacje...więcej

Tłumik samochodowy jest dziurawy ? wymiana czy naprawa??
23/05/2014

Jeżeli podczas jazdy układ wydechowy twojego samochodu zaczyna niepokojąco głośno pracować lub też słyszysz...więcej

Szybkie i przyjemne pompowanie kół ? jaki kompresor samoch
20/06/2014

Pilnowanie odpowiedniego ciśnienia w ogumieniu naszego pojazdu jest niezwykle istotne. Oprócz mniejszego komfortu...więcej

Inni producenci

           
Porady i testy motoryzacyjne
Zobacz więcej
Jak wyczyścić podsufitkę w samochodzie
poniedziałek, 18 Październik 2021Komentarze: 4

Każdy z nas lubi jak jego samochód błyszczy i prezentuje się niemal jak nowy. Często jednak przy okazji pielęgnacji karoserii zapominamy o wnętrzu auta. Czyszczenie wnętrza jest czynnością, którą niestety od czasu do czasu każdy kierowca musi wykonać. O ile zwykłe odkurzenie wnętrza i przetarcie plastików możemy nazwać zadaniem niemal rutynowym, o tyle pranie tapicerki samochodowej wykonujemy sporadycznie. Z tego powodu niekiedy ta czynność staje się poważnym wyzwaniem. Dotyczy to szczególnie podsufitki samochodowej, którą bardzo łatwo uszkodzić podczas mycia. Jak bezpiecznie wyczyścić podsufitkę? Jakiego preparatu użyć do jej prania? O tym w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej
3 Sposoby na naładowanie telefonu w samochodzie
poniedziałek, 18 Październik 2021Komentarze: 5

Smartfon to obecnie dla wielu osób nierozłączny kompan dnia codziennego. Zastąpił on tradycyjny telefon komórkowy, którym smartfon jest teraz domyślnie nazywany. Smartfon w przeciwieństwie do klasycznego telefonu nie służy jednak jedynie do dzwonienia i pisania SMS-ów. Dzięki niemu możemy wykonywać wiele skomplikowanych operacji. Niestety bardzo często generuje to problemy z trwałością jego baterii. Problem ten jest szczególnie dokuczliwy, gdy przez większość dnia podróżujemy samochodem. Jak naładować telefon w samochodzie? O tym w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej

Ostatnie opinie o sklepie
Kris

Wszystkie części ok polecam

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Sobota, 18 Wrzesien 2021

Andrzej

Opis towaru i jego jakość OK.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Czwartek, 16 Wrzesien 2021

DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>

Certyfikaty Motochemia


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © 2021 https://www.motochemia.pl