Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- Kosmetyki Samochodowe >
- Mleczka i pasty polerskie >
- Syntetyczne
< Powrót do: Mleczka i pasty polerskie
Syntetyczne powłoki ochronne - woski samochodowe do zabezpieczenia lakieru
Co to są syntetyczne woski samochodowe?
Woski syntetyczne (np. Sonax Xtreme Protect Shine Hybrid NPT 210 ml) to kolejny typ kosmetyków samochodowych dedykowanych do ochrony lakieru na karoserii samochodowej. W przeciwieństwie do naturalnych wosków samochodowych opartych na wosku Carnauba (np. Formula1 Carnauba Car Wax 236g), preparaty te nie zawierają naturalnych składników, a jedynie ich syntetyczne odpowiedniki. Stworzone na bazie polimerów, gwarantują podobną ochronę oraz łatwiejsze wykończenie. Woski syntetyczne słyną z tego, że znacznie prościej dotrzeć je na lakierze oraz nie pozostawiają białych przebarwień na plastikach i uszczelkach.
Rodzaje samochodowych wosków syntetycznych.
Woski syntetyczne podobnie jak woski naturalne występują w różnych formach. Z tego względu polimerowe woski samochodowe możemy podzielić na:
-
Syntetyczne woski twarde (np. Soft99 New Fusso Coat 12 Months Dark Wax 200 g), czyli twardy wosk polimerowy, który cechuje się długim czasem ochrony karoserii.
-
Syntetyczne woski w mleczku (np. K2 Quantum 140 g Syntetyczne mleczko woskowe), czyli proste w aplikacji i łatwe w dotarciu mleczka woskowe.
-
Szybkie woski syntetyczne w sprayu (np. ADBL SSW Synthetic Spray Wax 500 ml), czyli szybkie woski w atomizerze zawierające polimery syntetyczne. Bardzo często utożsamiane przez producentów z Quick detailerami.
Wosk syntetyczny czy naturalny?
Mnogość środków do ochrony karoserii dostępnych na rynku przyprawia o zawrót głowy. Jaki wosk najlepiej wybrać? Zaufać powłoce polimerowej czy woskowi? Wybrać ten na bazie naturalnego wosku Carnauba (np. K2 Proton Twardy Wosk Carnauba 200 g), czy może ten na bazie syntetycznych polimerów (np. Shiny Garage Extreme Wear Wax 200 g)? Do niedawna woski syntetyczne uchodziły za te preparaty, które słynęły z prostej aplikacji i łatwiejszego docierania. Woski naturalne natomiast słynęły przede wszystkim z wyjątkowej trwałości. Obecnie granice te znacznie się zacierają. Wynika to między innymi z tego, że coraz więcej producentów decyduje się na zastosowanie w swoich produktach mieszanki wosków syntetycznych i naturalnych (np. Turtle Wax Ice 500ml Syntetyczny wosk hydrofobowy). Jaki wosk zatem wybrać? Wszystko zależy od naszych prywatnych preferencji. Wśród naturalnych i syntetycznych wosków znajdziemy zarówno szybkie woski, jak i te, które cechują się wyjątkową trwałością. Na praktycznie jedyną przewagę wosków syntetycznych przemawiać może brak pozostawiania białych smug na plastikach i uszczelkach podczas ich aplikacji.
Aplikacja wosku syntetycznego – o czym warto pomyśleć?
W zależności od tego, jaki typ wosku do auta wybierzemy, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria samochodowe. Jeśli zdecydujemy się na pastę polimerową, czyli twardy wosk syntetyczny (np. Soft99 Water Block Wax Pearl and Metallic 300 g), warto zaopatrzyć się w odpowiedni aplikator (np. Shiny Garage Purple Pocket Aplikator z mikrofibry) oraz ściereczkę do polerowania (np. SilverCars Szmatka Mikrofibra do polerowania lakieru 40×40 cm). W te same akcesoria zaopatrzymy się w przypadku aplikacji syntetycznego mleczka woskowego (np. K2 Quantum 140g Syntetyczne mleczko woskowe). Jeśli decydujemy się na wybór szybkiego wosku, wystarczająca będzie dobra ściereczka z mikrofibry (np. Shiny Garege Red Finisher Plush 40x40 cm). Niezależnie od tego, jaki wosk wybierzemy, warto również zaopatrzyć się w odtłuszczacz do lakieru (np. K2 Klinet T6 770 ml). Pozwoli on na odpowiednie przygotowanie powierzchni karoserii przed woskowaniem, co skutecznie wydłuży żywotność wosku na lakierze.
Najpopularniejsze woski syntetyczne wśród klientów sklepu motochemia.pl
Popularność syntetycznych wosków samochodowych rośnie z roku na rok. Powodem jest coraz częstsze wprowadzanie przez producentów kosmetyków samochodowych nowych rozwiązań w zakresie ochrony karoserii. Uznanie wśród klientów zdobywają pasty polimerowe, czyli syntetyczne woski twarde, a także szybkie woski w atomizerze. Do najpopularniejszych wosków do auta w paście zaliczyć możemy woski z serii Fusso marki Soft99 (np. Soft99 New Fusso Coat 12 Months Dark Wax 200 g), których najbardziej charakterystyczną cechą jest trwałość dochodząca do 12 miesięcy. Nasi klienci coraz częściej sięgają jednak po szybkie woski. Najpopularniejszymi ich przedstawicielami są Turtle Wax Ice 500 ml, Moje Auto Synthetic Wax 750 ml, a także ADBL SSW Synthetic Spray Wax 500 ml. A oto kilka opinii naszy klientów na temat stosowania zakupionych przez nich produktów:
Świetny produkt i wielofunkcyjny. Stosuję go na lakier, plastik, deskę rozdzielczą, a nawet meble. - wpis użytkownika Tadeusz o stosowaniu produktu K2 Spectrum 770ml Szybki Wosk Syntetyczny Quick Detailer
R-E-W-E-L-A-C-J-A! Łatwość nakładania w połączeniu z jakością i trwałością nie do porównania z żadnym innym produktem! - opinia klienta Centrofun po zakupieniu środka Sonax Xtreme Protect Shine Hybrid NPT 210ml Bezwoskowy Preparat do Ochrony Lakieru
Wosk jest jest prawdopodobnie najlepszym woskiem syntetycznym w sprayu. W tej cenie nie ma żadnej konkurencji.W Polsce niedoceniany, w USA - chyba już kultowy. - zdanie użytkownika Maciej na temat preparatu Turtle Wax Ice 500ml Syntetyczny Wosk Hydrofobowy
Prócz standardowego mycia karoserii czy odświeżania wnętrza pojazdu bieżąca pielęgnacja samochodu wymaga...więcej
Codzienna profesjonalna pielęgnacja samochodu wiąże się z wieloma aspektami, na które powinno się...więcej
Trudne warunki atmosferyczne, wszechobecne błoto, piasek, żwir czy śnieg to zabójcy samochodowego lakieru. Nic...więcej
Pompa paliwa jest jednym z najważniejszych elementów układu zasilania paliwem aut spalinowych. Dotyczy to nie tylko samochodów z silnikiem benzynowym, ale także aut z silnikiem Diesla. To podzespół, który "napędza" paliwo, tak aby mogło ono bezpiecznie dotrzeć z baku paliwa, bezpośrednio do jednostki napędowej. Nierzadko pompa paliwowa musi zatem przetransportować benzynę lub olej napędowy przez długość całego samochodu. Takie działanie wymaga od tego niepozornego urządzenia wyjątkowej wydajności i skuteczności. Nic więc dziwnego, że nawet niewielka awaria tego elementu potrafi przysporzyć znacznych problemów w użytkowaniu pojazdu. W skrajnych wypadkach uszkodzona pompa paliwa może doprowadzić nawet do całkowitego unieruchomienia auta. Jakie są objawy awarii pompy paliwa? Za co dokładnie ona odpowiada? Na te oraz inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule blogowym.
Czytaj więcejJeszcze całkiem nie tak dawno czarny dym z rury wydechowej samochodu z silnikiem Diesla uważano za zjawisko normalne. W końcu Diesel musi dymić. Choć powiedzenie to przetrwało do dzisiejszych czasów w formie żartu, współczesne samochody z silnikami Diesla zaopatrzone w nowoczesne systemy katalityczne, tak naprawdę przestały generować za sobą kłęby czarnego dymu. Gdy jednak dym się pojawi lub - co gorsza - zacznie pojawiać się często podczas codziennej jazdy, może zwiastować awarię silnika lub jego osprzętu. Co zatem oznacza czarny dym z rury wydechowej Diesla? O Tym w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejbardzo dobry kontakt, szybka wysyłka, ogólnie rewelacja
wszystko szybko i bez problemowo
DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2023 https://www.motochemia.pl