Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- Kosmetyki Samochodowe >
- Mleczka i pasty polerskie >
- Ścierne
< Powrót do: Mleczka i pasty polerskie
Polerskie pasty i mleczka do polerowania samochodu
Co to jest pasta polerska?
Pasta polerska to specjalny typ pasty ściernej, która dedykowana jest do renowacji lakieru na karoserii samochodowej. Pasty te mogą się od siebie różnić właściwościami ściernymi, a ich zdecydowana większość dedykowana jest do użycia maszynowego. Oznacza to, że ich optymalne działanie może zostać osiągnięte jedynie przy pomocy profesjonalnej maszyny polerskiej. W ofercie producentów kosmetyków samochodowych dostępne są również pasty polerskie ręczne (np. K2 Pasta Tempo Turbo 120 g Lekkościerna pasta woskowa), jednak w stosunku do past maszynowych (np. Menzerna One Step Polish 3in1 250ml) cechuje je ograniczona skuteczność. Należy zaznaczyć, że nazwa pasta polerska dotyczyć może zarówno preparatów w formie pasty, jak i mleczka.
Rodzaje past ściernych do polerowania samochodu.
Mleczka i pasty ścierne możemy podzielić na wiele różnych sposobów. Pierwszym najbardziej oczywistym jest ich podział na:
-
Mleczka polerskie (np. Turtle Wax Renew Polish 500 ml do regeneracji lakieru).
-
Pasty polerskie (np. K2 Ultra Cut C3 Plus 100 g Lekkościerna pasta do polerki mechanicznej).
Kolejnego podziału możemy dokonać z uwagi na ich wykończenie, a więc i poziom ścieralności. Na tej podstawie wyróżnić możemy:
-
Pasty polerskie lekko ścierne (np. Meguiars SctratchX 2.0 207 ml Pasta polerska lekkościerna do usuwania rys). Służą do usuwania niewielkich zarysowań z karoserii samochodowej.
-
Pasty polerskie średnio ścierne (np. Farecla G3 250 g Pasta polerska średniościerna na mokro). Służą do niwelowania zarysowań o średniej głębokości z karoserii samochodu.
-
Pasty polerskie mocno ścierne (np. Menzerna Super Heavy Cut Compound 300 250ml). Służą one do usuwania głębokich zarysowań z karoserii samochodowej.
a niektórzy producenci oferują również:
-
Pasty polerskie wykończeniowe (np. Pasta Polerska K2 Luster Q5 200 g Wykończeniowa). Dedykowane są do końcowego polerowania karoserii po przeprowadzeniu pełnej korekty lakieru.
-
Pasty polerskie One Step (np. Menzerna One Step Polish 3in1 250ml). To znacznie uproszczony system polerski, oparty na jednej paście. Preparaty tego typu nie tylko pełnią funkcję ścierną, ale także nabłyszczającą i zabezpieczającą lakier.
Jedną z najistotniejszych klasyfikacji past polerskich jest sposób ich użycia. Tutaj wyróżnić możemy:
-
Pasty polerskie maszynowe (np. Boll Pasta do Polerowania B200 500 ml polerska lekkościerna). Dedykowane są do użycia przy pomocy profesjonalnej maszyny polerskiej.
-
Pasty polerskie ręczne (np. Sonax Pasta Lekkościerna 75 ml do usuwania rys) Dedykowane do użycia ręcznego.
Pasty polerskie nie tylko do lakieru.
Mówiąc o mleczkach i pastach polerskich, należy wspomnieć o tym, że mogą one służyć nie tylko do renowacji lakieru. Na rynku dostępne są również preparaty ścierne, które dedykowane są do polerowania innych powierzchni. Wśród nich najpopularniejsze są:
-
Pasty do polerowania reflektorów (np. K2 Lamp Doctor 60 g Pasta do polerowania lamp reflektorów). Dedykowane do odnowienia zdegradowanej powierzchni reflektora samochodowego.
-
Pasty polerskie do plastiku (np. Sonax Pasta do Renowacji Lamp Reflektorów i Plastików 75 ml). Dedykowane do polerowania powierzchni plastikowych, w tym reflektorów samochodowych.
-
Pasty polerskie do chromu i aluminium (np. Turtle Wax All Metal Polish 300 ml). Przeznaczona do polerowania powierzchni wykonanych z aluminium oraz chromowanych.
-
Środki polerskie do szkła (np. Shiny Garage Glass Polish Pro 250ml). Preparaty dedykowane do polerowania powierzchni szyb. Prócz past i mleczek polerskich stosuje się do tego celu również tlenek ceru.
Co jest potrzebne oprócz past polerskich do usunięcia rys z lakieru?
W przypadku maszynowych past ściernych przede wszystkim potrzebować będziemy odpowiedniej maszyny polerskiej (np. K2 Masner Polerka Elektryczna Rotacyjna). Tutaj do wyboru mamy klasyczne polerki rotacyjne oraz maszyny typu dual-action. Te ostatnie większość wymaganych ruchów polerką wykonują za nas, dlatego warto zastanowić się nad ich zakupem. Kolejnym wymaganym minimum do renowacji lakieru są dedykowane do odpowiedniej maszyny gąbki polerskie. Dostępne są one w postaci wymiennych padów na rzep lub samodzielnych padów na gwint M14. Ze względu na ich właściwości możemy dokonać ich podziału na:
-
Gąbki polerskie tnące (np. ADBL Roller Pad Hard Cut Dual Action 150 mm). Przeznaczone do użycia z pastami mocno ściernymi i tnącymi.
-
Gąbki polerskie średnio ścierne (np. K2 Duraflex Gąbka Polerska na Gwint M14 Średnio ścierna 150 mm). Dedykowane do past o średniej ścieralności.
-
Gąbki polerskie wykończeniowe (np. ADBL Roller Pad Finish Rotary 100 mm). Dedykowane są do past lekko ściernych i finishowych.
-
Gąbki polerskie One Step (np. ADBL Roller Pad One Step Rotary 150 mm). Przeznaczone do użycia z pastami jednoetapowymi typu One Step.
Ostatnimi elementami, które potrzebne nam będą do wykonania polerki mechanicznej, są ściereczki z mikrofibry do usunięcia pozostałości pasty z lakieru (np. Work Stuff Gentleman Basic Grey Mikrofibra Bezszwowa 40x40 cm) oraz odtłuszczacz lakieru (np. ADBL Wipe Out PRO 500 ml). Ten ostatni pozwoli na odpowiednie przygotowanie karoserii do polerowania oraz pozwoli zbadać nasze postępy przed użyciem kolejnych typów past. Co będzie nam potrzebne do ręcznej pasty polerskiej? Jak wypolerować auto ręcznie? Tak naprawdę wystarczy porządny aplikator (np. K2 Aplikator Gąbka do nakładania wosku dressingu), odpowiednia pasta ręczna (np. K2 Tempo Turbo 120 g Lekkościerna pasta woskowa), a także odtłuszczacz lakieru i mikrofibra.
Najpopularniejsze pasty ścierne w sklepie motochemia.pl
Wśród past ręcznych do karoserii największą popularnością cieszą się pasty polerskie marki K2. Mowa tu nie tylko o legendarnej paście polerskiej K2 Tempo 120g, ale również paście do usuwania rys K2 Ultra Cut 100 g. Zaraz za nimi plasuje się mleczko polerskie Formula1 Scratch Out 207 ml. Wśród past maszynowych, najchętniej kupowana jest Farecla G3 250 g, tuż przed pastami polerskimi marki Menzerna. Sporą popularnością cieszą się również budżetowe pasty polerskie K2 Luster, które często są kupowane w zestawie z gąbkami polerskimi i maszyną polerską marki K2.
Ścierne pasty polerskie okiem naszych klientów.
Nasi klienci po zakupach często pozostawiają po sobie opinie dotyczące nabytych przez nich produktów. Nie inaczej jest w przypadku ściernych past polerskich. Ze względu na specyfikę tego typu produktów, większość z nich znajdziemy pod pastami do użytku ręcznego. Z tego powodu tym bardziej zachęcamy kupujących u nas profesjonalistów i majsterkowiczów do pozostawiania komentarzy pod zakupionymi przez nich pastami maszynowymi. Ułatwią one przyszłym zakupowiczom wybór odpowiedniej pasty ściernej, co pomoże im w stawianiu pierwszych kroków w trudnym procesie korekty lakieru samochodowego. A oto kilka z opinii pozostawionych przez naszych klientów do ściernych past polerskich:
Ta pasta bardzo ładnie odświeża lakier i usuwa drobne rysy. Cena rewelacyjna! Jak najbardziej polecam - opinia użytkownika Popek na temat preparatu K2 Tempo Turbo 120g Lekkościerna Pasta Woskowa do Lakieru
super! stosuję od lat i zawsze mnie ratuje od brzydkich rys. cena i wysyłka rewelacja. polecam! - zdanie klienta filip po zastosowaniu produktu K2 Aluchrom 120g Pasta Polerowania Chromu i Aluminium
Super - hiper do usuwania drobnych rys na lakierze, co sonax to sonax - wpis użytkownika zakapior po zakupieniu pasty Sonax Pasta Lekkościerna 75ml do usuwania rys
Pasta lekkościerna K2 Tempo jest dostępna na rynku motoryzacyjnym od przeszło 20 lat. Przez ten okres czasu wyrobiła...więcej
Zimowy okres jest najcięższym czasem dla samochodowego lakieru. Jest on wtedy szczególnie narażony na odpryski i...więcej
Trudne warunki atmosferyczne, wszechobecne błoto, piasek, żwir czy śnieg to zabójcy samochodowego lakieru. Nic...więcej
Pompa paliwa jest jednym z najważniejszych elementów układu zasilania paliwem aut spalinowych. Dotyczy to nie tylko samochodów z silnikiem benzynowym, ale także aut z silnikiem Diesla. To podzespół, który "napędza" paliwo, tak aby mogło ono bezpiecznie dotrzeć z baku paliwa, bezpośrednio do jednostki napędowej. Nierzadko pompa paliwowa musi zatem przetransportować benzynę lub olej napędowy przez długość całego samochodu. Takie działanie wymaga od tego niepozornego urządzenia wyjątkowej wydajności i skuteczności. Nic więc dziwnego, że nawet niewielka awaria tego elementu potrafi przysporzyć znacznych problemów w użytkowaniu pojazdu. W skrajnych wypadkach uszkodzona pompa paliwa może doprowadzić nawet do całkowitego unieruchomienia auta. Jakie są objawy awarii pompy paliwa? Za co dokładnie ona odpowiada? Na te oraz inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule blogowym.
Czytaj więcejJeszcze całkiem nie tak dawno czarny dym z rury wydechowej samochodu z silnikiem Diesla uważano za zjawisko normalne. W końcu Diesel musi dymić. Choć powiedzenie to przetrwało do dzisiejszych czasów w formie żartu, współczesne samochody z silnikami Diesla zaopatrzone w nowoczesne systemy katalityczne, tak naprawdę przestały generować za sobą kłęby czarnego dymu. Gdy jednak dym się pojawi lub - co gorsza - zacznie pojawiać się często podczas codziennej jazdy, może zwiastować awarię silnika lub jego osprzętu. Co zatem oznacza czarny dym z rury wydechowej Diesla? O Tym w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejbardzo dobry kontakt, szybka wysyłka, ogólnie rewelacja
wszystko szybko i bez problemowo
DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2023 https://www.motochemia.pl