Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- Kosmetyki Samochodowe >
- Mleczka i pasty polerskie >
- Hydrowoski
< Powrót do: Mleczka i pasty polerskie
Wosk na mokro do nabłyszczenia i zabezpieczenia lakieru
Co to jest hydrowosk?
Woski na mokro to specjalny typ wosków samochodowych. Stosuje się je bezpośrednio na mokrą karoserię. Przeważnie występują one w formie atomizerów lub koncentratów do myjki ciśnieniowej. Zasadniczo z tego powodu możemy rozróżnić:
-
Gotowe woski na mokro w atomizerze (np. K2 Spid Wax 770 ml).
-
Hydrowoski do myjki ciśnieniowej w koncentracie (np. K2 Maxima 1kg).
Bardzo często woski na mokro posiadają dodatkowo właściwości osuszające. Oznacza to, że po ich aplikacji poprawione zostaje odprowadzanie wody z karoserii. Dzięki temu nie trzeba osuszać lakieru po umyciu samochodu.
Jak używać hydrowosków?
Woskowanie na mokro nie jest trudne. Jednak metoda jego aplikacji zależy, od jakiego tego hydrowosku do samochodu użyjemy. Jeśli zdecydujemy się na woskowanie na mokro przy pomocy preparatu w atomizerze, zazwyczaj należy:
-
Dobrze opłukać samochód po myciu.
-
Nanieść wosk na mokro (np. Sonax Wosk na Mokro 500ml) przy pomocy atomizera na jeden z elementów karoserii.
-
Dobrze rozprowadzić zaaplikowany środek przy pomocy mikrofibry (np. Work Stuff Gentleman Basic Yellow Mikrofibra Bezszwowa 40x40cm).
-
Wypolerować i osuszyć cały element przy pomocy ściereczki z mikrofibry (np. SilverCars Mikrofibra do osuszania lakieru 60x50cm).
-
Powtórzyć powyższe czynności na każdym kolejnym elemencie karoserii.
-
W przypadku zaschnięcia środka na lakierze należy spryskać go ponownie i wypolerować.
Jak stosować wosk na mokro bez polerowania? Niezbędne będzie użycie hydrowosku do pianownicy, a w zasadzie do myjki ciśnieniowej. Aplikacja takiej powłoki ochronnej wygląda następująco:
- Przed woskowaniem samochodu rozcieńczamy koncentrat według zaleceń producenta.
- Dokładnie spłukujemy karoserię samochodu po myciu.
- Nanosimy hydrowosk (np. K2 Molt 1kg Osuszający Wosk na mokro) na mokry lakier przy pomocy myjki ciśnieniowej lub ręcznego opryskiwacza.
- Pozostawiamy do wyschnięcia.
Pamiętajmy jednak, że sposób użycia wosku na mokro może być odmienny dla każdego producenta. Dlatego przed jego aplikacją należy dokładnie zapoznać się z instrukcją produktu.
Hydrowosk – czy warto go stosować?
Czy warto stosować hydrowosk samochodowy? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy bowiem od tego, czego oczekujemy po wosku samochodowym. Woski na mokro to typowa chemia dla myjni, która służy przede wszystkim do szybkiego nabłyszczania lakieru. Dlatego właśnie hydrowoski często nazywane są również szybkimi woskami. Określenie to wynika z tego, że woski na mokro takie jak K2 Maxima 1L, czy K2 Molt 1L nie wymagają polerowania. Do głównych zalet hydrowosków samochodowych możemy zaliczyć:
-
Niską cenę.
-
Dużą wydajność.
-
Szybkość aplikacji.
-
Łatwość aplikacji.
-
Spektakularny efekt nabłyszczający.
-
Brak konieczności ich polerowania (w przypadku hydrowosków na myjkę ciśnieniową).
-
Właściwości osuszające.
Do wad wosków na mokro przypisać możemy:
-
Niską trwałość na lakierze.
-
Znikome właściwości ochronne dla lakieru.
Wosk na mokro czy na sucho. Jaki wosk do auta wybrać?
Odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo prosta. Jeśli zależy nam na:
-
Szybkim nabłyszczeniu karoserii samochodu.
-
Nie mamy czasu na aplikację tradycyjnego wosku.
-
Często myjemy nasze auto.
Wybierzmy hydrowosk do nabłyszczania (np. K2 Spid Wax 770ml). Jeśli natomiast najbardziej zależy nam na:
-
Zapewnieniu pełnej ochrony karoserii.
-
Dysponujemy czasem niezbędnym na aplikacje tradycyjnego wosku.
-
Myjemy samochód rzadziej niż 2 razy w miesiącu.
Zastosujmy jeden z wosków aplikowanych na sucho. Przykładowo możemy zastosować jedną z past woskowych (np. Formula1 Carnauba Car Wax 236g) lub mleczko woskowe (np. Turtle Wax Oirginal 500ml).
Hydrowoski — opinie klientów.
Woski na mokro do karoserii samochodowej (np. Sonax Wosk na Mokro 500ml) należą do jednych z częściej wybieranych wosków samochodowych. Przemawia za nimi przede wszystkim szybkość i prostota aplikacji. Z tego powodu hydrowoski do nabłyszczania lakieru cieszą się dobrą opinią pośród naszych klientów. Potwierdzają to oceny i komentarze pozostawione przez nich przy zakupionych u nas produktach. Oto niektóre z opinii hydrowosków dostępnych na naszym sklepie motochemia.pl:
Super cena a efekt robi wrażenie- ja stosuję go na suche auto i poleruję pieluchą ;-) efekt wizualny jak po profesjonalnym twardym wosku- a o wiele łatwiejszy w nakładaniu. Kilka minut po każdym umyciu a auto wygląda jak nowe. - opinia użytkownika Rafał na temat produktu K2 Spid Wax 770ml Hydrowosk Wosk na mokro do osuszania lakieru
Rewelacja. Kupiłem teraz twardy wosk z górnej półki. Ale uwierzcie mi szczerze ten jest lepszy!!! Ma lepszy połysk, lustrzany i szybko się nakłada. Same plusy za naprawdę małe pieniadze, a samochód wygląda po tym o niebo lepiej. Warto go kupować, jest dobry - wpis klienta Jerzy100 po zastosowaniu preparatu Sonax Wosk na Mokro 500ml Hydrowosk do Lakieru
Woooo!! Petarda preparat! Na zime idealny! Żadnego polerowania! Polecam! - zdanie użytkownika Butek po zakupieniu środka Shiny Garage Wet Protector 500ml Wosk na Mokro
Najpopularniejsze woski na mokro w naszym sklepie motochemia.pl
Nasi klienci posiadający wśród swoich akcesoriów opryskiwacz ciśnieniowy (np. K2 Masner opryskiwacz ciśnieniowy ręczny 1.5L) lub profesjonalną myjkę ciśnieniową (np. Karcher), najchętniej sięgają po wydajne hydrowoski. Mowa tu o koncentratach hydrowosków K2. Nie wymagają one polerowania i mają właściwości osuszające (K2 Maxima 1L oraz K2 Molt 1L). W innym przypadku kupujący sięgają zazwyczaj po woski na mokro dostępne w butelce z atomizerem. Liderem w tej dziedzinie jest K2 Spid Wax 770ml i Sonax Wosk na Mokro 500ml. Tuż za nimi plasują się woski marek Tenzi i Moje auto, czyli Tenzi Detailer Wosk na Mokro 600ml oraz Moje Auto Wosk na Mokro 750ml.
Dla osób nie związanych z motoryzacją mycie samochodu jest czynnością prostą i nie wymagającą zbytniego...więcej
Czysty samochód to wizytówka każdego kierowcy. To między innymi z tego powodu myjemy nasze auto i staramy...więcej
Profesjonalna pielęgnacja samochodów wymaga od ich właścicieli szeregu specjalistycznych czynności. Czynności te...więcej
Pompa paliwa jest jednym z najważniejszych elementów układu zasilania paliwem aut spalinowych. Dotyczy to nie tylko samochodów z silnikiem benzynowym, ale także aut z silnikiem Diesla. To podzespół, który "napędza" paliwo, tak aby mogło ono bezpiecznie dotrzeć z baku paliwa, bezpośrednio do jednostki napędowej. Nierzadko pompa paliwowa musi zatem przetransportować benzynę lub olej napędowy przez długość całego samochodu. Takie działanie wymaga od tego niepozornego urządzenia wyjątkowej wydajności i skuteczności. Nic więc dziwnego, że nawet niewielka awaria tego elementu potrafi przysporzyć znacznych problemów w użytkowaniu pojazdu. W skrajnych wypadkach uszkodzona pompa paliwa może doprowadzić nawet do całkowitego unieruchomienia auta. Jakie są objawy awarii pompy paliwa? Za co dokładnie ona odpowiada? Na te oraz inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule blogowym.
Czytaj więcejJeszcze całkiem nie tak dawno czarny dym z rury wydechowej samochodu z silnikiem Diesla uważano za zjawisko normalne. W końcu Diesel musi dymić. Choć powiedzenie to przetrwało do dzisiejszych czasów w formie żartu, współczesne samochody z silnikami Diesla zaopatrzone w nowoczesne systemy katalityczne, tak naprawdę przestały generować za sobą kłęby czarnego dymu. Gdy jednak dym się pojawi lub - co gorsza - zacznie pojawiać się często podczas codziennej jazdy, może zwiastować awarię silnika lub jego osprzętu. Co zatem oznacza czarny dym z rury wydechowej Diesla? O Tym w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejbardzo dobry kontakt, szybka wysyłka, ogólnie rewelacja
wszystko szybko i bez problemowo
DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2023 https://www.motochemia.pl