Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- Lakiernictwo >
- Materiały ścierne
< Powrót do: Lakiernictwo
Materiały ścierne papier ścierny w arkuszach, na metry, krążki ścierne na rzep, włóknina ścierna
Co to są materiały ścierne?
Materiały ścierne to specjalne wyroby stosowane do szlifowania i polerowania. Wśród najpopularniejszych wyrobów ściernych możemy wyróżnić:
- Papiery ścierne (np. Indasa Rhynowet Sheet Red Line P2000 Papier Ścierny Wodny).
- Włókniny ścierne (np. Mirka Mirlon P360 Włóknina Ścierna Bordowa 150x200 mm 1 szt.).
- Tarcze z włókniny ściernej (np. Indasa Tarcza Zdzierakowa na Trzpień 150 mm x 13 mm 1 szt.).
- Pasty ścierne i pasty polerskie (np. Menzerna 1000 Heavy Cut Compound 250 ml).
Co to jest papier ścierny?
Papier ścierny (np. Indasa Rhynodry White Line P60 Papier Ścierny na Sucho 115 mm x 1 m) należy do szerokiej grupy wyrobów ściernych, które dedykowane są do obróbki mechanicznej przedmiotów wykonanych z tworzywa sztucznego, drewna, metalu i wielu innych. Papier tego typu charakteryzuje ziarno ścierne znajdujące się na jednej z jego stron. Płótno ścierne złożone jest z trzech podstawowych elementów.
- Warstwy podkładowej, która stanowi podstawę papieru ściernego.
- Kleju, który łączy warstwę podkładową z ziarnem ściernym.
- Warstwy ściernej, czyli elementu roboczego.
Warstwę podstawową najczęściej tworzy zwykły karton. Za warstwę kleju służą różnego typu żywice syntetyczne. Warstwę ścierną współczesnych papierów ściernych tworzą najczęściej korund lub karborund.
Papier ścierny – rodzaje.
W sprzedaży znajdziemy wiele różnych typów papieru ściernego. Z tego powodu istnieje wyjątkowo dużo sposobów ich klasyfikacji. Podstawowy podział obejmuje:
- Papiery ścierne drobnoziarniste (np. Indasa Rhynowet Sheet Red Line P2500 Papier Ścierny Wodny 230 x 280 mm 1 szt.)
- Papiery ścierne gruboziarniste (np. Indasa Rhynodry White Line P120 Papier Ścierny na Sucho 115 mm x 1 m).
Papiery gruboziarniste to takie, których gradacja bądź granulacja mieści się w przedziale P10 – P400. Powyżej tej granicy, mówimy już o papierach drobnoziarnistych, czyli takich, których granulacja przekracza P600. Innym podziałem, jaki możemy dokonać na papierach ściernych, jest ich rozróżnienie na:
- Papiery ścierne zwykłe (np. Indasa Rhynogrip Red Line P1200 Papier Ścierny Krążek 150 mm 6 Otworów 1szt.).
- Papiery ścierne wodoodporne (np. K2 Krążek ścierny 150 mm gradacja 100 z otworami 6+1 krążki ścierne na folii na rzep).
Papiery ścierne zwykłe to papiery, których warstwę podkładową stanowi papier. Z tego powodu w żaden sposób nie są one odporne na wodę. W przypadku papierów wodoodpornych podstawę stanowi zwykle folia. Zapewnia ona nie tylko wodoodporność, ale również dodatkową ochronę termiczną. Innymi słowy, folia zapobiega nie tylko przemoczeniu papieru, ale także przegrzaniu. Papiery wodoodporne są często również papierami ściernymi wodnymi. Co to są papiery ścierne wodne? To takie materiały ścierne, które pozwalają na obróbkę materiału na mokro. Bardzo często tego typu papiery stosowane są w lakiernictwie, ponieważ zapobiegają pyleniu podczas obróbki.
Ostatnim równie ważnym podziałem papierów ściernych jest ich klasyfikacja ze względu na formę, w jakiej występują. W tym przypadku wyróżnić możemy:
- Papier ścierny w arkuszu (np. Starcke Matador 991A Softflex P3000 Papier Ścierny Wodny 230x280mm 1 szt.) - papier ścierny wodny lub zwykły. Stosowany do obróbki ręcznej.
- Krążki ścierne na rzep (np. Indasa Rhynogrip White Line P120 Papier Ścierny Krążek 150 mm z otworami 1 szt.) - materiał ścierny wykorzystywany w elektrycznych i pneumatycznych szlifierkach oscylacyjnych. Często spotkamy papiery ściernie z otworami. Służą one do odsysania startego materiału, co zapobiega pyleniu.
- Papier ścierny bezkońcowy – to specjalny typ papieru ściernego, który wykorzystywany jest w szlifierkach taśmowych.
- Papier ścierny w rolce (np. Indasa Rhynodry White Line P40 Papier Ścierny na Sucho 115 mm x 1 m) – materiał ścierny dostępny w różnej granulacji zwinięty w rolkę. W całej rolce znajdziemy ok. 50 metrów papieru ściernego. Najczęściej sprzedawany na metry.
- Tarcze zdzierakowe z papierem ściernym – to specjalny typ papieru ściernego zamocowanego na tarczy do szlifierki elektrycznej.
- Gąbki z papierem ściernym – materiał ścierny zamocowany na elastycznej gąbce.
Papiery ścierne – gradacje.
Gradacje papierów ściernych, a także innych materiałów tego typu określają ich właściwości ścierne. Im niższa gradacja, tym wyższa jest ścierność danego materiału. Im wyższa gradacja, tym ścierność będzie niższa. Tłumacząc na przykładzie, papier ścierny o gradacji P2500 będzie mniej ścierny nić papier ścierny o gradacji P100 (np. Indasa Rhynodry White Line P100 Papier Ścierny na Sucho 115 mm x 1 m). Z tego powodu papier P2500 (np. Indasa Rhynowet Sheet Red Line P2500 Papier Ścierny Wodny 230 x 280 mm 1 szt.) idealnie nada się do polerowania reflektorów, natomiast papier P100 lepiej poradzi sobie jako papier ścierny do drewna. Najpopularniejsze ziarnistości papierów i innych materiałów ściernych obejmują gradacje: P40, P60, P80, P100, P120, P150, P180, P220, P240, P320, P360, P400, P500, P600, P800, P1000, P1200, P1500, P2000, P2500, P3000.
Materiały ścierne – zastosowanie.
Do czego są używane materiały ścierne? Wszelkie wyroby ścierne stosowane są przede wszystkim do obróbki materiałów takich jak metal, drewno, plastik, ceramika, szkło, beton, tynk, marmur i wiele, wiele innych. Stosowane są między innymi w motoryzacji, budownictwie, przemyśle rzemieślniczym, czy stolarce. Mnogość zastosowań papierów ściernych jest tak duża, że nie jesteśmy w stanie ich tu wszystkich wymienić. Z tego właśnie powodu tak często możemy usłyszeć pytania dotyczące doboru odpowiedniej gradacji papieru do danej czynności (np. Jaki papier ścierny do polerowania lamp użyć? Jaki papier ścierny do gładzi zastosować? Czy też po prostu, jaki papier ścierny użyć do szpachli, drewna i metalu?). A oto kilka opinii naszych klientów na temat zakupionych produktów:
Dobry papier ścierny, świetny do ściągania powłok lakieru, polecam – wpis użytkownika Tymek o stosowaniu papieru ściernego Indasa Rhynogrip White Line P220 Papier Ścierny Krążek 150mm 6 Otworów 1szt.
Krążki w 100% się sprawdzają, kupuję zawsze hurtową ilość, bo dużo tego wykorzystuję, cena super – opinia klienta Darek na temat K2 Krążek ścierny 150mm gradacja 800 otwory 6+1 krążki ścierne na folii na rzep
Renowacja papierem ściernym od Indasy przebiegła wzorowo, papier nie rwie się zbyt szybko za co ogromny plus. – zdanie użytkownika Timon po zastosowaniu Indasa Rhynowet Sheet Red Line P2000 Papier Ścierny Wodny 230x280mm 1szt.
Szlifowanie, czyli obróbka ścierna to jedna z najbardziej charakterystycznych czynności wykonywanych w celu...więcej
Codzienne użytkowanie samochodu powoduje ryzyko, że nasz pojazd może ulec większym lub mniejszym uszkodzeniom....więcej
Podczas eksploatacji samochodu wiele podzespołów traci swoją sprawność. Nie inaczej jest w przypadku...więcej
Do jednych z najczęściej wybieranych barw w nowych samochodach należą obecnie kolory srebrny, szary, czarny oraz biały. Jest to na tyle zauważalne zjawisko, że na naszych drogach rzeczywiście powoli zaczynają królować auta posiadające różne odcienie szarości. Nic więc dziwnego, że entuzjaści motoryzacji, którzy często utożsamiają się ze swoim samochodem, coraz częściej szukają sposobu na to, aby ich wymarzone cztery kółka wyróżniały się na drodze. Jednym ze sposobów, aby tego dokonać, jest Car Wrapping, czyli oklejenie samochodu folią. Czym dokładnie jest Car Wrapping? Na czym polega? Dla kogo jest przeznaczony? O tym w dzisiejszym wpisie.
Czytaj więcejZima to trudny okres zarówno dla kierowców, jak i ich samochodów. Śnieg, lód oraz niskie temperatury skutecznie utrudniają jazdę samochodem, a bardzo często uniemożliwiają nawet jej rozpoczęcie. To właśnie w takich sytuacjach niezastąpione okazują się zimowe akcesoria samochodowe. To dzięki nim możliwe jest nie tylko odśnieżenie karoserii samochodu przed jazdą, ale także otwarcie drzwi czy uruchomienie silnika. Jakie są najbardziej przydatne akcesoria samochodowe na zimę? Oto przegląd popularnych akcesoriów zimowych do samochodu.
Czytaj więcejSuper , polecam. 100 % satysfakcji.
Bardzo dobre ceny polecam
DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2024 https://www.motochemia.pl