Infolinia czynna:
pon-pt: 8.00 - 18.00 sob: 9.00 - 14.00
Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Kosmetyki Samochodowe  > 
  3. Powłoki ceramiczne i kwarcowe

Powłoka ceramiczna i powłoka kwarcowa na lakier, na felgi i na szyby

Niemal każdemu kierowcy zależy na tym, aby lakier jego samochodu wyglądał jak najlepiej. Jego utrzymanie w idealnej kondycji bywa jednak trudne. Tradycyjne woski wytrzymują na karoserii zwykle do 3 miesięcy. W ciągu roku lakier wymaga zatem wielokrotnego powtarzania procedury woskowania. Szczególnie w przypadku mleczek woskowych czy quick detailerów. Na szczęście producenci kosmetyków samochodowych coraz chętniej zaczęli wprowadzać do swojej linii produktowej rozwiązania dostępne do tej pory jedynie dla profesjonalistów. Powłoki ochronne ceramiczne i kwarcowe, to nowoczesny sposób na zabezpieczenie lakieru w samochodzie. W porównaniu do wosku powłoka ceramiczna na auto utrzymuje się na karoserii nawet do 36 miesięcy!

Nie wiesz gdzie kupić powłoki ochronne lakieru w Krakowie? Szukasz sklepu z powłoką kwarcową i ceramiczną w ofercie? Koniecznie sprawdź naszą ofertę produktową!

 


Filtruj
Sortowanie: Popularność - malejąco
Sortuj według:

Zestaw do nakladania powloki ceramicznek K2 Gravon

Producent: K2

Dostajesz punktów: 38

Dostawa od: 13.50zł

189.00zł

K2 Gravon Lite 50ml Powłoka Ceramiczna 12m-cy

Producent: K2

Dostajesz punktów: 10

Dostawa od: 13.50zł

Preparat do Konserwacji Powloki Ceramicznek K2 Gravon Reload 250ml

Producent: K2

Dostajesz punktów: 7

Dostawa od: 13.50zł

35.69zł

K2 Gravon Lite 30ml Powłoka Ceramiczna 12m-cy

Producent: K2

Dostajesz punktów: 6

Dostawa od: 13.50zł

32.20zł

Promocja
Soft99 Rain Drop 300g Powłoka Ochronna w Sprayu

Producent: Soft99

Dostajesz punktów: 42

Dostawa od: 13.50zł

60.41złCena: 51.34zł

Promocja
Soft99 Glaco Mirror Coat Zero 40ml Powłoka na Lusterka Boczne

Producent: Soft99

Dostajesz punktów: 28

Dostawa od: 13.50zł

39.70złCena: 33.75zł

K2 Gravon Refill 50ml Powłoka Ceramiczna do Lakieru

Producent: K2

Dostajesz punktów: 28

Dostawa od: 13.50zł

140.99zł

Promocja
FX Protect Top Coating CH-3 50ml Odżywka do Powłok Ochronnych

Producent: FX Protect

 

Dostawa od: 13.50zł

69.00złCena: 48.30zł

Promocja
FX Protect Vision Coating C-12 30ml Powłoka Ochronna

Producent: FX Protect

 

Dostawa od: 13.50zł

89.90złCena: 62.93zł

Promocja
Soft99 Nano Hard Plastic Coat 8ml Powłoka Ochronna do Plastików Zewnętrznych

Producent: Soft99

Dostajesz punktów: 31

Dostawa od: 13.50zł

44.98złCena: 38.23zł

Promocja
FX Protect Rain Shield R-6 15ml Powłoka Ochronna do Szyb Samochodowych

Producent: FX Protect

 

Dostawa od: 13.50zł

69.00złCena: 48.30zł

Promocja
FX Protect Wheel Armour B-1 15ml Powłoka Ochronna do Felg

Producent: FX Protect

 

Dostawa od: 13.50zł

84.89złCena: 59.42zł

Promocja
Max Protect UNC-V1 Powłoka Kwarcowa 30ml

Producent: Inni

 

Dostawa od: 13.50zł

339.00złCena: 290.00zł

Promocja
Max Protect UNC-V2 Powłoka Ceramiczna 30ml

Producent: Inni

 

Dostawa od: 13.50zł

339.00złCena: 290.00zł

Promocja
FX Protect Glass Coating S-4H 15ml Powłoka Ochronna

Producent: FX Protect

 

Dostawa od: 13.50zł

189.90złCena: 132.93zł

K2 Gravon Primer 140g Podkład pod Ceramikę, Kwarc

Producent: K2

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

26.70zł


(22 znalezionych)


Powłoki ceramiczne i kwarcowe na lakier, na felgi i na szyby - opis kategorii

Co to jest powłoka ceramiczna? Co daje powłoka kwarcowa?

Zarówno powłoka ceramiczna na lakier, jak i jej kwarcowy odpowiednik mają to samo zadanie. Zapewnić karoserii samochodu maksymalny połysk oraz zabezpieczyć lakier przed zabrudzeniami i starzeniem się. Powłoka ceramiczna (np. K2 Gravon Lite 50ml) i kwarcowa (np. Tenzi Detailer Quartz Coat Powłoka Kwarcowa) krystalizuje się na lakierze, tworząc niewidzialną hydrofobową ochronę. Ta w pierwszej kolejności zapobiega starzeniu się lakieru, czyli jego degradacji na skutek działania czynników zewnętrznych. Stworzona w ten sposób powłoka hydrofobowa poprawia odprowadzanie wody, a także w znacznym stopniu ułatwia czyszczenie karoserii. Przysłowiową wisienką na torcie jest nadanie głębokiego połysku całej karoserii.

 

Podział powłok ochronnych – zastosowanie.

Główny podział ceramicznych i kwarcowych powłok ochronnych dotyczy ich zastosowania. Wśród producentów kosmetyków samochodowych dla detailingu najczęściej znajdziemy produkty takie jak:

 

Oczywiście powłoki kwarcowe także znajdziemy w powyższych wariantach. Warto zwrócić uwagę, że większość producentów powłok ochronnych do lakieru, dopuszcza ich użycie również na innych elementach karoserii. Z tego powodu przed dokonaniem zakupu pięciu różnych powłok, warto dokładnie przeczytać instrukcję tej jednej.

 

Ile trwa nakładanie powłoki ceramicznej?

Aplikacja powłoki ceramicznej czy kwarcowej na samochód nie jest specjalnie trudna. Proces ten wymaga jednak bardzo dużej cierpliwości, precyzji oraz konsekwencji. Aplikacja trzech warstw powłoki ochronnej K2 Gravon Lite 50ml powinna zająć nam do 5h. Musimy jednak mieć świadomość, że aplikacja powłoki kwarcowej i ceramicznej to proces wieloetapowy, który zaczyna się już od samego mycia samochodu. Aplikacja powłoki ceramicznej krok po kroku na przykładzie właśnie K2 Gravon Lite została przez nas opisana w poniższych artykułach:

 

Ile warstw powłoki ceramicznej należy nałożyć?

Wszystko zależy oczywiście od zaleceń producenta. Przeważnie dostępne w sklepach powłoki ochronne należy nakładać w ilości od 1 do 3 warstw. Czy można nałożyć więcej warstw powłoki ceramicznej? Można, niestety nic to nie zmieni. W skład powłoki tego typu wchodzi między innymi rozpuszczalnik. Aplikacja każdej kolejnej warstwy spowoduje delikatne rozpuszczenie warstwy poprzedniej.

 

Ile wytrzyma powłoka ceramiczna i kwarcowa na lakierze?

Producenci powłok ochronnych deklarują zazwyczaj, że dobrze nałożona powłoka ochronna ceramiczna lub kwarcowa, powinna utrzymać się na lakierze do 24 miesięcy. Mniej więcej taka trwałość zadeklarowana jest między innymi na preparacie Max Protect UNC-V2 30ml. Oczywiście na rynku dostępne są również powłoki tańsze, o niższej wytrzymałości. Przykładem może tu być roczna powłoka ceramiczna K2 Gravon Lite 50ml lub 6-cio miesięczna powłoka kwarcowa Tenzi Detailer Quartz Coat Zestaw.

 

Powłoka ceramiczna vs powłoka kwarcowa.

Oprócz ochronnych powłok woskowych lakieru samochodowego, do najczęściej występujących preparatów zabezpieczających karoserię zaliczamy:

 

Która z nich jest lepsza? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Obie powłoki bazują na odmianie kwarcu, czyli tak zwanej krzemionce. Oznacza to, że powłoki te są do siebie na tyle podobne, że nie da się rozróżnić, która powłoka jest lepsza. Można zatem wywnioskować, że oba zabezpieczenia lakieru są równoważne, a ich nazwy są jedynie zabiegiem marketingowym.

 

Czy powłoka ceramiczna chroni lakier przed zarysowaniem?

Niestety jest to jedynie wielokrotnie powielany mit. Żadna powłoka ochronna ceramiczna lub kwarcowa nie chroni lakieru samochodowego przed uszkodzeniami. Jej głównym zadaniem jest przede wszystkim ochrona lakieru przed starzeniem się. Chroni karoserię przed działaniem promieni UV, kwaśnego deszczu, a nawet soli drogowej, lecz w żaden sposób nie ochrania go przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Gdzie kupić powłokę ceramiczną i powłokę kwarcową?

Powłoki ochronne lakieru można zakupić w sklepie motochemia.pl w Krakowie. Zamówienie na te produkty należy złożyć internetowo lub zakupić towar na miejscu. Można dokonać odbioru zamówionej powłoki ceramicznej w Krakowie w jednym z naszych sklepów stacjonarnych. Ile kosztuje powłoka ceramiczna lub kwarcowa? Wszystko zależy oczywiście od producenta powłoki ochronnej oraz jej trwałości na lakierze. Przykładowo 12-miesięczna powłoka ochronna K2 Gravon Lite 50ml to koszt około 50 zł. 36-miesięczne profesjonalne powłoki ochronne takie jak ServFaces Coat Ultima Set HSH 100ml potrafią kosztować nawet 1200 zł.

 

Aplikacja powłoki ochronnej – o czym warto jeszcze pomyśleć?

Aplikacja powłoki kwarcowej lub ceramicznej nie jest bardzo skomplikowana, wymaga jednak specjalnych narzędzi. Jeśli zakupimy samą powłokę ochronną bez akcesoriów (np. FX Protect Vision Coating C-12 30ml), musimy pomyśleć nad zakupem stosownego aplikatora. Do takich należy między innymi FX Protect aplikator precyzyjny wraz ze specjalną ściereczką FX Protect Suede mikrofibra. Warto pomyśleć również nad dobrą mikrofibrą do docierania nakładanej powłoki. Warto skorzystać z fibr o większej gramaturze, np. Work Stuff Gentleman Mikrofibra Bezszwowa 40x40cm 500gr/m2 lub Shiny Garage All Arounder Mikrofibra Bezszwowa 40x40cm. Niezależnie od tego jaką powłokę wybierzemy, powinniśmy przed jej aplikacją porządnie odtłuścić powierzchnię karoserii. W tym celu najlepiej wybrać jeden z dostępnych odtłuszczaczy lakieru. Warto również wspomnieć o dodatkowych kosmetykach towarzyszących powłokom ochronnym. Pierwszy z nich to preparat, który aplikujemy na karoserię przed powłoką ceramiczną lub kwarcową, czyli tzw. primery (np. K2 Gravon Primer 140g Podkład pod ceramikę i kwarc). Drugi to środek odświeżający nałożoną już powłokę, czyli tzw. reloader (np. K2 Gravon Reload 250ml). Oba powyższe środki mają za zadanie przedłużyć żywotność powłoki ochronnej na karoserii.

 

Powłoka ceramiczna i powłoka kwarcowa – opinie.

Powłoki ochronne to produkt dedykowany przede wszystkim dla koneserów motoryzacji. Z tego powodu środki te sprzedawane są znacznie rzadziej niż klasyczne woski. Dlatego też serdecznie zachęcamy do pozostawiania opinii pod wszelkimi powłokami ochronnymi zakupionymi w naszym sklepie motochemia.pl. Oceny i komentarze pozostawione pod produktami, pozwalają klientom na wypracowanie sobie opinii o danym środku. To z kolei przekłada się na wybór najbardziej odpowiedniego dla was środka ochronnego jaką jest powłoka kwarcowa i ceramiczna.

 

Rewelacyjny zestaw do konserwacji lakieru w bardzo dobrej cenie. Daje świetne efekty jak od prawdziwego detailera samochodowego!!! - wpis użytkownika Piotr po zastosowaniu powłoki ceramicznej K2 Gravon Zestaw 4w1 Powłoka Ceramiczna do Ochrony Lakieru

 

Ostatnio zakupiłem ten specyfik co prawda nie mam powłoki ceramicznej gravon - jeszcze ale można też stosować to bez powłoki.Nanoszenia bardzo proste mam suva i myślałem że taka mała butelka nie starczy a tu młle zaskoczenie tak mało ubyło z butelki ze jestem w szoku wystarczy jeszcze na 2-3 razy. Polerowanie bez użycia siły a efekt mega jak oblany szkłem lakier oraz plastiki i lampy.Niezdecydowanym polecam. Super efekt. - zdanie klienta Tom po zakupieniu produktu K2 Gravon Reload 250ml Preparat do Konserwacji Ceramiki

 

Świetny produkt, szybka impregnacja nie wymagająca godzin spędzonych nad autem polecam -opinie użytkownika Gazjo na temat środka Soft99 Rain Drop 300g Powłoka Ochronna w Sprayu

Polecane artykuły
Materiał i lakier odpychający wodę?? To możliwe.
29/01/2017

Spis treści 1. Co to jest hydrofobowość?  2. Jakie preparaty chemiczne odpychają wodę?  3. Preparaty...więcej

Konserwacja czy Nabłyszczenie? Który wosk wybrać?
27/06/2020

Niemal każdy właściciel samochodu pragnie, aby jego ukochane 4 kółka wyglądały jak najlepiej. To właśnie w...więcej

Aplikacja powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite
05/09/2020

Po dokładnym i drobiazgowym przygotowaniu karoserii naszego samochodu, które obejmowało między innymi jej umycie,...więcej

Inni producenci

           
Porady i testy motoryzacyjne
Zobacz więcej
Jakie części samochodowe wymieniać parami?
czwartek, 28 Październik 2021Komentarze: 2

Eksploatacja samochodu, szczególnie gdy używamy go podczas codziennej pracy, wiąże się ze zużyciem jego pojedynczych elementów. Niektóre części samochodowe wraz z pokonanymi kilometrami po prostu ulegają stopniowemu uszkodzeniu. Nie jest to wada fabryczna, a normalnie postępujący proces wyeksploatowania. W przypadku granicznego zużycia części niezbędna jest ich bezwzględna wymiana. Zdarza się jednak, że awarii ulega jedna z dwóch parzystych części samochodu. Czy każda z nich podlega jednak wymianie w tym samym czasie? Jakie części samochodowe należy wymieniać parami? Czy można wymienić tylko jedną z nich? O tym w dzisiejszym artykule!

Czytaj więcej
Jak wyczyścić podsufitkę w samochodzie
czwartek, 28 Październik 2021Komentarze: 10

Każdy z nas lubi jak jego samochód błyszczy i prezentuje się niemal jak nowy. Często jednak przy okazji pielęgnacji karoserii zapominamy o wnętrzu auta. Czyszczenie wnętrza jest czynnością, którą niestety od czasu do czasu każdy kierowca musi wykonać. O ile zwykłe odkurzenie wnętrza i przetarcie plastików możemy nazwać zadaniem niemal rutynowym, o tyle pranie tapicerki samochodowej wykonujemy sporadycznie. Z tego powodu niekiedy ta czynność staje się poważnym wyzwaniem. Dotyczy to szczególnie podsufitki samochodowej, którą bardzo łatwo uszkodzić podczas mycia. Jak bezpiecznie wyczyścić podsufitkę? Jakiego preparatu użyć do jej prania? O tym w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej

Ostatnie opinie o sklepie
Kris

Wszystkie części ok polecam

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Sobota, 18 Wrzesien 2021

Andrzej

Opis towaru i jego jakość OK.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Czwartek, 16 Wrzesien 2021

DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>

Certyfikaty Motochemia


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © 2021 https://www.motochemia.pl