Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- Kosmetyki Samochodowe >
- Powłoki ceramiczne i kwarcowe
< Powrót do: Kosmetyki Samochodowe
Powłoka ceramiczna i powłoka kwarcowa na lakier, na felgi i na szyby
Co to jest powłoka ceramiczna? Co daje powłoka kwarcowa?
Zarówno powłoka ceramiczna na lakier, jak i jej kwarcowy odpowiednik mają to samo zadanie. Zapewnić karoserii samochodu maksymalny połysk oraz zabezpieczyć lakier przed zabrudzeniami i starzeniem się. Powłoka ceramiczna (np. K2 Gravon Lite 50ml) i kwarcowa (np. Tenzi Detailer Quartz Coat Powłoka Kwarcowa) krystalizuje się na lakierze, tworząc niewidzialną hydrofobową ochronę. Ta w pierwszej kolejności zapobiega starzeniu się lakieru, czyli jego degradacji na skutek działania czynników zewnętrznych. Stworzona w ten sposób powłoka hydrofobowa poprawia odprowadzanie wody, a także w znacznym stopniu ułatwia czyszczenie karoserii. Przysłowiową wisienką na torcie jest nadanie głębokiego połysku całej karoserii.
Podział powłok ochronnych – zastosowanie.
Główny podział ceramicznych i kwarcowych powłok ochronnych dotyczy ich zastosowania. Wśród producentów kosmetyków samochodowych dla detailingu najczęściej znajdziemy produkty takie jak:
-
Powłoka ceramiczna do lakieru (np. K2 Gravon Zestaw 4w1).
-
Powłoka ceramiczna do felg (np. FX Protect Wheel Armour B-1 15ml).
-
Powłoka ceramiczna do plastików (np. Soft99 Nano Hard Plastic Coat 8ml).
-
Powłoka ceramiczna do skóry (np. Nanoshine Ceramic Pro Leather 50ml).
-
Powłoka ceramiczna do szyb (np. Nanoshine Ceramic Pro Rain 50ml).
-
Powłoka ceramiczna do lamp.
Oczywiście powłoki kwarcowe także znajdziemy w powyższych wariantach. Warto zwrócić uwagę, że większość producentów powłok ochronnych do lakieru, dopuszcza ich użycie również na innych elementach karoserii. Z tego powodu przed dokonaniem zakupu pięciu różnych powłok, warto dokładnie przeczytać instrukcję tej jednej.
Ile trwa nakładanie powłoki ceramicznej?
Aplikacja powłoki ceramicznej czy kwarcowej na samochód nie jest specjalnie trudna. Proces ten wymaga jednak bardzo dużej cierpliwości, precyzji oraz konsekwencji. Aplikacja trzech warstw powłoki ochronnej K2 Gravon Lite 50ml powinna zająć nam do 5h. Musimy jednak mieć świadomość, że aplikacja powłoki kwarcowej i ceramicznej to proces wieloetapowy, który zaczyna się już od samego mycia samochodu. Aplikacja powłoki ceramicznej krok po kroku na przykładzie właśnie K2 Gravon Lite została przez nas opisana w poniższych artykułach:
Ile warstw powłoki ceramicznej należy nałożyć?
Wszystko zależy oczywiście od zaleceń producenta. Przeważnie dostępne w sklepach powłoki ochronne należy nakładać w ilości od 1 do 3 warstw. Czy można nałożyć więcej warstw powłoki ceramicznej? Można, niestety nic to nie zmieni. W skład powłoki tego typu wchodzi między innymi rozpuszczalnik. Aplikacja każdej kolejnej warstwy spowoduje delikatne rozpuszczenie warstwy poprzedniej.
Ile wytrzyma powłoka ceramiczna i kwarcowa na lakierze?
Producenci powłok ochronnych deklarują zazwyczaj, że dobrze nałożona powłoka ochronna ceramiczna lub kwarcowa, powinna utrzymać się na lakierze do 24 miesięcy. Mniej więcej taka trwałość zadeklarowana jest między innymi na preparacie Max Protect UNC-V2 30ml. Oczywiście na rynku dostępne są również powłoki tańsze, o niższej wytrzymałości. Przykładem może tu być roczna powłoka ceramiczna K2 Gravon Lite 50ml lub 6-cio miesięczna powłoka kwarcowa Tenzi Detailer Quartz Coat Zestaw.
Powłoka ceramiczna vs powłoka kwarcowa.
Oprócz ochronnych powłok woskowych lakieru samochodowego, do najczęściej występujących preparatów zabezpieczających karoserię zaliczamy:
-
Powłokę ceramiczną (np. Ceramic Pro Top Coat 50ml Powłoka Ceramiczna).
-
Powłokę kwarcową (np. Max Protect UNC-V1 30ml Powłoka kwarcowa).
Która z nich jest lepsza? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Obie powłoki bazują na odmianie kwarcu, czyli tak zwanej krzemionce. Oznacza to, że powłoki te są do siebie na tyle podobne, że nie da się rozróżnić, która powłoka jest lepsza. Można zatem wywnioskować, że oba zabezpieczenia lakieru są równoważne, a ich nazwy są jedynie zabiegiem marketingowym.
Czy powłoka ceramiczna chroni lakier przed zarysowaniem?
Niestety jest to jedynie wielokrotnie powielany mit. Żadna powłoka ochronna ceramiczna lub kwarcowa nie chroni lakieru samochodowego przed uszkodzeniami. Jej głównym zadaniem jest przede wszystkim ochrona lakieru przed starzeniem się. Chroni karoserię przed działaniem promieni UV, kwaśnego deszczu, a nawet soli drogowej, lecz w żaden sposób nie ochrania go przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi.
Gdzie kupić powłokę ceramiczną i powłokę kwarcową?
Powłoki ochronne lakieru można zakupić w sklepie motochemia.pl w Krakowie. Zamówienie na te produkty należy złożyć internetowo lub zakupić towar na miejscu. Można dokonać odbioru zamówionej powłoki ceramicznej w Krakowie w jednym z naszych sklepów stacjonarnych. Ile kosztuje powłoka ceramiczna lub kwarcowa? Wszystko zależy oczywiście od producenta powłoki ochronnej oraz jej trwałości na lakierze. Przykładowo 12-miesięczna powłoka ochronna K2 Gravon Lite 50ml to koszt około 50 zł. 36-miesięczne profesjonalne powłoki ochronne takie jak ServFaces Coat Ultima Set HSH 100ml potrafią kosztować nawet 1200 zł.
Aplikacja powłoki ochronnej – o czym warto jeszcze pomyśleć?
Aplikacja powłoki kwarcowej lub ceramicznej nie jest bardzo skomplikowana, wymaga jednak specjalnych narzędzi. Jeśli zakupimy samą powłokę ochronną bez akcesoriów (np. FX Protect Vision Coating C-12 30ml), musimy pomyśleć nad zakupem stosownego aplikatora. Do takich należy między innymi FX Protect aplikator precyzyjny wraz ze specjalną ściereczką FX Protect Suede mikrofibra. Warto pomyśleć również nad dobrą mikrofibrą do docierania nakładanej powłoki. Warto skorzystać z fibr o większej gramaturze, np. Work Stuff Gentleman Mikrofibra Bezszwowa 40x40cm 500gr/m2 lub Shiny Garage All Arounder Mikrofibra Bezszwowa 40x40cm. Niezależnie od tego jaką powłokę wybierzemy, powinniśmy przed jej aplikacją porządnie odtłuścić powierzchnię karoserii. W tym celu najlepiej wybrać jeden z dostępnych odtłuszczaczy lakieru. Warto również wspomnieć o dodatkowych kosmetykach towarzyszących powłokom ochronnym. Pierwszy z nich to preparat, który aplikujemy na karoserię przed powłoką ceramiczną lub kwarcową, czyli tzw. primery (np. K2 Gravon Primer 140g Podkład pod ceramikę i kwarc). Drugi to środek odświeżający nałożoną już powłokę, czyli tzw. reloader (np. K2 Gravon Reload 250ml). Oba powyższe środki mają za zadanie przedłużyć żywotność powłoki ochronnej na karoserii.
Powłoka ceramiczna i powłoka kwarcowa – opinie.
Powłoki ochronne to produkt dedykowany przede wszystkim dla koneserów motoryzacji. Z tego powodu środki te sprzedawane są znacznie rzadziej niż klasyczne woski. Dlatego też serdecznie zachęcamy do pozostawiania opinii pod wszelkimi powłokami ochronnymi zakupionymi w naszym sklepie motochemia.pl. Oceny i komentarze pozostawione pod produktami, pozwalają klientom na wypracowanie sobie opinii o danym środku. To z kolei przekłada się na wybór najbardziej odpowiedniego dla was środka ochronnego jaką jest powłoka kwarcowa i ceramiczna.
Rewelacyjny zestaw do konserwacji lakieru w bardzo dobrej cenie. Daje świetne efekty jak od prawdziwego detailera samochodowego!!! - wpis użytkownika Piotr po zastosowaniu powłoki ceramicznej K2 Gravon Zestaw 4w1 Powłoka Ceramiczna do Ochrony Lakieru
Ostatnio zakupiłem ten specyfik co prawda nie mam powłoki ceramicznej gravon - jeszcze ale można też stosować to bez powłoki.Nanoszenia bardzo proste mam suva i myślałem że taka mała butelka nie starczy a tu młle zaskoczenie tak mało ubyło z butelki ze jestem w szoku wystarczy jeszcze na 2-3 razy. Polerowanie bez użycia siły a efekt mega jak oblany szkłem lakier oraz plastiki i lampy.Niezdecydowanym polecam. Super efekt. - zdanie klienta Tom po zakupieniu produktu K2 Gravon Reload 250ml Preparat do Konserwacji Ceramiki
Świetny produkt, szybka impregnacja nie wymagająca godzin spędzonych nad autem polecam -opinie użytkownika Gazjo na temat środka Soft99 Rain Drop 300g Powłoka Ochronna w Sprayu
Spis treści 1. Co to jest hydrofobowość? 2. Jakie preparaty chemiczne odpychają wodę? 3. Preparaty...więcej
Niemal każdy właściciel samochodu pragnie, aby jego ukochane 4 kółka wyglądały jak najlepiej. To właśnie w...więcej
Po dokładnym i drobiazgowym przygotowaniu karoserii naszego samochodu, które obejmowało między innymi jej umycie,...więcej
Sprzęgło jest jednym z najważniejszych podzespołów układu przeniesienia napędu. W samochodach z ręczną skrzynią biegów odpowiada za odłączanie i podłączanie silnika do skrzyni. To właśnie dzięki niemu możliwa jest płynna zmiana biegów w trakcie jazdy, bez konieczności zatrzymywania samochodu. Niestety wraz z użytkowaniem pojazdu elementy sprzęgła ulegają naturalnemu zużyciu. Dlatego też z czasem może dojść do awarii sprzęgła wynikającej z wyeksploatowania jego poszczególnych podzespołów. Jednym z objawów awarii sprzęgła jest nieodbijanie pedału sprzęgła po jego wciśnięciu. Dlaczego sprzęgło nie wraca? Co jest przyczyną zostawania sprzęgła w podłodze? O tym w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejKażdy element jednostki napędowej posiada swoje ściśle określone zadanie. Niepoprawne działanie choćby jednego z podzespołów może nie tylko utrudnić poprawną pracę silnika, ale także przyczynić się do jego unieruchomienia, a nawet uszkodzenia. Jednym z takich elementów jest odma silnika, która odpowiedzialna jest za odpowietrzenie skrzyni korbowej. Czym dokładnie jest odma w samochodzie? Za co odpowiada? Jakie są objawy uszkodzenia odmy w silniku? O tym w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejBardzo dobry towar i świetna obsługa.
Szybka dostawa towar bardzo dobry. Chemia dzisła.pplecam
DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2023 https://www.motochemia.pl