Infolinia czynna:
pon-pt: 8.00 - 18.00 sob: 9.00 - 14.00
Jesteś tutaj:  
 1. Strona główna  > 
 2. Kosmetyki Samochodowe  > 
 3. Odgrzybiacze

Środki do czyszczenia klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja samochodowa. Kiedyś luksus, dziś niemal codzienność. Określana często jednym z najlepszych wynalazków ludzkości. Dziś skutecznie uprzyjemnia nam podróże w ciepłe letnie dni. Czy jednak jest ona zdrowa? Jeśli regularnie poddajemy system klimatyzacji odpowiedniej konserwacji, w żadnym wypadku nie wpływa ona negatywnie na zdrowie kierowcy i jego pasażerów. Obecnie niemal każdy producent kosmetyków samochodowych posiada w swojej ofercie specjalne środki do czyszczenia klimatyzacji i nawiewów. Popularne odgrzybiacze do klimatyzacji samochodowej zakupimy w aerozolu i w piance. Znajdziemy je w ofercie marek K2, Liqui Moly, Moje Auto, CarPlan, Wurth oraz wielu innych.

Nie wiesz jak zdezynfekować klimatyzację? Szukasz dobrego środka do odgrzybienia klimatyzacji w samochodzie? Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą!

 


Filtruj
Sortowanie: Popularność - malejąco
Sortuj według:

Srodek do odgrzybiania Klimy K2 Klima Fresh

Producent: K2

Dostajesz punktów: 2

Dostawa od: 13.50zł

9.20zł

Srodek do czyszczenia klimatyzacji

Producent: K2

Dostajesz punktów: 2

Dostawa od: 13.50zł

11.70zł

Promocja
Srodek do czyszczenia klimatyzacji samochodowej 150ml

Producent: Moje Auto

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

9.20złCena: 8.74zł

Promocja
Preparat do Dezynfekcji Nawiewów i Klimatyzacji Moje Auto Clean Air Black 150ml

Producent: Moje Auto

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

9.60złCena: 9.13zł

Promocja
Moje Auto Clean Air Arctic 150 ml Srodek do Czyszczenia i Dezynfekcji Klimatyzacji

Producent: Moje Auto

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

9.60złCena: 9.13zł

Promocja
Liqui Moly Klima Fresh 150ml Odgrzybia Klimatyzacje

Producent: Liqui Moly

Dostajesz punktów: 15

Dostawa od: 13.50zł

37.70złCena: 35.82zł

Promocja
Moje Auto Nano Preparat do Odgrzybiania Klimatyzacji 200ml

Producent: Moje Auto

Dostajesz punktów: 9

Dostawa od: 13.50zł

17.31złCena: 16.44zł

Promocja
Liqui Moly 39049 Klima ReFresh 75ml Granat do Odgrzybiania Klimatyzacji

Producent: Liqui Moly

Dostajesz punktów: 14

Dostawa od: 13.50zł

35.40złCena: 33.63zł

Pianka Odswiezajaca Klimatyzacje Boll 200ml

Producent: Boll

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

25.01zł

Promocja
Moje Auto Preparat do Czyszczenia Klimatyzacji i Nawiewów 300ml

Producent: Moje Auto

Dostajesz punktów: 8

Dostawa od: 13.50zł

15.81złCena: 15.02zł


(14 znalezionych)


Odgrzybiacze klimatyzacji samochodowej - opis kategorii

Co to jest odgrzybiacz klimatyzacji samochodowej?

Oczyszczacze klimatyzacji do samochodu to specjalne środki chemiczne. Ich głównym zadaniem jest usunięcie zanieczyszczeń oraz wszelkich drobnoustrojów z układu klimatyzacji. Preparaty do dezynfekcji klimy usuwają zatem wszelkie grzyby oraz pleśń z przewodów wentylacji, oraz parownika.

 

Rodzaje preparatów do czyszczenia klimatyzacji samochodowej.

Środki do dezynfekcji klimatyzacji samochodowej możemy podzielić ze względu na typ opakowania i sposób aplikacji na:

 

 • Pianki do czyszczenia klimatyzacji (np. Moje Auto Odgrzybiacz klimatyzacji airfresh 300ml) – należą do nich preparaty w aerozolu. Aplikowane są przy pomocy specjalnej rurki. Rurka pozwala na odświeżenie i oczyszczenie wnętrza nawiewów.
 • Odgrzybiacze klimatyzacji w sprayu (np. Liqui Moly 39049 Klima ReFresh 75ml) – to specjalne środki w aerozolu. Do których aplikacji niezbędna jest włączona klimatyzacja. Po jej ustawieniu pozostawiamy włączony preparat we wnętrzu auta. Ten aplikuje się do nawiewów samoczynnie. Cała procedura odbywa się przy pomocy wewnętrznego obiegu zamkniętego powietrza.
 • Preparat do dezynfekcji klimatyzacji w atomizerze (np. ClinexNanochem AC 1L Płyn czyszczący do klimatyzacji) – Najczęściej używane są w klimatyzacji domowej. Aplikowane są bezpośrednio na elementy klimatyzacji.

 

Na czym polega dezynfekcja klimatyzacji?

Dezynfekcja klimatyzacji polega na dokładnym jej wyczyszczeniu i zdezynfekowaniu. Do tego celu używa się specjalnych odgrzybiaczy klimatyzacji (np. Moje Auto Clean Air Fresh 150ml) lub maszyny ozonującej. Oba powyższe zabijają wszelkie grzyby, pleśń i inne drobnoustroje znajdujące się we wnętrzu nawiewów i układu klimatyzacji.

 

Jak często dezynfekować klimatyzację?

Nie wiesz, kiedy odgrzybić klimatyzację? Ozonowanie lub preparaty do odgrzybiania klimatyzacji (np. Moje Auto Clean Air Arctic 150ml) należy stosować przynajmniej raz w roku. Pozwoli to na zachowanie czystości tego układu oraz zapewnienie bezpieczeństwa naszym drogom oddechowym. Klimę w samochodzie należy czyścić regularnie. Przy okazji należy wymienić również filtr kabinowy. W przeciwnym razie w jej wnętrzu powstanie pleśń i grzyby. Będzie to oczywiście skutkowało przykrym zapachem z nawiewów podczas pracy klimatyzacji.

 

Odgrzybianie klimatyzacji w samochodzie.

Jak odgrzybiać klimatyzację w samochodzie? To pytanie, które często słyszymy od naszych klientów. Tak naprawdę, wszystko zależy od produktu, który wybierzemy. Decydując się na piankę do klimatyzacji (np. K2 Klima Doktor 500ml), musimy:

 

 • Wyłączyć klimatyzację i nadmuch.

 • Ustawić zewnętrzny obieg powietrza i najniższą temperaturę.

 • Zdemontować filtr kabinowy.

 • Wprowadzić rurkę do wentylacji od strony zdemontowanego filtra najgłębiej jak to możliwe.

 • Zaaplikować pianę do układu wentylacji.

 • Odczekać 15 minut, aby pianka mogła zadziałać.

 • Zamontować nowy filtr przeciwpyłkowy.

 • Włączyć klimatyzację.

 • Ustawić wewnętrzny obieg powietrza i najniższą siłę dmuchawy.

 • Stopniowo zwiększyć sile nadmuchu do pozycji maksymalnej.

 • Pozostawić siłę nadmuchu na około 10 minut w tej pozycji.

 • Przewietrzyć samochód.

Oczywiście sposób aplikacji pianki do odgrzybiania klimatyzacji może się różnić zależnie od producenta. Z tego powodu przed użyciem preparatu należy dokładnie przeczytać instrukcję. Wybierając łatwiejsze rozwiązanie, czyli decydując się na preparat do dezynfekcji klimatyzacji w sprayu (np. K2 Klima Fresh 150ml), musimy:

 

 • Zamknąć w aucie okna i drzwi.

 • Uruchomić silnik.

 • Ustawić najniższą temperaturę i maksymalną siłę dmuchawy.

 • Ustawić obieg zamknięty powietrza.

 • Umieścić środek do dezynfekcji klimatyzacji pionowo za fotelem kierowcy.

 • Zabezpieczyć go przed przewróceniem.

 • Uruchomić samoopróżniający się zawór na górze puszki.

 • Zamknąć samochód.

 • Odczekać aż puszka się opróżni.

 • Wywietrzyć samochód (około 15 minut).

Oczywiście i w tym wypadku przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją preparaty do czyszczenia klimatyzacji. W zależności od producenta, użycie tego typu środka może nieznacznie się różnic. Do odgrzybienia klimatyzacji możemy również użyć specjalnej maszyny ozonującej. Usługę ozonowania wykonują zazwyczaj warsztaty klimatyzacji, jednak i my oferujemy taką możliwość.

 

Chcesz wiedzieć więcej o ozonowaniu? Zobacz nasz artykuł: Do czego używa się Ozonu w serwisie klimatyzacji?

 

Co to jest ozonowanie?

Ozonowanie to wyjątkowo skuteczna, a przede wszystkim ekologiczna metoda dezynfekcji klimatyzacji. Wykonuje się ją przy użyciu specjalnej maszyny. Maszyna ta jest niczym innym jak generatorem ozonu. Wtłoczona do kabiny samochodu trójatomowa odmiana tlenu, stanowi idealny środek biobójczy. Dzięki temu podczas wykonywania tego procesu dezynfekowana jest klimatyzacja, nawiewy, a także wnętrze pojazdu.

 

Koszt dezynfekcji klimatyzacji.

Ile kosztuje dezynfekcja klimatyzacji? W zasadzie tyle ile preparat do jej czyszczenia i odświeżenia. Ceny preparatów do odgrzybiania i odświeżenia klimatyzacji wahają się od 9 do 50 zł. Za jeden z droższych i lepszych uchodzi środek Liqui Moly 39049 Klima ReFresh 75ml. Za przykład jednego z tańszych i skutecznych preparatów możemy podać Moje Auto Clean Air Black 150ml. Niestety ile układów klimatyzacji, tyle przypadków. W pozbyciu się przykrych zapachów z wnętrza tego układu może pomóc najtańszy środek, a może nie pomóc nawet i najdroższy. Wtedy pozostaje nam już tylko ozonowanie. Koszt tego procesu w wyspecjalizowanych warsztatach zazwyczaj rozpoczyna kwota 50 zł. W naszym sklepie usługa ozonowania dostępna jest w kwocie 30 zł.

 

Preparaty do odgrzybiania klimatyzacji – opinie.

Niektórzy wśród klientów sklepu motochemia.pl zostawili po sobie opinię na temat środków do czyszczenia klimatyzacji. My jak zwykle zachęcamy do zostawienia oceny i komentarza pod zakupionym u nas produktem. Oto kilka z opinii znajdujących się pod produktami dostępnymi w tej kategorii:

 

Jestem zadowolony z zakupu. środek dobrze odświeża i zapach utrzymuje się dłuższy czas. polecam - wpis użytkownika jacek na temat produktu Moje Auto Clean Air Fresh 150ml do Czyszczenia i Dezynfekcji Nawiewów i Klimatyzacji

 

Bardzo dobry i sprawdzony środek. stosuję od jakiegoś czasu i jestem zadowolony - zdanie klienta krokiecik po zastosowaniu preparatu K2 Klima Fresh 150ml do Czyszczenia i Odświeżenia Nawiewów i Klimatyzacji

 

W samochodzie śmierdziało mi octem, w serwisie klimatyzacji krzyczeli 100-150zł za jej czyszczenie. Pomogło 2x użycie tego preparatu w odstępie doby, a zostało jeszcze 800ml. Do dzisiaj - po 6 miesiącach ani śladu smrodu. Dla mnie super, wszystkie granaty i pianki się chowają ;) - opinia użytkownika Marcin po zakupieniu środka Clinex Nanochem Nano Protect Silver Nice 1L do Dezynfekcji Klimatyzacji i Wentylacji

 

Najlepsze środki do czyszczenia klimatyzacji okiem naszych klientów.

Najczęściej wśród naszych klientów wybierane są odgrzybiacze do klimatyzacji w sprayu (np. CarPlan Kleen Air 150ml). Popularne „granaty” oferują marki Moje Auto, K2, Liqui Moly oraz CarPlan. Proste w użyciu, pozwalają na szybkie, coroczne odświeżenie układu klimatyzacji. Pianki do odgrzybiania klimatyzacji z rurką (np. Moje Auto Nano Silver AC 200ml), stosowane są przez naszych klientów do zadań specjalnych. Zazwyczaj wybierane są wtedy, gdy z układu klimatyzacji wydobywa się już przykry zapach. Środki tego typu posiadają w swojej ofercie marki K2 i Moje Auto. W okresie letnim wzrasta również popyt na usługę ozonowania. Odświeżenie klimatyzacji i wnętrza przy pomocy maszyny ozonującej nie jest drogie. Wymaga jednak poświęcenia około 30 minut na przeprowadzenie tego procesu.

Polecane artykuły
Serwis klimatyzacji na Wiosnę - przegląd produktów
11/01/2015

Klimatyzację możemy w dzisiejszych czasach śmiało zaliczyć do standardowego wyposażenia samochodu. Czasy, kiedy to...więcej

Do czego używa się Ozonu w serwisie klimatyzacji
11/03/2015

Czym jest ozon? Ozon jest odmianą alotropową tlenu składającą się z trójatomowych cząsteczek. Jest jednym z...więcej

Inni producenci

             
Porady i testy motoryzacyjne
Zobacz więcej
Retrofity LED - oświetlenie wydajne, lecz nielegalne
poniedziałek, 17 Styczeń 2022Komentarze: 2

Ostatnie lata doprowadziły do znacznego rozwoju technologii oświetlenia. Dotyczy to niemal każdej gałęzi przemysłu, w tym również motoryzacji. W nowych modelach samochodów coraz częściej spotykamy wysoko wydajne lampy wyładowcze, zwane potocznie ksenonami. Niezwykle popularne stało się również oświetlenie LED. Obecnie jest ono regularnie stosowane w niemal wszystkich współczesnych samochodach. Nic więc dziwnego, że właściciele starszych aut również zapragnęli nowego, dużo wydajniejszego typu oświetlenia w swoich samochodach. To właśnie w odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstały tak zwane retrofity LED. Czym są retrofity LED? Co daje ich użycie? Czy są legalne? O tym w dzisiejszym artykule!

Czytaj więcej
Ceramizery i moto doktory, czyli dodatki do oleju silnikowego
piątek, 14 Styczeń 2022Komentarze: 3

Coraz surowsze normy emisji spalin, downsizing silników, a także natężony ruch na drogach miast, stawiają przed silnikiem samochodu coraz trudniejsze zadania. Oleje silnikowe już dawno przestały być jedynie środkiem smarnym, stając się wielozadaniowym środkiem chroniącym jednostkę napędową. Niestety, w skrajnych warunkach użytkowania, nawet najlepszy olej nie radzi sobie z powierzonymi mu zadaniami. To właśnie w tym celu powstały dodatki do oleju silnikowego. Czym są? Do czego służą? Jakie są ich zadania? O tym w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej

Ostatnie opinie o sklepie
Ewelina A.

Szybki czas realizacji, dywaniki spełniły oczekiwania.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Wtorek, 04 Styczeń 2022

Marcin Renault Megane 3 1.6 110km

Wszystko na tak. Jestem zadowolony a samochód tym bardziej.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Poniedziałek, 03 Styczeń 2022

DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>

Certyfikaty Motochemia


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © 2022 https://www.motochemia.pl