Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Konserwacja zderzaków i listew samochodowych

Konserwacja zderzaków i listew samochodowych

Data aktualizacji: środa, 23 wrzesień 2020

Dlaczego listwy i zderzaki blakną??

Plastikowe zderzaki samochodowe i listwy na drzwiach są wykonane z tworzywa sztucznego. Ponieważ są niepolakierowane (tak jak reszta karoserii) są poddane oddziaływaniu promieni słonecznych non stop. Dlatego z czasem robią się coraz jaśniejsze. Aby zapobiec efektowi starzenia się plastiku wystarczy używać środki do konserwacji plastików takich jak K2 Bono Black, K2 Fixol lub Turtle Wax Black Flash.Czyszczenie plastikowych elementów zewnętrznych w samochodzie

Przed przystąpieniem do konserwacji zderzaków, spojlerów oraz listew samochodowych wykonanych z czarnego plastiku należy ją dokładnie oczyścić. Jeśli zabieg ten wykonujemy bezpośrednio po umyciu pojazdu to pomijamy ten krok.

Plastikowy spojler przed czernieniem

Wyczyszczenie elementów jest bardzo ważne, bo środki impregnujące i czerniące plastiki muszą być nakładane na czyste elementy pozbawione zabrudzeń w postaci kurzu, piachu oraz błota. Jeśli auto nie było myte wystarczy wziąć szampon samochodowy rozrobiony z wodą i umyć elementy szczotką, gąbką lub rękawicą z mikrofibry. Po osuszeniu elementów możemy przystąpić do ich pielęgnacji specjalnymi środkami.

Jakie czernidło do plastików wybrać??

Rynek chemii i kosmetyków samochodowych oferuje kilkanaście produktów różnych producentów przeznaczonych do pielęgnacji listew i zderzaków. Możemy wyróżnić środki:

1. W sprayu : K2 Bono 300ml, Atas Fasco 600ml, K2 Polo Cockpit 750ml, Atas Plak
2. W płynie : K2 Bono Black (Fixol), Turtle Wax Black Flash

Turtle Wax Black Flash do zderzaków

Jeśli chcemy szybko odświeżyć listwy to wystarczy użyć preparatów w formie sprayu. Gwarantuje to dobry efekt w postaci eleganckiej czerni, ale ryzykujemy że rozprysk sprayu pozostawi tłuste ślady na elementach sąsiadujących z impregnowanym elementem. Oczywiście nie wyrządzi to żadnej szkody poza estetyczną :) Jeżeli jesteś zainteresowany wyższą szkołą jazdy to wybierz środki w płynie (mleczku) takie jak Turtle Wax Black Flash. Ich użycie wymaga zastosowania szmatki lub gąbki do nakładania wosku, ale większy trud zostanie nagrodzony piękną głęboką czernią konserwowanego elementu samochodowego. Po tym środku efekt pozostanie na dłużej i nie zostanie "zmyty" po jednym lub dwóch sesjach mycia auta.

Zderzak plastikowy po czernieniu
Konserwacja zderzaków i listew samochodowych

Tomek

Człowiek od zadań specjalnych podróżujący naszą firmową białą strzałą. Zna oferowane przez nas produkty jak własną kieszeń, a ta jest wyjątkowo obszerna. Doskonale poznał działanie zarówno najdroższych produktów detailingowych, jak i kosmetyków budżetowych na każdą kieszeń. To właśnie od niego dowiecie się o dostępności produktów oraz z nim uzgodnicie współpracę z naszą firmą w systemie B2B.Ilość komentarzy: 1, Średnia ocena: 5

   Data dodania: środa, 23 wrzesień 2020
Ocena: 5

Ciekawe ciekawe - fajny artykuł. CHyba się skuszę na ten produkt. Mam masakrę na nadkolach (wypłowiałe plastiki) w Allroadzie.
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj