Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Jak wybrać dobry prostownik samochodowy ??

Jak wybrać dobry prostownik samochodowy ??

Data aktualizacji: czwartek, 18 lipiec 2019

Jak zadbać o akumulator zimą?

Kiedy temperatura spada do -20 stopni poniżej zera, pojemność akumulatora w naszym samochodzie może spaść nawet o blisko 50%! Kierowcy, którzy nie mają gdzie garażować swojego pojazdu, mogą spodziewać się porannych problemów z uruchomieniem silnika. Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się w prostownik oraz kable rozruchowe?Skontroluj akumulator przed mrozem

Przed nadejściem prognozowanych przymrozków, warto dokładnie przyjrzeć się naszemu akumulatorowi. Sprawdźmy, w jakim stanie są klemy i czy nie doszło do wycieku elektrolitu. Następnie powinniśmy zbadać napięcie w baterii – możemy zrobić to sami używając multimetru lub wybrać się do elektryka. Kolejnym ważnym elementem jest poziom elektrolitu i jego gęstość, którą możemy zmierzyć przy pomocy areometru. Powinien on sięgać do 10 mm ponad krawędzie płyt.

Doładuj baterię!

Jeżeli nasze auto spędza noc pod gołym niebem, a trasy, które nim pokonujemy są dosyć krótkie, może okazać się, że podładowanie akumulatora będzie konieczne już po kilku dniach przymrozków. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy własny porządny prostownik.

Bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni prostownik samochodowy do swojego pojazdu. Zwróćmy uwagę na jego parametry: prąd ładowania szczytowy, prąd ładowania skuteczny (powinien wynosić jedną dziesiątą pojemności akumulatora), napięcie wyjściowe, napięcie zasilające, rodzaj akumulatora do którego jest przeznaczony, a także ciężar i wymiar. Pamiętajmy, że prawidłowe podładowanie baterii przy pomocy prostownika powinno trwać nie krócej niż 10 godzin! Dlatego najlepiej podłączyć akumulator wieczorem i zostawić go na całą noc.  
Jak wybrać dobry prostownik samochodowy  ??

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj