Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Jak wybrać dobry prostownik samochodowy ??

Jak wybrać dobry prostownik samochodowy ??

Data aktualizacji: wtorek, 09 luty 2021

Prostownik samochodowy to akcesorium motoryzacyjne o którym najczęściej przypominamy sobie w zimie. Gdy przychodzą siarczyste mrozy, akumulatory, szczególnie te starsze, zazwyczaj odmawiają posłuszeństwa. Z tego powodu warto sprawdzić stan naszego akumulatora już wcześniej. Jego doładowanie prostownikiem może przynieść sporo korzyści. Szczególnie w sytuacji, gdy spodziewamy się nadejścia niskich temperatur.Spis treści

Jak zadbać o akumulator zimą?
Skontroluj akumulator przed nadejściem mrozów.
Doładuj akumulator prostownikiem!

 

Jak zadbać o akumulator zimą? 

Kiedy temperatura spada do -20 stopni poniżej zera, pojemność akumulatora w naszym samochodzie może spaść nawet o blisko 50%! Kierowcy, którzy nie mają gdzie garażować swojego pojazdu, mogą spodziewać się porannych problemów z uruchomieniem silnika. Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się w prostownik oraz kable rozruchowe?

  

Skontroluj akumulator przed nadejściem mrozów.

Przed nadejściem prognozowanych przymrozków, warto dokładnie przyjrzeć się naszemu akumulatorowi. Sprawdźmy, w jakim stanie są klemy i czy nie doszło do wycieku elektrolitu. Następnie powinniśmy zbadać napięcie w baterii – możemy zrobić to sami używając multimetru lub wybrać się do elektryka. Kolejnym ważnym elementem jest poziom elektrolitu i jego gęstość, którą możemy zmierzyć przy pomocy areometru. Powinien on sięgać do 10 mm ponad krawędzie płyt.

 

Prostowniki samochodowe do akumulatora

 Pamiętajmy, aby dobrać odpowiedni prostownik do naszego akumulatora! - fot. motochemia.pl

 

Doładuj akumulator prostownikiem!

Jeżeli nasze auto spędza noc pod gołym niebem, a trasy, które nim pokonujemy są dosyć krótkie, może okazać się, że podładowanie akumulatora będzie konieczne już po kilku dniach przymrozków. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy własny porządny prostownik.

Bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni prostownik samochodowy do swojego pojazdu. Zwróćmy uwagę na jego parametry: prąd ładowania szczytowy, prąd ładowania skuteczny (powinien wynosić jedną dziesiątą pojemności akumulatora), napięcie wyjściowe, napięcie zasilające, rodzaj akumulatora do którego jest przeznaczony, a także ciężar i wymiar. Pamiętajmy, że prawidłowe podładowanie baterii przy pomocy prostownika powinno trwać nie krócej niż 10 godzin! Dlatego najlepiej podłączyć akumulator wieczorem i zostawić go na całą noc.  

 

A czy wy zawsze sprawdzacie wasz akumulator przed nadejściem zimy? A może łapiecie się na tym dopiero po jego rozładowaniu podczas mrozów? Piszcie w komentarzach!
Jak wybrać dobry prostownik samochodowy  ??

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 4, Średnia ocena: 5

   Data dodania: czwartek, 04 luty 2021
Ocena: 5

Mam od was Cteka 10, niemałe pieniądze kosztował ale kilka aku już naładował. Świetnie się sprawdza!


   Data dodania: środa, 20 styczeń 2021
Ocena: 5

Mam prostownik z waszego sklepu już chyba 7 rok, Abssar 9A świetny sprzęt. Polecam


   Data dodania: wtorek, 05 styczeń 2021
Ocena: 5

Też polecam motochemia.pl ja potrzebowałem prostownik do ładowania akumulatorów w aucie elektrycznym dziecięcym, bo gniazdo do ładowania się popsuło, to doradziliście mi jeden i działa do dzisiaj


   Data dodania: czwartek, 17 grudzień 2020
Ocena: 5

Macie spory wybór prostowników, kupiłem jeden u was jakiś czas temu i nie jeden aku naładował już. Polecam Was!
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj