Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Jak podłączyć kilka urządzeń do jednej zapalniczki w samochodzie

Jak podłączyć kilka urządzeń do jednej zapalniczki w samochodzie

Data aktualizacji: czwartek, 17 wrzesień 2020

To norma, że każdy samochód jest wyposażony w gniazdo zapalniczki. W dzisiejszym świecie jednak nierzadko zdarza się, iż potrzebujemy podłączyć się do prądu w samochodzie z kilkoma różnymi urządzeniami. Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach są specjalne rozdzielacze gniazda zapalniczki, na przykład dwugniazdkowy rozgałęziacz do zapalniczki samochodowej 12V, prosty w obsłudze, umożliwiający podłączenie jednocześnie dwóch urządzeń oraz wyposażony w specjalną kontrolkę, informującą o stanie pracy urządzenia.

Warto zaopatrzyć się w rozdzielacz do gniazda zapalniczki samochodowej, aby mieć komfort użytkowania na bieżąco każdego z urządzeń, bez konieczności wcześniejszego ładowania. Produkt ten jest niewielkiej wielkości, za to charakteryzuje się niezwykłą funkcjonalnością, dzięki czemu można zaliczyć go do tych elementów wyposażenia samochodu, które zawsze warto mieć w swoim pojeździe. Ponadto, rozgałęziacze do zapalniczki samochodowej to świetny pomysł na przydatny prezent dla każdego kierowcy, nie tylko mężczyzny.Jaki rozgałęziacz do gniazda zapalniczki wybrać?

Poszukując odpowiedniego dla nas rozgałęziacza do gniazda zapalniczki samochodowej znajdziemy różnego rodzaju produkty. Przed zakupem warto zastanowić się, do czego konkretnie będziemy używać tego produktu, a przede wszystkim ile gniazdek potrzebujemy. Uniwersalnym rozwiązaniem z pewnością okaże się rozgałęziacz do gniazda zapalniczki samochodowej na 3 gniazda 12V. Sposób użycia rozdzielacza jest banalny – wystarczy podłączyć go do gniazda zapalniczki, a potem przyłączyć nowe urządzenia do dostępnych gniazd rozdzielacza i możemy cieszyć się działaniem kilku urządzeń jednocześnie.

Podczas użytkowania rozdzielaczy do gniazd zapalniczek samochodowych warto jednak pamiętać, iż suma mocy podłączonych do rozgałęziacza urządzeń nie może przekroczyć obciążalności, jaką posiada oryginalne gniazdo w naszym samochodzie.

Rozgałęziacze gniazda zapalniczki samochodowej

 

Źródło foto: www.pixabay.com 

Co można podłączyć do rozgałęziacza do gniazda zapalniczki samochodowej?

Ciekawym rozwiązaniem do naszego samochodu jest też zewnętrzny dwugniazdkowy rozgałęziacz do gniazda zapalniczki 6-12V, który możemy przykręcić na stałe do naszej zapalniczki samochodowej. Świetnie sprawdza się do umieszczenia pod maską samochodu, w bagażniku, tapicerce czy desce rozdzielczej. Jest idealny nie tylko w przypadku samochodów osobowych, ale też dostawczych. W prosty sposób mocowany jest za pomocą śrubek montażowych, dołączonych do opakowania, zaś kabel zasilający tenże rozgałęziacz podpina się do instalacji elektrycznej samochodu. 

Oto przykładowe urządzenia, z których możemy korzystać dzięki rozgałęziaczowi do gniazda zapalniczki samochodowej:

- Nawigacja GPS

- Ładowarka do telefonu komórkowego

- Lodówka turystyczna

- Odkurzacz samochodowy

- Przenośny telewizor

- Ładowarka do laptopa, odtwarzacza mp3 lub DVD

Niezwykle interesującą opcją dla użytkowników urządzeń mobilnych jest
Jak podłączyć kilka urządzeń do jednej zapalniczki w samochodzie

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 4, Średnia ocena: 5

   Data dodania: czwartek, 17 wrzesień 2020
Ocena: 5

Rozdzielacz to podstawa :) Żeby dzieciaki nie zadawały miliona pytań to dwa uchwyty, dwa tablety, słuchawki na uszy i bajki. DO tego oczywiście rozdzielacz żeby tablety działały. Polecam.


   Data dodania: czwartek, 04 sierpień 2016
Ocena: 5

Jak często, a wręcz stale korzystamy kilku urządzeń podłączonego do zapalniczki to warto zakupić z Uniteca taki bajer co pozwala jakby dodać dwa gniazdka jeszcze.


   Data dodania: środa, 25 maj 2016
Ocena: 5

świetny artykuł naprawde przykuwa oko dzieki


   Data dodania: piątek, 11 marzec 2016
Ocena: 5

Fajnie napisany artykuł, można śmiało przeczytać. Pozdrawiam gorąco
 
 


Napisz Recenzję Wróć