Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Jak naładować rozładowany akumulator czyli wszystko o prostownik

Jak naładować rozładowany akumulator czyli wszystko o prostownik

Data aktualizacji: czwartek, 17 wrzesień 2020

Samochodowy akumulator to nieco większa, lecz zupełnie zwyczajna bateria. To właśnie z niej silnik naszego pojazdu czerpie energię do rozruchu i prawidłowego funkcjonowania. Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy to akumulator zupełnie się rozładowuje. Sprzyjają temu ostre zimy i trzaskające mrozy, a także przypadki, gdy nieopatrznie pozostawimy na dłuższy czas włączone światła lub radio. Niekiedy akumulatory rozładowują się przez starość i wyeksploatowanie, stając się dużo słabsze niż „za młodu”.Każdy z kierowców przynajmniej raz w życiu przeżył sytuację, gdy niespodziewanie przekręcenie w stacyjce kluczyka nie spowodowało żadnej reakcji silnika. Co więcej, te przykre niespodzianki większości zwykły przytrafiać się w najmniej pożądanej chwili – w czasie pośpiechu, nerwów lub też przy fatalnej aurze. Jak zatem w skuteczny sposób zadbać o akumulator, by jego chwilowa niedyspozycja nie pokrzyżowała nam planów w najmniej oczekiwanym momencie?

Prostowniki samochodowe 12V

 

Źródło foto: www.freeimages.com

Jak sprawdzać naładowanie akumulatora samochodowego?

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” – to wie każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że słowa te dopasować można idealnie do funkcjonowania urządzeń mechanicznych. Tylko niektórzy kierowcy pamiętają o regularnych przeglądach, wymianach filtrów czy płynów eksploatacyjnych, a także regularnej kontroli naładowania akumulatora. Do takiej kontroli idealnie nadaje się tester naładowanie akumulatora samochodowego, który wystarczy podłączyć do odpowiednich styków akumulatora, aby uzyskać informację o stanie naładowania baterii. Gdy zaś nasz akumulator został już zupełnie rozładowany, nie trzeba od razu wzywać mechanika, jeżeli tylko posiada się odpowiedni, sprawny i bezpieczny prostownik do ładowania akumulatora.

Wybór dobrego prostownika samochodowego

Prostowniki do akumulatorów, do których można zaliczyćprostownik samochodowy Absaar 6A 12V w skuteczny i trwały sposób ładują każdy akumulator, a sposób ich użycia jest niezwykle prosty. Przed zakupem prostownika samochodowego należy zwrócić uwagę na to, czy jest on poręczny i bezpieczny w użyciu. Jednym z lepszych prostowników jest prostownik akumulatorowy Absaar 11A 12V. Warto pamiętać, iż w zależności od typu akumulatora i pojemności samochodowej baterii należy wybrać prostownik o odpowiednich parametrach. 
Jak naładować rozładowany akumulator czyli wszystko o prostownik

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 3, Średnia ocena: 5

   Data dodania: czwartek, 17 wrzesień 2020
Ocena: 5

Ja polecam prostowniki Stepola. Są w motochemii. Polskie, porządne prostowniki. Nie jakiś chiński badziew.


   Data dodania: poniedziałek, 08 sierpień 2016
Ocena: 5

Dobrze zainwestować w jakiś dobry prostownik, aby nie zepsuć bateryjki naszego samochodu i tutaj nie ma co oszczędzać.


   Data dodania: wtorek, 07 czerwiec 2016
Ocena: 5

Dobrze opisany problem, zagadnienie rozpisane wystarczająco.
 
 


Napisz Recenzję Wróć