Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Jak bezpiecznie przewozić paliwo w kanistrze samochodowym?

Jak bezpiecznie przewozić paliwo w kanistrze samochodowym?

Data aktualizacji: czwartek, 17 grudzień 2020

W latach 80 ubiegłego stulecia tankowanie paliwa do kanistrów samochodowych było niezwykle popularne ze względu na ogromne kolejki i małą ilość stacji benzynowych. Dziś w obliczu zatrważających cen kanistry przeżywają swój renesans, a coraz większa ilość kierowców szuka stacji z najtańszym, lecz sprawdzonym paliwem, tankując zarówno swój pojazd, jak i przygotowany wcześniej kanister na paliwo i olej z lejkiem 10LZ czego wynika popularność kanistrów samochodowych?

Popularność kanistrów we współczesnych czasach wynika również z różnic cen paliwa w Polsce i w krajach Europy Zachodniej, gdzie tankowanie jest nieopłacalne. Stąd właśnie częste praktyki tankowania w Polsce paliwa do kanistrów, aby uniknąć zakupu dużo droższej benzyny czy oleju napędowego np. w Niemczech.

Niezależnie od pobudek, jakimi kierujemy się stosując kanistry samochodowe powinniśmy bezwzględnie przestrzegać reguł bezpiecznego przewozu paliwa. Z jakich zbiorników powinniśmy zatem korzystać, aby nie narazić siebie, ani innych użytkowników ruchu na utratę życia lub zdrowia?

Kanistry na paliwo z lejkiem

 

źródło foto: morguefile.com

Cechy dobrego kanistra samochodowego

Bezpieczne kanistry samochodowe – takie, jak chociażby kanister na paliwo i olej 5L z lejkiem, muszą przede wszystkim posiadać stosowne atesty, umożliwiające przewóz paliwa. Atest 3H1/Y/150/09/PL  COBRO 1174/FGB gwarantuje, że taki zbiornik jest bezpieczny i nadaje się do przewozu materiałów niebezpiecznych, jakimi są benzyna czy olej napędowy. Bezpieczny kanister na paliwo 20L powinien być wykonany ze wzmocnionego poliuretanu, a ponadto powinien posiadać poręczny zagięty lejek, który ułatwi nalanie paliwa do baku, uniemożliwiając jego rozlanie.
Jak bezpiecznie przewozić paliwo w kanistrze samochodowym?

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 4, Średnia ocena: 5

   Data dodania: czwartek, 17 grudzień 2020
Ocena: 5

Ja na szczęście nie muszę przewozić paliwa, a kosiarka elektryczna, więc też problemu nie mam!


   Data dodania: piątek, 18 wrzesień 2020
Ocena: 5

Wreszcie ktoś napisał mądrze. Ja mam kanister z motochemii 5l i trzymam w nim benzynę do kosiarki :)


   Data dodania: czwartek, 23 czerwiec 2016
Ocena: 5

Dobry artykuł, na szczęście nie spotyka się już tylu ludzi którzy leją paliwo do zwykłych butelek po wodzie, a na stacjach przestrzegają przed tego typu czynnościami.


   Data dodania: poniedziałek, 30 maj 2016
Ocena: 5

Artykuł przydatny i praktyczny. Oby tak dalej
 
 


Napisz Recenzję Wróć