Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Jak bezpiecznie parkować samochód pod drzewem, czyli jaki pokrow

Jak bezpiecznie parkować samochód pod drzewem, czyli jaki pokrow

Data aktualizacji: poniedziałek, 21 wrzesień 2020

Użytkowanie samochodu związane jest nierozerwanie z narażaniem go na uszkodzenia. Ryzyko wypadku czy stłuczki podczas jazdy to jedno, ale nawet podczas postoju istnieje obawa, że nasza własność zostanie zniszczona poprzez zarysowanie, obicie czy otarcie.

Aby zapobiec takim przykrym niespodziankom najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie własnego garażu, jednakże nawet osoby zmuszone parkować „pod chmurką” mogą zminimalizować ryzyko zniszczenia swego pojazdu w bardzo prosty sposób, a mianowicie: poprzez użycie specjalnej plandeki, np. plandeki ochronnej na samochód rozmiar M.Uważaj, gdzie parkujesz!

Popularne powiedzenie mówi, że powinniśmy parkować na końcu parkingu, bo wtedy przynajmniej z jednej strony nikt nam nie obije samochodu. Jest w tym trochę racji, chociaż oczywiście wiadomo, że nie zawsze to my załapiemy się na owo ostatnie miejsce. Aby uniknąć uszkodzeń samochodu należy jednak niewątpliwie uważać, gdzie się go zostawia:

- Prócz ryzyka zniszczenia opon i felg przy parkowaniu na wysokich krawężnikach zostawiając swą własność na ulicy nie powinniśmy parkować na grząskim, błotnistym terenie ani też w ruchliwych miejscach, które narażałyby pojazd na zarysowanie.

- Powinniśmy też uważać, aby bez zabezpieczenia nie stawiać samochodu w pobliżu krzewów ani pod drzewami, gdyż ich liście i soki, a także zamieszkujące je ptactwo może zabrudzić nasz pojazd substancjami, które spowodują zniszczenie lakieru. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nam pokrowiec na samochód.

Plandeki na samochody osobowe

Stosuj pokrowce samochodowe!

W zminimalizowaniu ryzyka uszkodzenia naszego pojazdu niezwykle przydatne okazują się pokrowce samochodowe. W zależności od wielkości samochodu możemy użyć specjalnych plandek w różnych rozmiarach. Dla mniejszych samochodów odpowiedni będzie pokrowiec na auto osobowe na zimę rozmiar S. Tego typu plandeka jest wodoodporna i będzie nam służyć przez wiele sezonów. W przypadku większych aut idealnym rozwiązaniem będzie natomiast pokrowiec na samochód osobowy rozmiar XXL.

Plandeki samochodowe skutecznie ochraniają każdy samochód i sprawiają, że parkowanie staje się bezpieczne nawet pod drzewami. Są też najlepszym sposobem na zabezpieczenie auta w okresie zimowym.
Jak bezpiecznie parkować samochód pod drzewem, czyli jaki pokrow

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 2, Średnia ocena: 5

   Data dodania: poniedziałek, 21 wrzesień 2020
Ocena: 5

Pod drzewami to bym nie parkował, ale jak ktoś musi to chyba dobry wosk twardy albo ceramikę zaaplpikować - będzie łatwiej później usuwać - nie mówiąc oo odchodach ptasich które mogą wyżreć lakier (chyba że masz wosk dobry położony)


   Data dodania: poniedziałek, 29 styczeń 2018
Ocena: 5

Jestem zdania że lepiej wgl nie parkować pod drzewami, sok z drzew jest bardzo niebezpieczny dla powierzchni lakieru, a do tego przy silnym wietrze jakaś gałązka może się złamać i polecieć w nasz samochód, osobiście stawiam z dala od wysokich i soczystych drzew :)
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj