Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Hamowanie z głową ? dlaczego płyn hamulcowy jest tak ważny

Hamowanie z głową ? dlaczego płyn hamulcowy jest tak ważny

Data aktualizacji: piątek, 18 wrzesień 2020

Prawidłowe użytkowanie samochodu wymaga utrzymania go w nienagannym stanie technicznym. Tylko stuprocentowa sprawność pojazdu gwarantuje, że nasza podróż odbędzie się bezproblemowo i bezpiecznie zarówno dla nas, jak i dla innych uczestników ruchu. Niezadawalający stan techniczny samochodu niesie za sobą ponadto ryzyko mandatu lub zatrzymania dowodu rejestracyjnego, a to bez wątpienia naraża właściciela na dodatkowe koszty. Jednym z elementów, który w bezpośredni sposób wpływa na bezpieczeństwo jazdy samochodem jest płyn hamulcowy.Nie zapominajmy o płynie hamulcowym!

Każdy ubiegający się o prawo jazdy kursant uczy się, jak ważne jest utrzymanie prawidłowego poziomu płynów eksploatacyjnych w pojeździe. Tylko odpowiedni poziom oleju, płynu hamulcowego, płynu w układzie wspomagania kierownicy czy układzie chłodzącym gwarantuje bezawaryjną i bezpieczną podróż.

Wśród elementów, na które należy zwracać szczególną uwagę, prym bez wątpienia wiodą płyny hamulcowe do samochodów, bowiem to właśnie sprawność hamulców w głównej mierze wpływa na bezpieczeństwo.

Płyn Hamulcowy Dot4

Wybór płynu hamulcowego – jaki produkt kupić?

Obecne na rynku firmy motoryzacyjne prześcigają się w tworzeniu wysokiej jakości płynów hamulcowych, które gwarantowałyby niezawodność podczas eksploatacji samochodu. W pełni syntetyczne produkty, takie jak płyn hamulcowy samochodowy CARSO R3 DOT3 czy też płyn hamulcowy K2 DOT4 dzięki swej stabilności chemicznej gwarantują maksymalne bezpieczeństwo hamowania. Sprawdzają się one doskonale zarówno w niskich, jak i w wysokich temperaturach, a ponadto spełniają wymagania obowiązujących norm.

Podstawową różnicą pomiędzy tymi płynami hamulcowymi jest ich temperatura wrzenia. W przypadku DOT3 jest to 240 C, zaś w przypadku płynu hamulcowego samochodowego K2 DOT4 temperatura wrzenia wynosi 230 C. Pamiętać jednocześnie należy, aby pod żadnym pozorem nie mieszać wymienionych rodzajów płynów hamulcowych. 
Hamowanie z głową ? dlaczego płyn hamulcowy jest tak ważny

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 3, Średnia ocena: 4,67

   Data dodania: piątek, 18 wrzesień 2020
Ocena: 4

Rozsądnie napisane. płyn hamulcowy kosztuje nieduże pieniądze więc warto go wymienić częściej niż raz na 10lat.


   Data dodania: piątek, 22 lipiec 2016
Ocena: 5

Płyn hamulcowy co rok czy dwa dobrze jest wymienić, gdyż to jest bardzo higroskopijny. Co za tym idzie? Zbiera się woda w zbiorniku i już nie hamuje się tak dobrze jakby się mogło wydawać.


   Data dodania: czwartek, 02 czerwiec 2016
Ocena: 5

Dobry i przyjemny do poczytania artykuł. Polecam każdemu!
 
 


Napisz Recenzję Wróć