szukaj także w numerach OEM

   512-802-277   508-305-108
 sklep@motochemia.pl
Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Hamowanie z głową – dlaczego płyn hamulcowy jest tak ważny

Hamowanie z głową – dlaczego płyn hamulcowy jest tak ważny

Data: piątek, 26 wrzesień 2014

Prawidłowe użytkowanie samochodu wymaga utrzymania go w nienagannym stanie technicznym. Tylko stuprocentowa sprawność pojazdu gwarantuje, że nasza podróż odbędzie się bezproblemowo i bezpiecznie zarówno dla nas, jak i dla innych uczestników ruchu. Niezadawalający stan techniczny samochodu niesie za sobą ponadto ryzyko mandatu lub zatrzymania dowodu rejestracyjnego, a to bez wątpienia naraża właściciela na dodatkowe koszty. Jednym z elementów, który w bezpośredni sposób wpływa na bezpieczeństwo jazdy samochodem jest płyn hamulcowy.Nie zapominajmy o płynie hamulcowym!

Każdy ubiegający się o prawo jazdy kursant uczy się, jak ważne jest utrzymanie prawidłowego poziomu płynów eksploatacyjnych w pojeździe. Tylko odpowiedni poziom oleju, płynu hamulcowego, płynu w układzie wspomagania kierownicy czy układzie chłodzącym gwarantuje bezawaryjną i bezpieczną podróż.

Wśród elementów, na które należy zwracać szczególną uwagę, prym bez wątpienia wiodą płyny hamulcowe do samochodów, bowiem to właśnie sprawność hamulców w głównej mierze wpływa na bezpieczeństwo.

Płyn Hamulcowy Dot4

Wybór płynu hamulcowego – jaki produkt kupić?

Obecne na rynku firmy motoryzacyjne prześcigają się w tworzeniu wysokiej jakości płynów hamulcowych, które gwarantowałyby niezawodność podczas eksploatacji samochodu. W pełni syntetyczne produkty, takie jak płyn hamulcowy samochodowy CARSO R3 DOT3 czy też płyn hamulcowy K2 DOT4 dzięki swej stabilności chemicznej gwarantują maksymalne bezpieczeństwo hamowania. Sprawdzają się one doskonale zarówno w niskich, jak i w wysokich temperaturach, a ponadto spełniają wymagania obowiązujących norm.

Podstawową różnicą pomiędzy tymi płynami hamulcowymi jest ich temperatura wrzenia. W przypadku DOT3 jest to 240 C, zaś w przypadku płynu hamulcowego samochodowego K2 DOT4 temperatura wrzenia wynosi 230 C. Pamiętać jednocześnie należy, aby pod żadnym pozorem nie mieszać wymienionych rodzajów płynów hamulcowych. 
Ilość komentarzy: 2, ¦rednia ocena: 5

   Data dodania: piątek, 22 lipiec 2016
Ocena: 5 5 z 5 gwiazdek!

Płyn hamulcowy co rok czy dwa dobrze jest wymienić, gdyż to jest bardzo higroskopijny. Co za tym idzie? Zbiera się woda w zbiorniku i już nie hamuje się tak dobrze jakby się mogło wydawać.


   Data dodania: czwartek, 02 czerwiec 2016
Ocena: 5 5 z 5 gwiazdek!

Dobry i przyjemny do poczytania artykuł. Polecam każdemu!


 
 


Napisz Recenzję Wróć

Porady i testy motoryzacyjne

Paski napędowe - klinowe, wielorowkowe - co warto wiedzieć?

Paski napędowe - klinowe, wielorowkowe - co warto wiedzieć?

27/08/2018

Pasek napędowy stanowi nieodzowny element konstrukcji współczesnego silnika spalinowego sto...więcej

Klocki hamulcowe - Jak są zbudowane? Jak działają?

Klocki hamulcowe - Jak są zbudowane? Jak działają?

11/08/2018

Klocki hamulcowe to jeden z najważniejszych elementów tarczowego układu hamulcowego pojazdu...więcej

Zobacz wszystkie porady i testy

Ostatnie opinie w sklepie

Średnia ocena Klientów: 4,9 na 5   Liczba ocen: 3121

Super jest wzystko ok Super jest wzystko ok Super jest wzystko ok

dobry kontakt, szybko i sprawnie. wszystko co zamówiłam pasuje do...

Wszystko OK! POLECAM


Certyfikaty Motochemia

Certyfikat 3
Certyfikat 2
Certyfikat 1


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Copyright © 2019 https://www.motochemia.pl

Live Chat Software