Jesteś tutaj:  
Gwarancja i zwroty

Gwarancja i zwroty

Motochemia oświadcza że dostarczany towar jest wolny od wad.

1. Prawo do odstąpienia od umowy

Ø  Kupujący ma prawo do pisemnego odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni.

Ø  Jednak tylko wtedy, gdy produkt nie był używany i kopiowany, a także nie posiada trwałych i nieodwracalnych zniszczeń lub uszkodzeń opakowania produktu. W przypadku tym Kupujący zobowiązany jest do niezwłocznego zwrotu towaru nie później niż w terminie 14 dni. Klient ma obowiązek odesłania towaru Pocztą Polską Paczką Pocztową (nie listem!!!). Zwrot towaru następuje na koszt Klienta. Sklep www.motochemia.pl nie odbiera przesyłek za pobraniem. Klient zobowiązany jest odesłać  towar na adres siedziby firmy MotoChemia  z dołączonym oryginalnym dowodem zakupu oraz kartą gwarancyjna i instrukcją (jeśli produkt je posiada).

Ø Aby odstąpić od umowy wystarczy oświadczenie woli przesłane mailem. Można również skorzystać z Formularza Oświadczenia o odstąpienia od umowy, który można wypełnić tutaj lub pobrać tutaj (pdf) lub tutaj (docx) . Pobrany i wypełniony formularz należy wysłać na adres sklep@motochemia.pl  Formularz można również wysłać pocztą tradycyjną na adres: Motochemia ul. Centralna 51 , 31-586 Kraków.

Ø Motochemia zwraca wtedy koszt towaru wraz kosztem jego dostarczenia do Klienta. 

Ø W przypadku odstąpienia od umowy koszt dostarczenia zwracanego towaru ponosi Klient

Ø Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje Klientowi w przypadku gdy przedmiotem sprzedaży są : prezerwatywy, żele intymne, apteczki samochodowe (ponieważ są dostarczane w zapieczętowanych opakowaniach, których ze względów higienicznych oraz ochrony zdrowia nie można zwrócić po ich otwarciu)

 

2. Prawo do zwrotu towaru niezgodnego z umową - reklamacja

Ø Kupujący ma prawo zwrócić towar w przypadku niezgodności towaru z umową.

Ø Jeżeli na karcie produktu nie ma pliku PDF (do pobrania) z warunkami gwarancji to gwarancją jest rękojmia sprzedawcy która trwa przez 2 lata od momentu wydania towaru. 

Ø Kupujący zobowiązany jest w tym celu niezwłocznie poinformować sprzedawcę załączając szczegółowy opis niezgodności towaru z umową. Opis powinien zawierać rodzaj niezgodności towaru z umową oraz zostać wysłany drogą elektroniczną na adres sklep@motochemia.pl lub w formie tradycyjnej na adres sklepu MotoChemia ul. Centralna 51 , 31-586 Kraków

Ø Klient zobowiązany jest odesłać  towar niezgody z umową na adres siedziby firmy MotoChemia  z dołączonym oryginalnym  dowodem zakupu..

Ø  Sprzedawca zobowiązuje się naprawić lub wymienić towar na nowy w terminie 14 dni od daty otrzymania produktu.

Ø Koszt transportu towaru niezgodnego z umową do sklepu oraz naprawionego / wymienionego towaru z powrotem do klienta pokrywa sprzedający.

 

 3. Uszkodzone przesyłki

Ø  W chwili odbioru zamówionego towaru Klient powienien sprawdzić stan i zawartość przesyłki.

Ø  W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeń opakowania bądź naruszenia taśm ochronnych, przesyłkę należy otworzyć w obecności kuriera lub listonosza i sprawdzić jej stan. W przypadku, gdy zauważą Państwo jakiekolwiek uszkodzenia otrzymanego towaru, prosimy o spisanie protokołu reklamacyjnego w obecności kuriera lub listonosza. Można również odmówić odbioru takiej przesyłki. Wtedy uszkodzona przesyłka wróci do nadawcy. Prosimy również o jak najszybszy kontakt z naszym sklepem. 

 

 4. Alternatywne rozstrzyganie sporów

Ø  Wszelkie spory wynikające z umowy sprzedaży mogą być rozwiązywane w trybie mediacji przez mediatorów Centrum Mediacji Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, stosownie do regulaminu tego Sądu, obowiązującego w dniu skierowania wniosku o mediację.Powrót

Newsy

Słowniczek Detailera - czyli co jak się nazywa

Słowniczek Detailera - czyli co jak się nazywa

05/04/2017

Często widząc wyjątkowo czysty samochód na ulicy, potocznie mówimy, że wygląda jak z s...więcej

Czy warto glinkować lakier przed woskowaniem

Czy warto glinkować lakier przed woskowaniem

23/03/2017

 ''Plastelina'' do czyszczenia lakieru   Proces glinkowania to bardzo ważny etap, kt&oac...więcej

Materiał i lakier odpychający wodę?? To możliwe.

Materiał i lakier odpychający wodę?? To możliwe.

29/01/2017

Wyraz hydrofobowość pochodzi od greckiego słowa hudrophobía, a dokładnie ''hydro'' – wo...więcej

Zobacz wszystkie newsy

Ostatnie opinie

Średnia ocena Klientów: 4.9 na 5   Liczba ocen: 2933

Wszystko sprawnie i zgodnie z opisem.

obsługa szybka, towr zgodny z zamówieniem. Polecam

transakcja przebiegła pozytywnie , POLECAM


Certyfikaty

Certyfikat 3
Certyfikat 2
Certyfikat 1


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Copyright © 2018 https://www.motochemia.pl

Live Chat Software