szukaj także w numerach OEM

   512-802-277   508-305-108
 sklep@motochemia.pl
Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Gaśnica samochodowa - czy trzeba ją legalizować ??

Gaśnica samochodowa - czy trzeba ją legalizować ??

Data: poniedziałek, 05 sierpień 2013

Gaśnica do samochodu osobowego 1kg ma okres gwarancji oraz okres legalizacji. Nie należy mylić tych dwóch pojęć. Okres gwarancji to okres, przez który producent gwarantuje poprawne działanie gaśnicy samochodowej i wynosi on 5 lat od daty produkcji. Jest to gwarancja mechaniczna. Okres legalizacji natomiast jest to okres, przez który środek gaśniczy i cała gaśnica jako urządzenie jest wg prawa sprawna i zdolna do używania. Okres legalizacji gaśnicy wynosi 2 lata od daty produkcji. Data produkcji jest wybita na gaśnicy.Czy trzeba legalizować gaśnicę samochodową??

Legalizacja gaśnicy 1kg to nic innego jak przeprowadzenie przeglądu technicznego przez specjalistę i dopuszczenie jej (przedłużenie legalizacji) do użytku przez kolejne 2 lata. Legalizacja nie jest droga - kosztuje 6-12 zł i warto ją zrobić, aby mieć pewność że w razie pożaru będziemy w stanie skutecznie ugasić pożar. Gaśnica samochodowa z uchwytem 1kg kosztuje w Motochemii dwadzieścia kilka złotych, więc można dołożyć kilka złotych więcej niż w przypadku legalizacji i wymienić ją po dwóch latach na nową.

Gaśnica do samochodu 1kg BC

Kodeks drogowy nie nakłada na kierowcę obowiązku posiadania gaśnicy samochodowej z aktualną legalizacją. Gaśnica po prostu ma być w samochodzie i ma być gotowa do użycia - nie ma znaczenia czy jest ważna czy nie. Dlatego policjant nie powinien karać kierowcy mandatem w przypadku braku zalegalizowanej gaśnicy. Problemem będzie jedynie wizyta na okręgowej stacji diagnostycznej, gdzie diagnosta może odmówić podbicia badań technicznych jeśli gaśnica do auta nie jest zalegalizowana.

Gaśnica z 5 letnią legalizacją - prawda czy mit?

5 letni okres legalizacji jakim mamią niektórzy sprzedawcy to mit. Po prostu prawo polskie nie przewiduje aż tak długiego okresu legalizacji gaśnic samochodowych. 5 lat wynosi gwarancja na gaśnicę udzielana przez producentów (Ogniochron, Wat-Bryński, Kamelmag). Jest to gwarancja mechaniczna - tak jak na samochód czy inne sprzęty. W naszym sklepie na www.motochemia.pl oferowana jest Gaśnica Ogniochron BC 1kg z uchwytem plastikowym, dzięki któremu możesz bez problemu przyczepić lub przykręcić ją w bagażniku lub pod siedzeniem. Dodatkowo kupując gaśnicę u nas masz pewność że gaśnica jest świeżo wyprodukowana dzięki czemu termin jej legalizacji wynosi od 1.5 do 2 lat od momentu zakupu.
Ilość komentarzy: 1, ¦rednia ocena: 5

   Data dodania: wtorek, 23 styczeń 2018
Ocena: 5 5 z 5 gwiazdek!

lepiej kupic nowa szkoda czasu na legalizacje ceny podobne


 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj

Porady i testy motoryzacyjne

Słowniczek Detailera - czyli co jak się nazywa

Słowniczek Detailera - czyli co jak się nazywa

05/04/2017

Często widząc wyjątkowo czysty samochód na ulicy, potocznie mówimy, że wygląda ja...więcej

Czy warto glinkować lakier przed woskowaniem

Czy warto glinkować lakier przed woskowaniem

23/03/2017

 ''Plastelina'' do czyszczenia lakieru   Proces glinkowania to bardzo ważny etap, kt&oa...więcej

Materiał i lakier odpychający wodę?? To możliwe.

Materiał i lakier odpychający wodę?? To możliwe.

29/01/2017

Wyraz hydrofobowość pochodzi od greckiego słowa hudrophobía, a dokładnie ''hydro'' &ndash...więcej

Zobacz wszystkie porady i testy

Ostatnie opinie w sklepie

Średnia ocena Klientów: 4,9 na 5   Liczba ocen: 3032

Obsługa na najwyższym poziomie, pełen profesjonalizm, polecam

Sprzedawca godny polecenia !!!

Wszystko sprawnie, szybko i zgodnie z opisem. Polecam


Certyfikaty Motochemia

Certyfikat 3
Certyfikat 2
Certyfikat 1


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Copyright © 2018 https://www.motochemia.pl

Live Chat Software