Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Gaśnica samochodowa - czy trzeba ją legalizować ??

Gaśnica samochodowa - czy trzeba ją legalizować ??

Data aktualizacji: środa, 23 wrzesień 2020

Gaśnica do samochodu osobowego 1kg ma okres gwarancji oraz okres legalizacji. Nie należy mylić tych dwóch pojęć. Okres gwarancji to okres, przez który producent gwarantuje poprawne działanie gaśnicy samochodowej i wynosi on 5 lat od daty produkcji. Jest to gwarancja mechaniczna. Okres legalizacji natomiast jest to okres, przez który środek gaśniczy i cała gaśnica jako urządzenie jest wg prawa sprawna i zdolna do używania. Okres legalizacji gaśnicy wynosi 2 lata od daty produkcji. Data produkcji jest wybita na gaśnicy.Czy trzeba legalizować gaśnicę samochodową??

Legalizacja gaśnicy 1kg to nic innego jak przeprowadzenie przeglądu technicznego przez specjalistę i dopuszczenie jej (przedłużenie legalizacji) do użytku przez kolejne 2 lata. Legalizacja nie jest droga - kosztuje 6-12 zł i warto ją zrobić, aby mieć pewność że w razie pożaru będziemy w stanie skutecznie ugasić pożar. Gaśnica samochodowa z uchwytem 1kg kosztuje w Motochemii dwadzieścia kilka złotych, więc można dołożyć kilka złotych więcej niż w przypadku legalizacji i wymienić ją po dwóch latach na nową.

Gaśnica do samochodu 1kg BC

Kodeks drogowy nie nakłada na kierowcę obowiązku posiadania gaśnicy samochodowej z aktualną legalizacją. Gaśnica po prostu ma być w samochodzie i ma być gotowa do użycia - nie ma znaczenia czy jest ważna czy nie. Dlatego policjant nie powinien karać kierowcy mandatem w przypadku braku zalegalizowanej gaśnicy. Problemem będzie jedynie wizyta na okręgowej stacji diagnostycznej, gdzie diagnosta może odmówić podbicia badań technicznych jeśli gaśnica do auta nie jest zalegalizowana.

Gaśnica z 5 letnią legalizacją - prawda czy mit?

5 letni okres legalizacji jakim mamią niektórzy sprzedawcy to mit. Po prostu prawo polskie nie przewiduje aż tak długiego okresu legalizacji gaśnic samochodowych. 5 lat wynosi gwarancja na gaśnicę udzielana przez producentów (Ogniochron, Wat-Bryński, Kamelmag). Jest to gwarancja mechaniczna - tak jak na samochód czy inne sprzęty. W naszym sklepie na www.motochemia.pl oferowana jest Gaśnica Ogniochron BC 1kg z uchwytem plastikowym, dzięki któremu możesz bez problemu przyczepić lub przykręcić ją w bagażniku lub pod siedzeniem. Dodatkowo kupując gaśnicę u nas masz pewność że gaśnica jest świeżo wyprodukowana dzięki czemu termin jej legalizacji wynosi od 1.5 do 2 lat od momentu zakupu.
Gaśnica samochodowa - czy trzeba ją legalizować ??

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 4, Średnia ocena: 3

   Data dodania: środa, 23 wrzesień 2020
Ocena: 5

Taka gaśnica to tylko mini pożarek ugasi. Ale warto ją mieć. Uważam że najlepiej kupić nową zamiast legalizować. Pieniądze podobne.


   Data dodania: środa, 11 grudzień 2019
Ocena: 1

Prawda jest taka że gaśnica 1 kg można ewentualnie zgasić pożar niedopałków w popielniczce a nie pożar samochodu więc te teksty o sprawnym ugaszeniu samochodu to bzdury.


   Data dodania: sobota, 14 lipiec 2018
Ocena: 1

Gaśnica, którą sprzedajecie (na zdjęciu), jest jedną z najgorszych na rynku. B C, z mała skutecznością gaśniczą, z małym ładunkiem CO2, z plastikową dźwignią zaworu na zatrzaskach po 0,5 mm (odpada przy próbie zbicia naboju), z rdzewiejącym zbiornikiem. Zgadzam się że lepiej kupić nową (tylko nie taką jaką wy sprzedajecie) niż takiej zrobić przegląd.


   Data dodania: wtorek, 23 styczeń 2018
Ocena: 5

lepiej kupic nowa szkoda czasu na legalizacje ceny podobne
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj