Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
 1. Strona główna  > 
 2. Poradnik  > 
 3. Informacje Motoryzacyjne  > 
 4. Fabryki PSA wznawiają produkcję - koniec kryzysu?

Fabryki PSA wznawiają produkcję - koniec kryzysu?

Data aktualizacji: wtorek, 24 listopad 2020

Panująca od kilku miesięcy epidemia koronawirusa w znacznym stopniu wpłynęła na różne dziedziny naszego życia. Dotyczy to również branży motoryzacyjnej, która niemal zamarła. Odwołano wszelkie ewenty, wydarzenia sportowe, a nawet wstrzymano produkcję nowych samochodów. Kilka dni temu koncern PSA zapowiedział jednak wznowienie produkcji w swoich fabrykach na całym świecie. Czy to początek powrotu do normalności?Spis treści

Wstrzymanie pracy fabryk PSA w Europie.
Nie tylko PSA.
Powrót do normalności? PSA zapowiada wznowienie produkcji.

 

Wstrzymanie pracy fabryk PSA w Europie. 

Już w połowie marca br. koncern PSA będący właścicielem marek takich jak: Peugeot, Citroen, DS, Opel czy Vauxhall ogłosił wstrzymanie produkcji we wszystkich 15 zakładach znajdujących się na starym kontynencie, w tym również w Polsce. Powodem takiej decyzji była oczywiście szerząca się na całym świecie epidemia Covid-19. Początkowo przerwa w produkcji miała potrwać do 27 marca, jednak z uwagi na brak poprawy sytuacji, zdecydowano się na bezterminowe odroczenie decyzji o wznowieniu produkcji samochodów. W tym czasie niektóre z fabryk podjęły się produkcji części do respiratorów wytwarzanych w technologii druku 3D.

 

Zobacz również: Wspieramy medyków w walce z Covid-19

 

Nie tylko PSA.

Z dziennikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że koncern PSA nie jest odosobniony w swojej decyzji. Z powodu Covid-19 na wstrzymanie produkcji zdecydowała się również wielu innych producentów branży motoryzacyjnej, do których zaliczyć możemy między innymi fabryki koncernów samochodowych:

 • Audi
 • BMW
 • Dacia
 • Ford
 • Hyundai
 • Mercedes
 • Nissan
 • Seat
 • Skoda

 

 

A także fabryki producentów opon czy podzespołów samochodowych:

 

Magazyn VW

Wielu producentów, w tym VW, zdecydowało się na czasowe wstrzymanie produkcji - fot. pixabay.com

 

Większość z nich planowała wznowienie produkcji w okolicach przełomu marca i kwietnia br. Dziś już wiemy, że z powodu braku poprawy sytuacji epidemiologicznej zarówno w Europie, jak i na świecie, termin ten został wydłużony. Producenci zdecydowali się na taki krok nie tylko w trosce o swoich pracowników, ale również drastycznie spadający popyt na części i nowe samochody (w marcu sprzedaż nowych samochodów spadła o 55%).

 

Powrót do normalności? PSA zapowiada wznowienie produkcji. 

Wraz z zauważalną poprawą sytuacji w Europie, w poniedziałek 4 maja francuski koncern PSA zapowiedział wznowienie produkcji w swoich fabrykach. Stopniowe uruchomienie montażu aut w zakładach motoryzacyjnego giganta ma rozpocząć się już od 4 maja, a pełna produkcja w fabrykach PSA wystartuje prawdopodobnie w okolicach 11 maja. Działanie zakładów produkcyjnych zostanie przywrócone przy zachowaniu daleko posuniętych środków ostrożności. Podobnie jak w przypadku zamknięcia fabryk, także w decyzji wznowienia działania PSA nie jest odosobnione. Na początek maja wznowienie produkcji zapowiedziało m.in. BMW, Mercedes, Ford, Subaru czy Volvo, a marki takie jak Seat, Toyota, Aston Martin, Dacia czy Brembo działają już od końca kwietnia.

 

Fabryka

Coraz więcej koncenrów decyduje się na otwarcie fabryk na nowo - fot. pixabay.com

 

A jak wy oceniacie decyzję koncernów o zamknięciu fabryk? Czy była to słuszna decyzja? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach!
Fabryki PSA wznawiają produkcję - koniec kryzysu?

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 5, Średnia ocena: 5

   Data dodania: wtorek, 24 listopad 2020
Ocena: 5

Chyba wszystkie branże dopadł kryzys związany z Covidem, oby wszystko szybko wróciło do normalności


   Data dodania: czwartek, 05 listopad 2020
Ocena: 5

Widziałem dziś własnie białą 507 sedan. Te światła z tyłu wkomponowane w czarną listwe gdzie przechodzi przez cały kufer wygląda rewelacyjnie.


   Data dodania: piątek, 23 październik 2020
Ocena: 5

Na pewno pracują,a widzieliście nową 507, wygląda meeeega!! ^^


   Data dodania: piątek, 09 październik 2020
Ocena: 5

No podobno zapaść jest niezła w produkcji


   Data dodania: środa, 02 wrzesień 2020
Ocena: 5

wznowić wznowili, tylko ciekawe kto będzie kupował te wyprodukowane samochody. Chyba że będą rozdawać?
 
 


Napisz Recenzję Wróć