Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- Dom oraz Ogród >
- Rękawice ochronne
< Powrót do: Dom oraz Ogród
Rękawice ochronne - nitrylowe, skórzane, olejoodporne
Co to są rękawice ochronne?
Rękawice ochronne to specjalny typ rękawiczek, których zadaniem jest ochrona dłoni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nazywane również rękawicami roboczymi, dostępne są w wielu odmianach. W zależności od zapotrzebowania wykonane mogą być z różnych materiałów. Rękawice ochronne mogą chronić nasze dłonie między innymi przed skaleczeniem, otarciem, zanieczyszczeniem, poparzeniem i zamarznięciem.
Rękawice ochronne – rodzaje.
Rękawice ochronne robocze mogą się różnić pomiędzy sobą na wiele różnych sposobów. Podstawowymi parametrami są konstrukcja i właściwości ochronne. Ze względu na konstrukcje możemy podzielić je na:
-
Rękawice jednopalcowe.
-
Rękawice trzypalcowe.
-
Rękawice pięciopalcowe (np. Rękawice Ochronne typu Dragon).
-
Rękawice pięciopalcowe o skróconych palcach.
Z uwagi na właściwości ochronne, rękawice możemy podzielić na:
-
Rękawice ochronne przed środkami chemicznymi lub czynnikami biologicznymi. (np. Kleen-Flo Bear Hands Rękawice Ochronne Nitrylowe Rozmiar XL 100 szt.).
-
Rękawice ochronne przed czynnikami mechanicznymi (np. RLKPAS Rękawice Ochronne Wzmacniane Skórą z Mankietem).
-
Rękawice ochronne termiczne – chroniące przed wysoką lub niską temperaturą.
-
Rękawice ochronne elektroizolacyjne — chroniące przed porażeniem prądem.
-
Rękawice ochronne stosowane w strefach zagrożenia wybuchem.
-
Rękawice ochronne antywibracyjne – chroniące ręce przed drganiami o różnej częstotliwości.
Rękawice robocze możemy także podzielić ze względu na ilość możliwości ich użycia na:
-
Rękawice ochronne jednorazowe (np. Boll Rękawiczki Nitrylowe M 100 szt.).
-
Rękawice ochronne wielokrotnego użytku (np. SafePro Azuryt Rękawice Olejowe Powlekane Nitrylowe z Mankietem).
Rękawice ochronne – materiał.
Rękawice ochronne robocze mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów. Najważniejsze, żeby chronił on w odpowiedni sposób skórę dłoni. Ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, rękawice możemy podzielić na:
-
Rękawice ochronne z dzianiny – chroniące dłonie przed uszkodzeniami mechanicznymi.
-
Rękawice ochronne z dzianiny powlekane gumą – chroniące dłonie przed uszkodzeniami mechanicznymi (np. Rękawiczki Ochronne Ogrodowe Typu Wampirki).
-
Rękawice ochronne z dzianiny powlekane nitrylem – Odporne na uszkodzenia mechaniczne i środki chemiczne (np. Rękawice Olejoochronne Powlekane Nitrylowe z Mankietem).
-
Rękawice ochronne neoprenowe – wykonane z kauczuku neoprenowego. Chroniące dłonie przed działaniem środków chemicznych.
-
Rękawice ochronne butylowe – wykonane z kauczuku butylowego. Chroniące dłonie przed działaniem środków chemicznych.
-
Rękawice ochronne skórzane – wykonane z wysokiej jakości skóry koziej. Chroniące dłonie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Często określane mianem rękawic ochronnych przed skaleczeniem (np. RLKPAS Rękawice Ochronne Wzmacniane Skórą z Mankietem).
-
Rękawice ochronne nitrylowe – wykonane z nitrylu. Chroniące dłonie przed środkami chemicznymi oraz lekkimi uszkodzeniami mechanicznymi (np. Boll Rękawiczki Nitrylowe L 100 szt.).
-
Rękawice ochronne lateksowe – wykonane z lateksu. Chroniące dłonie przed środkami chemicznymi oraz lekkimi uszkodzeniami mechanicznymi.
-
Rękawice ochronne z włókna szklanego – wykonane z włókna szklanego. Chroniące dłonie przed skaleczeniami lub wysokimi temperaturami (np. rękawice kuchenne).
-
Rękawice ochronne z kevlaru – wykonane z kevlaru. Chroniące dłonie przed uszkodzeniami mechanicznymi (np. rękawice motocyklowe).
Szczególnym typem rękawic roboczych są tzw. niewidzialne rękawiczki (np. Liqui Moly 3334 Niewidzialna Rękawiczka 650 ml). Właśnie w ten sposób nazywane są rękawice ochronne w kremie czy w sprayu. Niewidzialna rękawica to specjalny preparat, który nakładamy bezpośrednio na dłonie. Jego zadaniem jest ochrona dłoni przed zanieczyszczeniami. Z tego względu często nazywane są rękawicami ochronnymi dla mechaników.
Rękawice ochronne: do czego? Dla kogo?
Rękawice ochronne użytkowane są niemal w każdej branży. Postaramy się przybliżyć kilka z ich możliwych zastosowań. Rękawice ochronne nitrylowe i lateksowe wykorzystywane są najczęściej w branży motoryzacyjnej, medycznej i sprzątającej. Pierwsze z nich często nazywa się nawet rękawicami nitrylowymi dla mechaników. Rękawice ochronne lateksowe częściej stosowane są jako rękawice do sprzątania czy rękawice dla lekarzy. Rękawice butylowe i neoprenowe używane są wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z bardzo mocnymi środkami chemicznymi. Używane są np. w laboratoriach. Rękawice robocze z dzianiny, te zwykłe i te powlekane gumą, to częsty atrybut ogrodników, robotników oraz innych pracowników fizycznych.
Dlaczego warto kupić rękawice ochronne w sklepie motochemia.pl?
W naszym sklepie dostępna jest szeroka oferta wysokiej jakości rękawic ochronnych. Wśród nich znajdziemy:
- Wzmacniane skórzane rękawice ochronne (RLKPAS Rękawice Ochronne Skórzane z Mankietem).
-
Rękawice materiałowe powlekane gumą (np. Rękawice Ochronne typu Dragon 1 para).
-
Rękawice nitrylowe dla mechaników (np. Kleen-Flo Bear Hands Rękawice Ochronne Nitrylowe Rozmiar XL 100szt.).
-
Niewidzialną rękawiczkę (np. Liqui Moly 3334 Niewidzialna Rękawiczka 650 ml).
-
Rękawice olejoodporne powlekane nitrylem (np. SafePro Azuryt Rękawice Olejowe z Mankietem).
Tak różnorodny wybór pozwala na znalezienie odpowiednich rękawic roboczych dla niemal każdej branży. Rękawiczki nitrylowe jednorazowe dostępne są w różnych rozmiarach. Można zakupić je zarówno na sztuki, jak i w opakowaniach zbiorczych po 100 szt. To idealne rozwiązanie dla profesjonalistów i majsterkowiczów amatorów. Wszystkie wymienione rękawice cechuje wysoka jakość. Pozwala to na zapewnienie stuprocentowej ochrony dla dłoni w warunkach, do których zostały przeznaczone.
Rękawice ochronne – opinie naszych klientów.
Jak w każdej kategorii w naszym sklepie, także i w przypadku rękawic ochronnych udostępniliśmy możliwość oceniania i komentowania poszczególnych produktów. Oto kilka z opinii naszych klientów:
Popularne wampirki w bardzo niskiej cenie, nigdzie nie znalazłem ich tak tanio!! Idealne do pracy na działce :) - opinia klienta PanJanusz na temat produktu Rękawiczki Ochronne Ogrodowe Typu Wampirki 1 Para
Rękawice bardzo dobrej jakości, dobrze przylegają do ręki! - wpis użytkownika Gogin o zakupionym produkcie Rękawice Ochronne typu Dragon 1 para
Bardzo dobrej jakości rękawice ochronne, bardzo wytrzymałe i wygodne w pracy! - zdanie użytkownika Artur po użyciu rękawic SafePro Azuryt Rękawice Olejowe Powlekane Nitrylowe z Mankietem 1 Para
Rękawice ochronne to absolutnie niezbędny element wyposażenia każdego majsterkowicza i ogrodnika – nawet amatora....więcej
Wysoki poziom czystości pomieszczeń biurowych, jest ważnym elementem efektywności pracy oraz w dużym stopniu wpływa na...więcej
W dużych korporacjach, siłowniach, basenach, hotelach czy restauracjach zazwyczaj za czystość odpowiadają zewnętrzne...więcej
Pompa paliwa jest jednym z najważniejszych elementów układu zasilania paliwem aut spalinowych. Dotyczy to nie tylko samochodów z silnikiem benzynowym, ale także aut z silnikiem Diesla. To podzespół, który "napędza" paliwo, tak aby mogło ono bezpiecznie dotrzeć z baku paliwa, bezpośrednio do jednostki napędowej. Nierzadko pompa paliwowa musi zatem przetransportować benzynę lub olej napędowy przez długość całego samochodu. Takie działanie wymaga od tego niepozornego urządzenia wyjątkowej wydajności i skuteczności. Nic więc dziwnego, że nawet niewielka awaria tego elementu potrafi przysporzyć znacznych problemów w użytkowaniu pojazdu. W skrajnych wypadkach uszkodzona pompa paliwa może doprowadzić nawet do całkowitego unieruchomienia auta. Jakie są objawy awarii pompy paliwa? Za co dokładnie ona odpowiada? Na te oraz inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule blogowym.
Czytaj więcejJeszcze całkiem nie tak dawno czarny dym z rury wydechowej samochodu z silnikiem Diesla uważano za zjawisko normalne. W końcu Diesel musi dymić. Choć powiedzenie to przetrwało do dzisiejszych czasów w formie żartu, współczesne samochody z silnikami Diesla zaopatrzone w nowoczesne systemy katalityczne, tak naprawdę przestały generować za sobą kłęby czarnego dymu. Gdy jednak dym się pojawi lub - co gorsza - zacznie pojawiać się często podczas codziennej jazdy, może zwiastować awarię silnika lub jego osprzętu. Co zatem oznacza czarny dym z rury wydechowej Diesla? O Tym w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejbardzo dobry kontakt, szybka wysyłka, ogólnie rewelacja
wszystko szybko i bez problemowo
DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2023 https://www.motochemia.pl