Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą dodatków do olejów i paliw ST

Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą dodatków do olejów i paliw ST

Data aktualizacji: poniedziałek, 21 wrzesień 2020

Prawidłowe użytkowanie samochodu wymaga wielu specyficznych zabiegów. Tylko dzięki nim możemy mieć pewność, że nasz pojazd będzie bezpieczny, bezawaryjny i nie sprawi nam w trasie przykrej niespodzianki. Jednym z elementów, o które należy dbać są wtryskiwacze. Czym są wtryskiwacze?

Wtryskiwacze są to elementy odpowiedzialne za podanie pod odpowiednim ciśnieniem do komory spalania dawki paliwa, a także za zapewnienie odpowiedniego jego rozpylenia. Brudne wtryskiwacze w sposób zasadniczy ograniczają moc silnika, co objawia się gorszym przyspieszeniem, mniejszą elastycznością silnika i ograniczoną prędkością maksymalną. Zanieczyszczenia wtryskiwaczy powodują ponadto nierównomierne dawkowanie paliwa, przez co cylindry napełniają się mieszanką paliwa i powietrza o zróżnicowanym składzie. Może to spowodować uszkodzenie tłoków i głowicy, narażając nas na kosztowny remont silnika.

STP do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla

 

Foto źródło: www.freeimages.com

Czyste wtryskiwacze – dlaczego są tak ważne?

Czyste wtryskiwacze gwarantują, że napełnianie cylindrów paliwem jest równomierne. Zapewniają, że paliwo rozpylane jest w odpowiednich proporcjach, a silnik jest w stanie wygenerować maksymalną moc. Dbanie o ich należyty stan jest więc jednym z priorytetów w obsłudze pojazdu.

Czym czyścić wtryskiwacze w silniku?

Do czyszczenia wtryskiwaczy służą różnorodne dodatki do olejów i paliw samochodowych, które dzięki rozpuszczaniu szkodliwych nagarów i osadów przywracają maksymalną moc silnika, oddalając zagrożenie jego uszkodzenia.

Do silników benzynowych zaleca się stosowanie formuły do czyszczenia wtryskiwaczy benzyny STP 200 ml lub preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy silnika benzynowego K2 Benzin Go 50 ml, które w sposób zasadniczy poprawiają osiągi silnika. Zastosowanie formuły do czyszczenia wtrysków Diesla K2 Diesel Go 50 ml jest natomiast doskonałym pomysłem w oczyszczaniu wtryskiwaczy w silnikach Diesla.
Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą dodatków do olejów i paliw ST

Tomek

Człowiek od zadań specjalnych podróżujący naszą firmową białą strzałą. Zna oferowane przez nas produkty jak własną kieszeń, a ta jest wyjątkowo obszerna. Doskonale poznał działanie zarówno najdroższych produktów detailingowych, jak i kosmetyków budżetowych na każdą kieszeń. To właśnie od niego dowiecie się o dostępności produktów oraz z nim uzgodnicie współpracę z naszą firmą w systemie B2B.Ilość komentarzy: 1, Średnia ocena: 5

   Data dodania: poniedziałek, 21 wrzesień 2020
Ocena: 5

Wtryski to będą najczystsze jak sięje dobre paliwo ale wiadomo jak jestt w polsce. Ja wlewam wtrysk do diesla z STP co przegląd olejowy i jest ok. 2.0 tdi 140km
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj