szukaj także w numerach OEM

   512-802-277   508-305-108
 sklep@motochemia.pl
Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą dodatków do olejów i paliw ST

Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą dodatków do olejów i paliw ST

Data: środa, 23 lipiec 2014

Prawidłowe użytkowanie samochodu wymaga wielu specyficznych zabiegów. Tylko dzięki nim możemy mieć pewność, że nasz pojazd będzie bezpieczny, bezawaryjny i nie sprawi nam w trasie przykrej niespodzianki. Jednym z elementów, o które należy dbać są wtryskiwacze. Czym są wtryskiwacze?

Wtryskiwacze są to elementy odpowiedzialne za podanie pod odpowiednim ciśnieniem do komory spalania dawki paliwa, a także za zapewnienie odpowiedniego jego rozpylenia. Brudne wtryskiwacze w sposób zasadniczy ograniczają moc silnika, co objawia się gorszym przyspieszeniem, mniejszą elastycznością silnika i ograniczoną prędkością maksymalną. Zanieczyszczenia wtryskiwaczy powodują ponadto nierównomierne dawkowanie paliwa, przez co cylindry napełniają się mieszanką paliwa i powietrza o zróżnicowanym składzie. Może to spowodować uszkodzenie tłoków i głowicy, narażając nas na kosztowny remont silnika.

STP do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla

 

Foto źródło: www.freeimages.com

Czyste wtryskiwacze – dlaczego są tak ważne?

Czyste wtryskiwacze gwarantują, że napełnianie cylindrów paliwem jest równomierne. Zapewniają, że paliwo rozpylane jest w odpowiednich proporcjach, a silnik jest w stanie wygenerować maksymalną moc. Dbanie o ich należyty stan jest więc jednym z priorytetów w obsłudze pojazdu.

Czym czyścić wtryskiwacze w silniku?

Do czyszczenia wtryskiwaczy służą różnorodne dodatki do olejów i paliw samochodowych, które dzięki rozpuszczaniu szkodliwych nagarów i osadów przywracają maksymalną moc silnika, oddalając zagrożenie jego uszkodzenia.

Do silników benzynowych zaleca się stosowanie formuły do czyszczenia wtryskiwaczy benzyny STP 200 ml lub preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy silnika benzynowego K2 Benzin Go 50 ml, które w sposób zasadniczy poprawiają osiągi silnika. Zastosowanie formuły do czyszczenia wtrysków Diesla K2 Diesel Go 50 ml jest natomiast doskonałym pomysłem w oczyszczaniu wtryskiwaczy w silnikach Diesla.
Ilość komentarzy: 0, ¦rednia ocena: 0 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj

Porady i testy motoryzacyjne

Paski napędowe - klinowe, wielorowkowe - co warto wiedzieć?

Paski napędowe - klinowe, wielorowkowe - co warto wiedzieć?

27/08/2018

Pasek napędowy stanowi nieodzowny element konstrukcji współczesnego silnika spalinowego sto...więcej

Zobacz wszystkie porady i testy

Ostatnie opinie w sklepie

Średnia ocena Klientów: 4,9 na 5   Liczba ocen: 3116

Fatalny kurier oczekiwanie prawie 1.5 tygodnia.

Wszystko OK. Bez uwag. Polecam.

Szybka dostawa. Towar zgodny z opisem. Polecam


Certyfikaty Motochemia

Certyfikat 3
Certyfikat 2
Certyfikat 1


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Copyright © 2018 https://www.motochemia.pl

Live Chat Software