Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Czym zabezpieczyć przewożony w samochodzie bagaż??

Czym zabezpieczyć przewożony w samochodzie bagaż??

Data aktualizacji: poniedziałek, 21 wrzesień 2020

Samochodowe podróże wiążą się niekiedy z koniecznością przewożenia bagażu. Do tego zresztą został stworzony samochodowy bagażnik. Kłopotu nie ma, jeżeli nasze torby, pakunki i walizki mieszczą się w nim bez problemu. Gorzej, jeżeli ich gabaryty nie pozwalają na przewóz wewnątrz pojazdu, a my zmuszeni jesteśmy zorganizować dla nich odpowiednie miejsce na przyczepce lub dachu. Pojawia się wtedy pytanie, czym zabezpieczyć ładunek, aby nie został uszkodzony, nie zniszczył naszego pojazdu, ani nie naraził na utratę życia lub zdrowia innych uczestników ruchu.Współczesne firmy motoryzacyjne oferują szeroki wybór produktów, które potrafią skutecznie zabezpieczyć każdy przewożony ładunek. Możemy je podzielić na niezwykle popularne gumy do mocowania bagażu oraz szeroko stosowane pasy transportowe.

Gumy do mocowania bagażu

Zaletą gum zabezpieczających bagaż jest ich niezwykła wytrzymałość i elastyczność. Stosując je mamy możliwość efektywnego zabezpieczenia praktycznie każdego bagażu. Wśród tego typu produktów możemy wyróżnić gumę do mocowania bagażu z hakami 80cm oraz gumę do mocowania bagażu samochodowego Ośmiornica Pajączek, która oplatając cały bagaż jest w stanie skutecznie unieruchomić go na dachu lub w przyczepie.

Sposoby na bezpieczne przewożenie bagażu

Pasy transportowe zabezpieczające ładunek

Wśród pasów transportowych do unieruchomienia bagażu wyróżniamy między innymi:

- Pas transportowy mocujący do ładunku 500kg 4m

- Pas transportowy mocujący ładunek z napinaczem 5t 8m

- Pasy transportowe mocujące z napinaczem 5t 6m

Zaletą pasów transportowych jest możliwość ich stosowania we wszystkich krajach Unii Europejskiej, gdyż posiadają unijne atesty. Posiadają ponadto dokładne oznaczenie parametrów bagażu, który są w stanie zabezpieczyć. Nie należy więc lekceważyć tych oznaczeń, gdyż stosowanie pasów transportowych zgodnie z instrukcją gwarantuje, że towar będzie odpowiednio zabezpieczony i nie spowoduje zagrożenia na drodze.
Czym zabezpieczyć przewożony w samochodzie bagaż??

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 2, Średnia ocena: 5

   Data dodania: poniedziałek, 21 wrzesień 2020
Ocena: 5

Na ciężkie pakunki tylko pasy transportowe. A na drobnicę bagażnikową to ośmiornica lub siatka zabezpieczająca z haczykami.


   Data dodania: piątek, 05 sierpień 2016
Ocena: 5

Pasy wykorzystują z powodzeniem firmy eventowe, gdzie nie raz jeszcze na sztukach są wykorzystywane do zabezpieczenia różnych sprzętów. Możecie mi wierzyć lub nie, ale te pasy są wykorzystywane bardziej niż na to papier pozwala nie raz o 50-70%.
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj