Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- Poradnik >
- Informacje Motoryzacyjne >
- Czym różni się klej typu Super Glue od profesjonalnych klejów ??

Czym różni się klej typu Super Glue od profesjonalnych klejów ??

W obliczu nieprzewidzianej awarii – ułamania bądź rozerwania ważnej części stajemy przed dylematem, czy dany element wymienić na nowy czy też podjąć się naprawy starego. Zasadniczą rolę odgrywa tutaj z reguły czynnik finansowy, bowiem gdy uszkodzenie jest niewielkie, a cała część droga, wymiana jej staje się po prostu nieopłacalna. Warto zastanowić się wtedy nad użyciem odpowiedniego kleju, który zagwarantuje nam pewną i skuteczną naprawę, a jednocześnie będzie dostosowany do klejonego materiału.
Rodzaje i zastosowanie klejów
Pamiętać należy, że współczesne kleje różnią się zasadniczo od tych, które każdy z nas doskonale pamięta jeszcze sprzed kilku lat. Potrafiące skleić praktycznie wszystko Super Glue, Kropelka czy Butapren zostały obecnie udoskonalone poprzez stworzenie jeszcze skuteczniejszych klejów dedykowanych do konkretnych materiałów. Współczesny rynek oferuje nam niezliczoną gamę klejów do plastiku, metalu oraz błyskawicznych.
Na bazie Super Glue powstały obecnie cyjanoakrylowe kleje do połączeń sztywnych i elastycznych. Klej cyjanoakrylowy błyskawiczny Kropelka 2g potrafi obecnie jeszcze skuteczniej skleić takie materiały, jakmetal, szkło, gumę, porcelanę, ceramikę, plastik, materiały porowate czy drewno, a do typowo elastycznych połączeń warto zastosować stworzony również na bazie Super Glue klej Cyjanopan E błyskawiczny. Poprzez specjalną formułę o niskiej lepkości daje on dodatkowo możliwość penetracji do uszkodzonych miejsc, do których bezpośrednia aplikacja byłaby niemożliwa. Zastosowanie specjalnego kleju błyskawicznego cyjanoakrylowego w żelu Kropelka 3g pozwala natomiast, poprzez swoją żelową formułę, na korygowanie sklejanego miejsca.
Światowi producenci opatentowali też w ostatnich latach kleje, które śmiało można stosować zamiast spawania metali, rur czy łączzenia niedopasowanych do siebie elementów. W przemyśle obuwniczym, meblowym i motoryzacyjnym doskonale sprawdza się nowoczesny mocny klej uniwersalny Butapren lub też dwuskładnikowy klej do plastiku i tworzyw sztucznych Versachem Plastic Welding, znakomity do naprawy elementów plastikowych.
Ostatnie opinie o tym artykule
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2023 https://www.motochemia.pl