Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Informacje Motoryzacyjne  > 
  4. Czym różni się klej typu Super Glue od profesjonalnych klejów ??

Czym różni się klej typu Super Glue od profesjonalnych klejów ??

Data aktualizacji: środa, 17 lipiec 2019

W obliczu nieprzewidzianej awarii – ułamania bądź rozerwania ważnej części stajemy przed dylematem, czy dany element wymienić na nowy czy też podjąć się naprawy starego. Zasadniczą rolę odgrywa tutaj z reguły czynnik finansowy, bowiem gdy uszkodzenie jest niewielkie, a cała część droga, wymiana jej staje się po prostu nieopłacalna. Warto zastanowić się wtedy nad użyciem odpowiedniego kleju, który zagwarantuje nam pewną i skuteczną naprawę, a jednocześnie będzie dostosowany do klejonego materiału. Rodzaje i zastosowanie klejów

Pamiętać należy, że współczesne kleje różnią się zasadniczo od tych, które każdy z nas doskonale pamięta jeszcze sprzed kilku lat. Potrafiące skleić praktycznie wszystko Super Glue, Kropelka czy Butapren zostały obecnie udoskonalone poprzez stworzenie jeszcze skuteczniejszych klejów dedykowanych do konkretnych materiałów. Współczesny rynek oferuje nam niezliczoną gamę klejów do plastiku, metalu oraz błyskawicznych.

Kleje dla Motoryzacji

Na bazie Super Glue powstały obecnie cyjanoakrylowe kleje do połączeń sztywnych i elastycznych. Klej cyjanoakrylowy błyskawiczny Kropelka 2g potrafi obecnie jeszcze skuteczniej skleić takie materiały, jakmetal, szkło, gumę, porcelanę, ceramikę, plastik, materiały porowate czy drewno, a do typowo elastycznych połączeń warto zastosować stworzony również na bazie Super Glue klej Cyjanopan E błyskawiczny. Poprzez specjalną formułę o niskiej lepkości daje on dodatkowo możliwość penetracji do uszkodzonych miejsc, do których bezpośrednia aplikacja byłaby niemożliwa. Zastosowanie specjalnego kleju błyskawicznego cyjanoakrylowego w żelu Kropelka 3g pozwala natomiast, poprzez swoją żelową formułę, na korygowanie sklejanego miejsca.

Światowi producenci opatentowali też w ostatnich latach kleje, które śmiało można stosować zamiast spawania metali,  rur czy łączzenia niedopasowanych do siebie elementów. W przemyśle obuwniczym, meblowym i motoryzacyjnym doskonale sprawdza się nowoczesny mocny klej uniwersalny Butapren lub też dwuskładnikowy klej do plastiku i tworzyw sztucznych Versachem Plastic Welding, znakomity do naprawy elementów plastikowych. 
Czym różni się klej typu Super Glue od profesjonalnych klejów ??

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 5, Średnia ocena: 4,6

   Data dodania: środa, 21 wrzesień 2016
Ocena: 4

Nie zauwazylem róznicy pomiedzy Cyjanopanem a super glue może jedyne cena , ale dzialanie podobne więc , kwestia gustu .


   Data dodania: piątek, 12 sierpień 2016
Ocena: 4

A dla mnie kropelka czy super glue na jedno kopyto robione. Plastic welding nie probowałem ale moze nadszedł czas :).


   Data dodania: poniedziałek, 14 marzec 2016
Ocena: 5

Plastic Welding to naprwade swietny klej, niewiedzialem nawet o jego istnieniu gdyby nie motochemia :)

pozdrawiam


   Data dodania: środa, 02 marzec 2016
Ocena: 5

Według mnie super glue tez jest profesjonalny!;)


   Data dodania: czwartek, 21 styczeń 2016
Ocena: 5

Zgodnie z zasada jesli coś się rusza a nie powinno użyj kleju, ale jesli cos sie nie rusza a powinno- uzyj mlotka
 
 


Napisz Recenzję Wróć Kontynuuj