Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Informacje Motoryzacyjne  > 
  4. Czy w samochodzie musimy mieć maseczkę?

Czy w samochodzie musimy mieć maseczkę?

Data aktualizacji: wtorek, 24 listopad 2020

30 maja premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejny etap łagodzenia obostrzeń związanych z panującą pandemią Covid-19. Znalazł się w nich między innymi zapis o częściowym zniesieniu obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych. Dla nas kierowców najważniejsze jest jednak, czy podczas jazdy samochodem nadal musimy używać maseczek?Spis treści:

Obowiązek zakrywania twarzy.
Zmiany w obowiązku noszenia maseczek. Częściowe zniesienie obostrzeń.

 

Obowiązek noszenia maseczek 

Pandemia Covid-19 trwająca niemal od początku bieżącego roku, w dalszym ciągu wpływa na nasze życie codzienne. Dotyczy to zarówno czynności najprostszych, jak wychodzenie do sklepu, czy przemieszczanie się komunikacją zbiorową, jak i wielkich wydarzeń widowiskowych, także tych ze świata motoryzacji, o czym pisaliśmy już wielokrotnie.

 

Sprawdź:

 


Jedną ze zmian, której doświadczyliśmy wszyscy, jest wprowadzony 16 kwietnia przez premiera Mateusza Morawieckiego nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Nakaz ten dotyczył podróżowania komunikacją zbiorową, przemieszczania się na otwartej przestrzeni, a nawet podróżowania prywatnym samochodem. Niemal po siedmiu tygodniach od wprowadzenia wymienionych wcześniej zaleceń, 30 maja weszły w życie uaktualnione przepisy dotyczące zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Jak zatem obecnie przedstawia się sytuacja w przypadku podróżowania prywatnym samochodem? Czy podróżując z przyjaciółmi, czy dalszą rodziną nadal musimy używać maseczki?

 

Zmiany w obowiązku noszenia maseczek. Częściowe zniesienie obostrzeń. 

Od 30 maja na terenie Polski obowiązują nowe wytyczne dotyczące noszenia maseczek w miejscach publicznych. Wprowadzone przez rząd zmiany częściowo zniosły ten obowiązek, pozwalając na swobodne przemieszczanie się na otwartej przestrzeni bez maseczki. Oznacza to, że przy zachowaniu odstępu 2 metrów pomiędzy dwoma osobami, na dworze możemy swobodnie przemieszczać się pieszo lub rowerem. Jednak w przypadku gdy nie ma takiej możliwości, obowiązek zakrywania twarzy nadal obowiązuje. Warto zaznaczyć, że w dalszym ciągu obowiązuje on również w sklepach, niezależnie od tego czy zachowana zostaje odległość 2 metrów pomiędzy innymi osobami. Jak jednak wygląda sytuacja w przypadku podróżowania samochodem?

Środki czystości

Niestety, wszystko wskazuje na to, że maski pozostaną z nami na dłużej - fot. pixabay.com

 

Podczas gdy podróżujemy sami, ewentualnie z bliskimi, z którymi mieszkamy lub dzieckiem do lat 4, obowiązek zakrywania nosa i ust w pojeździe nas nie dotyczy. Jeśli jednak podróżujemy z obcymi, z którymi nie mieszkamy, czy to w autobusie, czy w taksówce, a nawet w prywatnym samochodzie, wtedy musimy założyć maseczkę. Nie wiadomo ile jeszcze przyjdzie nam poczekać na powrót do „normalności”, ponieważ na tę chwilę nakaz ten obowiązuje do odwołania, bez podania konkretnej daty jego zniesienia. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

 

A jak wy radzicie sobie z panującymi obostrzeniami? Czy zawsze przestrzegacie obowiązku noszenia maseczki? Dajcie nam znać w komentarzach!
Czy w samochodzie musimy mieć maseczkę?

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 6, Średnia ocena: 5

   Data dodania: wtorek, 24 listopad 2020
Ocena: 5

Mam nadzieję, że ten wirus w końcu się wyciszy, bo za chwilę we własnych łóżkach każą nam spać w maseczkach.


   Data dodania: poniedziałek, 23 listopad 2020
Ocena: 5

Mówią że maseczki będą z nami do końca :/ już mam dość tego wirusa.


   Data dodania: czwartek, 12 listopad 2020
Ocena: 5

Dokładnie lepiej mieć, chcesz wyskoczyć do sklepu lub na stację to Cię nie wpuszczą.


   Data dodania: czwartek, 29 październik 2020
Ocena: 5

Lepiej mieć niż nie mieć, same maseczki nas nie ochronią niestety ;/


   Data dodania: piątek, 09 październik 2020
Ocena: 5

To już przechodzi ludzkie pojęcie co wyprawiają


   Data dodania: środa, 02 wrzesień 2020
Ocena: 5

Tak, z tymi maasaeczkami to istny zawrót głowy. Raz trzeba, za chwilę nie trzeba. A jak jedziesz z kimś bliskim ale nieoficjalnie to od razu mandat. Pożal się Boże...
 
 


Napisz Recenzję Wróć