szukaj także w numerach OEM

   512-802-277   508-305-108
 sklep@motochemia.pl
Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Części Samochodowe  > 
  3. Układ hamulcowy

Kategorie| rozwiń/zwińUkład Hamulcowy


Wybierz podkategorię produktu

Cylinderek hamulcowy koła
Dźwignia linki cięgna
ESP
Filtr
Hamulce bębnowe
Hamulce o wysokiej skuteczności
Hamulce tarczowe
Hamulec postojowy
Korektor siły hamowania
Narzędzia do naprawy układu hamulcowego
Płyn hamulcowy
Pojedyncze części cylinderka hamulcowego koła
Pojedyncze części zbiornika płynu hamulcowego
Pompa hamulcowa
Pompa podciśnieniowa hamulca
Przełącznik akumulatora ciśnienia
Przewody hamulcowe elastyczne
Przewody hamulcowe sztywne
Urządzenie wspomagające siłę hamowania
Włącznik świateł STOP
Wskaźnik zużycia
Zacisk hamulcowy
Zaślepki, korki i nasadki
Zawory układu hamulcowego


Układ hamulcowy - opis kategorii


Układ hamulcowy na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniał się pod względem technicznym, aby w dniu dzisiejszym być w stanie zatrzymać przeciętny pojazd osobowy z prędkości 100km/h na dystansie niecałych 40m. Chodź technika ich produkcji poszła do przodu, a skuteczność działania systemu w znacznym stopniu wzrosła, to cel ich działania cały czas pozostał ten sam – a jest nim przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa. Części hamulcowe stosowane w najnowszych modelach kosztują nie raz 2 lub 3 razy więcej niż w przypadku aut tej samej klasy z przed 10 czy 20 lat. Różnica jakości i efektywności jest jednak warta każdych pieniędzy tym bardziej, że w grę wchodzi życie i zdrowie nasze, naszych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Podobne różnice w kosztach przedstawiają się pod kątem producenta tych samych podzespołów.

Układ Hamulcowy

Internet pełen jest części począwszy od tych używanych (w przypadku układu hamulcowego zdecydowanie odradzamy), po przez okazyjne „chinczyki” o wartości nawet 10x niższej od produktów markowych , skończywszy na okazyjnych „firmówkach” (podróbki znanych producentów) oraz dobrej, wysokiej jakości produkty wieloletnich producentów tego typu części. Elementy układu „z odzysku” mające wpływ na bezpieczeństwo zawsze okupione są ryzykiem nadmiernego zużycia lub awarii.
Produktu typu „no name” to przeważnie masowy import części z Chin, gdzie jakość wykonania nie została przez nikogo potwierdzona. Bardzo często wykonana przez małe firmy nie mające dostępu do prawidłowej technologii i nie kontrolującej jakości wyprodukowanych części czego efektem jest brak spasowania części do pojazdu, niewłaściwa praca elementu w wyniku braku kontroli wymiarów, czy też samoistne uszkodzenie elementu w wyniku zastosowania nieodpowiednich materiałów. Skutki pękniętej tarczy hamulcowej lub nie działającej pompy hamulcowej mogą zakończyć się tragicznie.
Podróbki znanych producentów to zmora wszystkich firm niezależnie od branży. Problem polega na tym, iż zakup podrobionych klocków hamulcowych których jakość niczym się nie różni od wspominanych „no name”, może zakończyć się wypadkiem. Nie dajmy się zwieść zadziwiająco niskim cenom części samochodowych, różnica cen na poziomie 50% to nie okazja, tylko potencjalna strata. Producenci znający się na wyrobach układu hamulcowego to kilka lub kilkanaście firm z różnych stron świata, między którymi również znajdziemy nie małe różnice cenowe. Z czego wynikają? Ekologia, jakość wykonania, trwałość, zwiększona wydajność, zaawansowanie technologiczne – to podstawowe wyróżniki. Część z nich będzie miała bezpośrednie przełożenie na drogę hamowania naszego samochodu, część pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, a część pozwoli nam spać spokojnie ze świadomością, że nie niszczymy środowiska naturalnego. To co w danych elementach nas bardziej interesuje pozostaje naszym indywidualnym wyborem. Najważniejsze jest jednak to, że produkty znane na rynku, mają wyrobioną opinię przez mechaników i użytkowników. Warto doszukać się ich i zweryfikować to przed zakupem. Niezależnie na to czy zdecydujemy się na budżetowe elementy marki TEXTAR, czy renomowanego TRW, jedno jest pewne – nad jakością wykonania pracują ludzie i najnowszy sprzęt, a produkty poddawane są licznym testom, aby oddać produkt spełniający to podstawowe zadanie – bezpieczeństwo.

Statystyki dla kategorii

• Liczba produktów z danej kategorii zamówionych w ciągu ostatniego dnia: 0
• Liczba produktów z danej kategorii zamówionych w ciągu ostatniego tygodnia: 0
• Liczba produktów z danej kategorii zamówionych w ciągu ostatniego miesiąca: 0
• Liczba opinii dodanych w ciągu ostatniego dnia: 0
• Liczba opinii dodanych w ciągu ostatniego tygodnia: 0
• Liczba opinii dodanych w ciągu ostatniego miesiąca: 0

Data ostatniej aktualizacji: 16-12-2018

Ostatnio zamówione produkty z kategorii

Zacisk hamulca Textar 38018800


Cena: 0.00zł
Dostawa od: 8.00zł


chwilowo niedostępny
Urządzenie wspomagające hamowanie TRW PSA522

Urządzenie wspomagające hamowanie TRW PSA522


Cena: 2029.40zł
Dostawa od: 8.00zł


chwilowo niedostępny
Szczęki hamulcowe hamulca postojowego Delphi LS2089

Szczęki hamulcowe hamulca postojowego Delphi LS2089


Cena: 0.00zł
Dostawa od: 8.00zł


chwilowo niedostępny


Porady i testy motoryzacyjne

Paski napędowe - klinowe, wielorowkowe - co warto wiedzieć?

Paski napędowe - klinowe, wielorowkowe - co warto wiedzieć?

27/08/2018

Pasek napędowy stanowi nieodzowny element konstrukcji współczesnego silnika spalinowego sto...więcej

Zobacz wszystkie porady i testy

Ostatnie opinie w sklepie

Średnia ocena Klientów: 4.9 na 5   Liczba ocen: 3117

najlepsze ceny w sieci polecam

Fatalny kurier oczekiwanie prawie 1.5 tygodnia.

Wszystko OK. Bez uwag. Polecam.


Certyfikaty Motochemia

Certyfikat 3
Certyfikat 2
Certyfikat 1


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Copyright © 2018 https://www.motochemia.pl

Live Chat Software