szukaj także w numerach OEM

   512-802-277   508-305-108
 sklep@motochemia.pl
Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Części Samochodowe  > 
  3. Skrzynia biegów  > 
  4. Automatyczna skrzynia biegów  > 
  5. Oleje przekładni automatycznej

Kategorie| rozwiń/zwińOleje przekładni automatycznejOleje przekładni automatycznej - opis kategorii


Skrzynie automatyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców, co potwierdza fakt, że ilość kierujących decydująca się na zakup samochodu wyposażonego właśnie w automatyczną przekładnię stale rośnie. Mimo takiego rozwoju zdarzeń, nadal krążą opinie o tym, że skrzynie te są bardziej awaryjne od swych manualnych odpowiedników. Większość usterek nie wynika jednak z wad konstrukcyjnych tych podzespołów, lecz z podstawowych błędów w serwisowaniu tych przekładni lub w złym sposobie ich użytkowania. Bardzo ważnym czynnikiem mogącym wydłużyć eksploatację automatycznej skrzyni biegów jest właściwy dobór oleju oraz przestrzeganie jego terminowej wymiany. Pierwszą wymianę należy przeprowadzić po przebiegu ok. 60-100 tys. km, natomiast kolejne co 30 tys km.
Najczęściej występującą awarią jest przegrzanie skrzyni biegów spowodowane właśnie przez zastosowanie niewłaściwego oleju smarującego. W starszego typu skrzyniach automatycznych, ze względu na mniejszy stopień skomplikowania konstrukcji oraz mniejszą liczbę biegów, wystarczał olej typu Dexron II lub Dexron III. Z biegiem czasu zaczęto produkować jednak skrzynie cztero, pięcio, sześcio a nawet ośmio biegowe, co spowodowało konieczność zastosowania płynów ATF o zwiększonych parametrach, które miały za zadanie zapewnić stosowane smarowanie. 


Dobór oleju
Aby odpowiednio dobrać olej musimy przede wszystkim określić model pojazdu, markę, silnik, rok produkcji, typ skrzyni, a także odnaleźć w instrukcji pojazdu lub książce serwisowej jaki olej do przekładni zaleca nam dany producent pojazdu. Ten ostatni krok często jest bardzo trudny do wykonania, dlatego producenci olejów przekładniowych wychodząc naprzeciw klientom - dają im możliwość doboru odpowiednich płynów czy to na swoich stronach internetowych, czy za pomocą specjalnych katalogów. Bardzo ważna jest też jakość stosowanego oleju, gdyż produkty pod tym względem wątpliwe, powodują konieczność wcześniejszej naprawy skrzyni. 

Olej przekładniowy

Wysokiej jakości syntetyczne oleje do automatycznej skrzyni biegów charakteryzują się stabilnością w niskich oraz wysokich temperaturach. Zapewniają bezawaryjne działanie przekładni i poprawiają komfort przy zmianie przełożeń. Zwiększają odporność na ścieranie się elementów współpracujących. Nie warto oszczędzać na oleju smarującym, ponieważ konsekwencje płynące z użytkowania oleju niskiej jakości może być bardzo kosztowne, a nawet może doprowadzić do konieczności wymiany skrzyni biegów. Taka wymiana jest bardzo kosztowna i może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

 

Statystyki dla kategorii

• Liczba produktów z danej kategorii zamówionych w ciągu ostatniego dnia: 0
• Liczba produktów z danej kategorii zamówionych w ciągu ostatniego tygodnia: 0
• Liczba produktów z danej kategorii zamówionych w ciągu ostatniego miesiąca: 0
• Liczba opinii dodanych w ciągu ostatniego dnia: 0
• Liczba opinii dodanych w ciągu ostatniego tygodnia: 0
• Liczba opinii dodanych w ciągu ostatniego miesiąca: 0

Data ostatniej aktualizacji: 09-12-2018Porady i testy motoryzacyjne

Paski napędowe - klinowe, wielorowkowe - co warto wiedzieć?

Paski napędowe - klinowe, wielorowkowe - co warto wiedzieć?

27/08/2018

Pasek napędowy stanowi nieodzowny element konstrukcji współczesnego silnika spalinowego sto...więcej

Zobacz wszystkie porady i testy

Ostatnie opinie w sklepie

Średnia ocena Klientów: 4.9 na 5   Liczba ocen: 3116

Fatalny kurier oczekiwanie prawie 1.5 tygodnia.

Wszystko OK. Bez uwag. Polecam.

Szybka dostawa. Towar zgodny z opisem. Polecam


Certyfikaty Motochemia

Certyfikat 3
Certyfikat 2
Certyfikat 1


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Copyright © 2018 https://www.motochemia.pl

Live Chat Software