Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Części Samochodowe  > 
  3. Silnik  > 
  4. Części montażowe głowicy  > 
  5. Śruby mocujące głowicy

Części samochodowe w Motochemia.pl


Śruba mocująca głowicę mimo swojego niepozornego wyglądu jest jednym z ważniejszych elementów składowych jednostki napędowej. Narażona na pracę w skrajnie niesprzyjających warunkach jest w stanie z powodzeniem wytrzymać działanie obciążeń przekraczających 3 tony.
Śruba ta zaprojektowana jest w taki sposób, aby bez problemów mogła ulegać rozicągnięciu. Taka jej konstrukcja podyktowana jest koniecznością utrzymania odpowiedniego ciśnienia w cylindrze, a także utrzymania stałego połączenia pomiędzy głowicą, a uszczelką silnika.
W blokach silnika z głowicami wykonanymi z aluminium, ze względu na większą podatność zastosowanego materiału na rozszerzanie pod wpływem wysokich temperatur stosuje się tzw. śruby Torque to Yield. Oczywiście są to również śruby mocujące głowicę, jednak w odróżnieniu od tych standardowych, TTY ulegają rozciągnięciu w sposób kontrolowany, tzn. że posiadają one maksymalny punkt rozciągnięcia oraz nie powracają do swej pierwotnej postaci - z tego względu śruby TTY są elementem jednorazowym.
Pomimo możliwości wielokrotnego użycia standardowych śrub mocujących podczas ponownego montażu głowicy, nie zaleca się ponownego ich stosowania. Śruby te należy wymienić na nowe, a przed samym montażem koniecznym jest nasmarowanie ich olejem. Niezwykle ważny jest także odpowiedni sposób ich zakładania. Do tego celu należy posłużyć się przeznaczonym do tego celu narzędziem zwanym kluczem dynamometrycznym, który pozwoli z odpowiednią siła dokręcić każdą ze śrub. Ponieważ występują one w ilości większej niż jedna, w większości wypadków ważna jest również kolejność ich wkręcania, różna dla niemal każdego z producentów podzespołów.


Popularne części samochodowe


Części samochodowe - lista wszystkich kategorii


Porady i testy motoryzacyjne

Filtr cząstek stałych DPF/FAP ? podstawowe informacje

Filtr cząstek stałych DPF/FAP ? podstawowe informacje

15/03/2019

Coraz wyższe wymagania stawiane przez ekologów dotyczące czystości emisji spalin, zmusiły...więcej

Paski napędowe - klinowe, wielorowkowe - co warto wiedzieć?

Paski napędowe - klinowe, wielorowkowe - co warto wiedzieć?

27/08/2018

Pasek napędowy stanowi nieodzowny element konstrukcji współczesnego silnika spalinowego sto...więcej

Zobacz wszystkie porady i testy

Ostatnie opinie w sklepie

Średnia ocena Klientów: 4.9 na 5   Liczba ocen: 3138

To dopiero moje drugie zakupy w sklepie w przeciągu 5 lat, ale...

Korzystałem ze sklepu kilka razy zawsze jest taniej niż w sklepach...

Szybka dostawa, towar dokładnie zabezpieczony.


Certyfikaty MotochemiaPodane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Copyright © 2019 https://www.motochemia.pl

Live Chat Software