Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- Poradnik >
- Porady Motoryzacyjne >
- Co można skleić przy pomocy kleju Poxipol?
Co można skleić przy pomocy kleju Poxipol?
Kleje to wyjątkowe środki chemiczne, przy pomocy których w prosty, szybki i skuteczny sposób dokonać można różnorodnych napraw. Choć w domach zdecydowanie najczęściej wykorzystujemy do tego celu kleje błyskawiczne, takie jak Kropelka, nie zawsze są one wystarczające, aby dokonać bardziej wymagających napraw. Wtedy też zazwyczaj sięgamy po Poxipol, czyli uniwersalny klej epoksydowy, którego działanie inicjuje połączenie dwóch osobnych jego składników. Czym dokładnie jest klej Poxipol? Co można skleić przy jego pomocy? Gdzie najczęściej znajduje on zastosowanie?
Spis treści:
Poxipol - uniwersalny klej epoksydowy
Jakie są rodzaje dwuskładnikowego kleju Poxipol?
Co oznacza, że Poxipol jest klejem epoksydowym i dwuskładnikowym?
Co można skleić klejem Poxipol?
Gdzie można wykorzystać klej Poxipol
Poxipol - uniwersalny klej epoksydowy
Poxipol jest jednym z najpopularniejszych klejów epoksydowych w Polsce. Zawdzięcza to nie tylko bogatej kampanii marketingowej prowadzonej na przestrzeni wielu lat, ale także wysokiej jakości i przede wszystkim wysokiej skuteczności. To właśnie dzięki tym dwóm cechom kleje dwuskładnikowe Poxipol zostały docenione przez użytkowników w całej Polsce, co sprawiło, że ich nazwa własna stała się niemal synonimem kleju epoksydowego. Co dokładnie jest sekretem kleju Poxipol? Przede wszystkim jego uniwersalność! Poxipol dzięki swojej unikatowej formule jest klejem, który z powodzeniem wykorzystać można do napraw w domu, warsztacie, serwisie, a nawet w samochodzie. Klej ten wykorzystywany jest często również w różnych gałęziach przemysłu, do celów hobbystycznych, a nawet do pracy przy rękodziełach.
Jakie są rodzaje dwuskładnikowego kleju Poxipol?
Choć linia produktowa marki Poxipol jest ograniczona, w jej ofercie znaleźć można dwa rodzaje klejów epoksydowych Poxipol, które dostępne są również w kilku wariantach wagowych. Wśród dwuskładnikowych klejów Poxipol dostępne są:
- Spoiwo plastyczne Poxipol Metaliczne (np. Klej epoksydowy metaliczny Poxipol 82g 70ml)
- Spoiwo plastyczne Poxipol Przezroczyste (np. Klej epoksydowy bezbarwny Poxipol 16g 14ml)
Główną różnicą pomiędzy powyższymi klejami epoksydowymi Poxipol jest ich barwa. Klej Poxipol w bordowym opakowaniu jest klejem przezroczystym/transparentnym, natomiast Poxipol w opakowaniu granatowym posiada barwę metaliczną/szarą. Poza wymienionymi różnicami, właściwości obu klejów nie różnią się od siebie nawet w najmniejszym stopniu. Ich zastosowanie, sposób użycia oraz aplikacja w obu przypadkach jest taka sama. Oba kleje stanowią również dwuskładnikowy klej epoksydowy, których oba warianty dostępne są w dwóch opcjach wagowych, w postaci:
- Kleju dwuskładnikowego Poxipol 16g/14ml (np. Poxipol spoiwo plastyczne metaliczne 16g 14ml)
- Kleju dwuskładnikowego Poxipol 82g/70ml (np. Poxipol spoiwo plastyczne bezbarwne 82g 70ml)
Duże opakowanie przezroczystego Poxipolu zawiera szpachelkę, 2 składniki kleju oraz przyrząd do wyciskania tubki – fot. Motochemia.pl
Co oznacza, że Poxipol jest klejem epoksydowym i dwuskładnikowym?
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Poxipol należy do dwuskładnikowych klejów epoksydowych. Co to tak naprawdę oznacza? Kleje epoksydowe to grupa specjalistycznych klejów konstrukcyjnych, która opracowana została na bazie polimerowych żywic epoksydowych. Kleje tego typu nie wnikają głęboko w strukturę materiału, a odznaczają się znacznym powinowactwem chemicznym z klejonymi materiałami. Dzięki temu kleje tego typu, w tym również Poxipol, pozwalają na uzyskanie połączeń, które dorównują wytrzymałością tradycyjnym połączeniom mechanicznym. Co więcej, stworzona przez klej epoksydowy spoina jest wysoce odporna mechanicznie. To między innymi z tego powodu kleje epoksydowe stosuje się do łączenia i naprawy elementów, które wykonane zostały z materiałów o gęstej strukturze, takich jak metale, czy szkło. Kleje epoksydowe występują najczęściej w formie klejów dwuskładnikowych. Nie inaczej jest w przypadku kleju Poxipol. Oznacza to, że klej ten posiada dwa składniki, których połączenie wywołuje reakcję chemiczną. Reakcja ta aktywuje klej epoksydowy, powodując jego stopniowe zasychanie, aż do osiągnięcia pełnej twardości.
Co można skleić klejem Poxipol?
Kleje Poxipol są niezwykle uniwersalne. Ich właściwości pozwalają trwale łączyć, uszczelniać, mocować i nadbudowywać elementy wykonane z różnorodnych tworzyw. Jakie materiały można kleić klejami epoksydowymi Poxipol? Przy pomocy bezbarwnego lub metalicznego kleju Poxipol z powodzeniem naprawić można elementy wykonane z materiałów, takich jak:
- Metal (metale kolorowe, szlachetne oraz stopy)
- Drewno (wyroby z drewna w tym meble)
- Włókno-cement (fasady, izolacje, uszczelnienia konstrukcji)
- Ceramika (wyroby z ceramiki porowatej, płytki ceramiczne i podłogowe)
- Szkło
- Guma
- Cement i beton
- Porcelana
- Marmur
Łączenie tak wielu tworzyw o różnorodnej strukturze, możliwe jest dzięki ściśle dobranym składnikom klejów Poxipol, które sprawiają, że kleje te aplikować można w prosty i szybki sposób, niezależnie od tego, jak grubą warstwę spoiwa aplikujemy. Ponadto kleje te są szybkoschnące – ich pełne schnięcie trwa około 10 minut. Stworzone przez nie połączenie jest odporne na działanie chemii, wody, olejów, temperatury oraz czynników mechanicznych. Ponadto jest ono na tyle trwałe i wytrzymałe, że z powodzeniem można poddać je obróbce mechanicznej lub pokryć farbą. Powyższe właściwości sprawiają, że kleje epoksydowe Poxipol są szeroko wykorzystywane jako narzędzie do:
- Napraw - samochodów, mebli, rowerów, zabawek, zastaw stołowych i artykułów sportowych.
- Mocowań - haków, kołków i rękojeści.
- Tworzenia - makiet, gwintów w drewnie i metalu.
- Uszczelnień - przecieków w rurach, zbiorników, metali.
Zestaw metalicznego Poxipolu jest niemal bliźniaczy z jego transparentnym odpowiednikiem – fot. Motochemia.pl
Gdzie można wykorzystać klej Poxipol?
Ze względu na znaczną wszechstronność klejów epoksydowych, kleje dwuskładnikowe Poxipol znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Ponieważ z powodzeniem można stosować je do wykonywania napraw, uszczelnień, montażu, a nawet tworzenia, Poxipol często wykorzystywany jest w mechanice pojazdowej, motoryzacji, hydraulice, budownictwie, rolnictwie, a nawet przy produkcji i przetwórstwie. Często wykorzystywany jest również przez hobbystów, do tworzenia różnych modeli i makiet. Z naszej strony kleje epoksydowe Poxipol polecić możemy do napraw różnych elementów samochodu. Poxipol doskonale sprawdzi się między innymi do naprawy baku paliwa, naprawy lub tworzenia nowych połączeń gwintowanych oraz wielu innych drobnych napraw, które wymagają mocnego i trwałego połączenia.
A czy wy mieliście okazje używać kleju epoksydowego Poxipol? Do czego użyliście tych wyjątkowych klejów dwuskładnikowych? Komentarze są wasze!
Ostatnie opinie o tym artykule
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2024 https://www.motochemia.pl