Infolinia czynna:
pon-pt: 8.00 - 18.00 sob: 9.00 - 14.00
Jesteś tutaj:  
 1. Strona główna  > 
 2. Chemia  > 
 3. Zmywacze

Zmywacze uniwersalne, techniczne, motoryzacyjne

Każdy, kto próbował kiedyś na własną rękę naprawić samochód, na pewno spotkał się z tuzinem brudnych części samochodowych. Gaźniki, przepustnice, a nawet układ hamulcowy nie raz domagał się użycia porządnego zmywacza. Zmywacze to niezwykle obszerna kategoria produktów. W samej branży motoryzacyjnej znajdziemy kilkanaście różnych typów tego środka. Do głównych producentów zmywaczy dla motoryzacji zaliczymy m.in. marki K2, Moje Auto, Tecmaxx, Liqui Moly oraz Boll. Każda z powyższych posiada w swojej ofercie przynajmniej kilka preparatów tego rodzaju. Do najpopularniejszych z nich należą zmywacze do hamulców, zmywacze EGR, a także zmywacze do gaźników. Większość z nich dostępna jest na rynku w formie aerozolu.

Zastanawiasz się, który zmywacz do przepustnicy wybrać? Nie wiesz jakiego zmywacza użyć przed woskowaniem? Koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu z zakresu zmywaczy dla motoryzacji!

 


Filtruj
Sortowanie: Popularność - malejąco
Sortuj według:

Zmywacz do hamulców 600ml spray

Producent: K2

Dostajesz punktów: 2

Dostawa od: 13.50zł

9.50zł

Srodek do czyszczenia hamulców

Producent: Permatex

Dostajesz punktów: 4

Dostawa od: 13.50zł

13.80zł

Uniwersalny Srodek do Czyszczenia Powierzchni Roboczych Boll 400ml Spray

Producent: Boll

Dostajesz punktów: 2

Dostawa od: 13.50zł

9.99zł

Odtluszczacz tarcz hamulcowych TRW

Producent: TRW

 

Dostawa od: 13.50zł

9.00zł

Promocja
Moje Auto Zmywacz Hamulców 600ml

Producent: Moje Auto

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

9.10złCena: 8.65zł

K2 DPF Cleaner 500ml do regeneracji filtra czasteczek stalych

Producent: K2

Dostajesz punktów: 4

Dostawa od: 13.50zł

22.30zł

Zmywacz do Lakierów w Sprayu Boll 400 ml

Producent: Boll

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

24.50zł

Preparat do Odtluszczania Tarcz Hamulcowych Boll 400ml Spray

Producent: Boll

Dostajesz punktów: 2

Dostawa od: 13.50zł

10.75zł

Preparat do Czyszczenia Hamulców Boll 600ml

Producent: Boll

Dostajesz punktów: 3

Dostawa od: 13.50zł

14.10zł

Promocja
Moje Auto Spray do czyszczenia przeplywomierzy 250ml

Producent: Moje Auto

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

10.80złCena: 10.26zł

Tecmaxx Zmywacz Techniczny 650ml

Producent: Tecmaxx

Dostajesz punktów: 6

Dostawa od: 13.50zł

11.09zł

Tecmaxx Zmywacz Techniczny 650ml

Producent: Tecmaxx

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

10.80zł

Promocja
Moje Auto Preparat do czyszczenia gazników 400ml

Producent: Moje Auto

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

9.80złCena: 9.31zł

Promocja
Liqui Moly PRO 3368 Szybki Zmywacz Uniwersalny 500ml

Producent: Liqui Moly

Dostajesz punktów: 6

Dostawa od: 13.50zł

14.40złCena: 13.68zł

Boll Zmywacz do Resztek Uszczelnien 400ml

Producent: Boll

Dostajesz punktów: 4

Dostawa od: 13.50zł

21.70zł

Promocja
Moje Auto Professional DPF Cleaner 400ml

Producent: Moje Auto

Dostajesz punktów: 9

Dostawa od: 13.50zł

17.60złCena: 16.72zł

Promocja
Valvoline Carburettor Cleaner 500ml Spray do czyszczenia Gazników

Producent: Valvoline

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

17.70złCena: 17.17zł

Promocja
Liqui Moly Pro Line 5111 Oczyszczacz Przepustnic 400ml

Producent: Liqui Moly

Dostajesz punktów: 18

Dostawa od: 13.50zł

44.19złCena: 41.98zł

Promocja
Liqui Moly 4066 Oczyszczacz Przepływomierza 200ml

Producent: Liqui Moly

Dostajesz punktów: 14

Dostawa od: 13.50zł

35.40złCena: 33.63zł

Promocja
Moje Auto Professional Potentiometer Cleaner 250ml

Producent: Moje Auto

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

10.00złCena: 9.50zł

Pro Tec Diesel Aplicator Spray 400ml do Czyszczenia Układu Dolotowego Diesla P1911

Producent: Pro-Tec

Dostajesz punktów: 19

Dostawa od: 13.50zł

46.95zł


(25 znalezionych)


Zmywacze motoryzacyjne - opis kategorii

Co to jest zmywacz?

Zmywacze to specjalistyczne środki chemiczne. Ich podstawowym zadaniem jest usunięcie lub zmycie substancji niepożądanych z interesujących nas powierzchni. Różnego typu zmywacze możemy dopasować do niemal każdej branży. Przykładowo zmywacze znajdziemy w branżach:

 

 • Kosmetycznej – będą nimi np. zmywacze do paznokci z acetonem i bez acetonu.

 • Motoryzacyjnej – będą nimi np. zmywacze do gaźników (np. Valvoline Carburettor Cleaner 500 ml).

 • Rowerowej – będą nimi np. zmywacze do łańcucha.

 

Do szerokiego grona zmywaczy zaliczymy również preparaty odtłuszczające i dezynfekujące. Wśród nich znajdziemy:

 

 

Rodzaje zmywaczy dla motoryzacji.

Skupiając się jedynie na branży motoryzacyjnej, możemy wyróżnić typy zmywaczy takie jak:

 

 • Zmywacz do hamulców (ang. Brake Cleaner) przeznaczony jest do czyszczenia układu hamulcowego i nie tylko. Najczęściej występuje w formie sprayu. Bez problemu usuwa wszelkie zabrudzenia z tarcz hamulcowych, bębnów hamulcowych i dyferencjałów. Dodatkowo skutecznie czyści powierzchnie metalowe, części oraz narzędzia (np. K2 Brake Cleaner 600 ml Zmywacz do hamulców).

 • Zmywacz do farby i lakieru – ich zadaniem jest usunięcie farby lub lakieru z powierzchni metalowych, szklanych drewnianych oraz cegły. Z ich pomocą bez problemu usuniemy lakier z karoserii samochodu, a także farbę z płotu, okien czy ceglanego muru. Są to zatem idealne środku do usuwania graffiti (np. Boll Zmywacz Lakieru 400 ml do Usuwania Farby).

 • Zmywacz silikonu – służy do usuwania tłustych plam, smoły, asfaltu, środków do konserwacji podwozia oraz rozpuszczania sztucznych żywic z karoserii samochodu. Skutecznie działają również na powierzchniach metalowych, szklanych i ceramicznych. (np. Boll Zmywacz Silikonu Odtłuszczacz 1L). Zmywacz silikonowy możemy z powodzeniem użyć do odtłuszczenia karoserii przed lakierowaniem.

 • Zmywacz do gaźnika służy do oczyszczenia gaźnika z zabrudzeń olejowych i nagarów (np. Moje Auto Professional Carburetor Cleaner 400 ml).

 • Zmywacz do przepustnicy – służy do oczyszczenia przepustnicy z zanieczyszczeń olejowych i nagarów (np. Liqui Moly Pro-Line 5111 Oczyszczacz Przepustnic 400 ml).

 • Zmywacz do przepływomierza – jego zadaniem jest udrożnienie i oczyszczenie przepływomierza z zanieczyszczeń olejowych i kurzu (np. Liqui Moly 4066 Oczyszczacz Przepływomierza 200 ml).

 • Zmywacz do EGR należy do grupy zmywaczy, których zadaniem jest udrożnienie i oczyszczenie zaworu recyrkulacji spalin EGR (np. Moje Auto Professional EGR Cleaner 400 ml).

 • Zmywacz do potencjometrów – to jeden ze zmywaczy dedykowanych dla elektroniki. Służy do przywrócenia pełnej sprawności potencjometrów (np. Moje Auto Professional Preparat do Czyszczenia Potencjometrów 250 ml).

 • Zmywacz resztek uszczelnień – służy do usuwania resztek uszczelnień tj. silikonu, kleju, uszczelek gumowych i korkowych (np. Boll Zmywacz Resztek Uszczelnień 400 ml).

 • Zmywacz do filtra DPF – jego zadaniem jest oczyszczenie i udrożnienie filtra cząsteczek stałych DPF oraz FAP (np. K2 DPF Cleaner 500 ml).

 • Zmywacz uniwersalny – dzięki jego wielozadaniowości, możemy nim zastąpić niektóre z powyższych zmywaczy m.in. zmywacz do hamulców (np. Tecmaxx Zmywacz Uniwersalny 600 ml).

 • Zmywacz techniczny – podobnie jak zmywacz uniwersalny należy do środków wielozadaniowych. Znajduje on zastosowanie w domu, ogrodzie, garaż i samochodzie. Idealnie nadaje się do usuwania olejów, nagarów i tłustych zanieczyszczeń (np. Tecmaxx Zmywacz Techniczny 650 ml).

 • Odtłuszczacz lakieru – najprościej mówiąc, jest to zmywacz do lakieru przed polerowaniem. Możemy użyć go przed nałożeniem wosku lub podczas polerowania (w celu sprawdzenia rezultatu pracy).

 

Jakiego zmywacza użyć do umycia silnika?

Do zewnętrznego umycia jednostki napędowej polecamy dedykowane płyny do mycia silnika. Do punktowego czyszczenia dopuszczalne jest wykorzystanie zmywacza do hamulców lub zmywacza uniwersalnego. Do umycia konkretnych części silnika, takich jak zawór EGR, przepływomierz lub przepustnica, polecamy użycie jednego z dedykowanych zmywaczy.

 

Jakiego zmywacza użyć do odtłuszczenia lakieru?

Wszystko zależy od tego, w jakim celu chcemy odtłuścić lakier. Jeśli przymierzamy się do nałożenia jednego z wosków lub chcemy sprawdzić efekt naszej pracy przy polerowaniu, polecamy zmywacz na bazie alkoholu izopropylowego (np. Tenzi IPA Cleaner GT 5L). Jeśli chcemy odtłuścić powierzchnię lakieru przed malowaniem, polecamy zmywacz silikonowy (np. Boll Zmywacz Silikonu Odtłuszczacz 1L).

 

Najpopularniejsze zmywacze w sklepie motochemia.pl

Grupą najczęściej sprzedawanych zmywaczy w naszym sklepie są zmywacze do hamulców. Wśród nich zdecydowanym liderem jest produkt marki K2, czyli K2 Brake Cleaner 600 ml. Tuż za nim plasuje się preparat znanego producenta części układu hamulcowego. Mowa tu o TRW i sygnowanego ich logiem TRW Brake Cleaner 500 ml. Kolejnym typem zmywaczy, które znajdują wielu chętnych w naszym sklepie, są zmywacze do gaźników. Produkty te są dość uniwersalne i zazwyczaj znajdują zastosowanie do umycia wielu podzespołów. Wśród nich liderem jest Moje Auto Professional Carburetor Cleaner 400 ml. Ostatni wyróżniający się na tle innych typ zmywacza, to zmywacz do DPF. Nasi klienci wybierają go jako ostatnią deskę ratunku przed koniecznością wizyty w serwisie. W tym przypadku popularne są oba oferowane przez nas preparaty, czyli K2 DPF Cleaner 500 ml oraz Moje Auto Professional Preparat do Czyszczenia Filtra Cząstek DPF i FAP 400 ml. A oto opinie naszych klientów:

 

Używałem kilka razy i byłem bardzo zadowolony. Spodziewałem się efektu ale byłem aż zaskoczony. Hamulce jak nowe. Mechanik mi polecił i sugerował, że forma K2 w ogóle robi robotę jak chodzi o kosmetykę aut. - wpis klienta alojzy po zastosowaniu preparatu K2 Brake Cleaner 600ml Zmywacz do hamulców

 

Dobry i co najważniejsze skuteczny do czyszczenia tarcz hamulców. - opinia użytkownika El na temat produktu Permatex Brake & Parts Cleaner 500ml Zmywacz do Hamulców i Części Silnika

 

Używam do wszystkiego. Od hamulców do lakieru. Polecam - niezła wydajność. - zdanie użytkownika Bękart22 po użyciu Boll Zmywacz Uniwersalny 400ml Odtłuszczacz w Sprayu

Polecane artykuły
Jak usunąć winietę lub naklejkę rejestracyjną??
28/09/2013

Każdy wie, że usuwanie naklejek samochodowych bywa uporczywym i trudnym zadaniem. Jeśli zrobimy to "na szybko" to...więcej

Gdy przepływomierz odmawia posłuszeństwa
01/09/2020

Przepływomierz to jeden z elementów eksploatacyjnych silnika, który w wyniku użytkowania pojazdu może ulec...więcej
Porady i testy motoryzacyjne
Zobacz więcej
Retrofity LED - oświetlenie wydajne, lecz nielegalne
poniedziałek, 17 Styczeń 2022Komentarze: 2

Ostatnie lata doprowadziły do znacznego rozwoju technologii oświetlenia. Dotyczy to niemal każdej gałęzi przemysłu, w tym również motoryzacji. W nowych modelach samochodów coraz częściej spotykamy wysoko wydajne lampy wyładowcze, zwane potocznie ksenonami. Niezwykle popularne stało się również oświetlenie LED. Obecnie jest ono regularnie stosowane w niemal wszystkich współczesnych samochodach. Nic więc dziwnego, że właściciele starszych aut również zapragnęli nowego, dużo wydajniejszego typu oświetlenia w swoich samochodach. To właśnie w odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstały tak zwane retrofity LED. Czym są retrofity LED? Co daje ich użycie? Czy są legalne? O tym w dzisiejszym artykule!

Czytaj więcej
Ceramizery i moto doktory, czyli dodatki do oleju silnikowego
piątek, 14 Styczeń 2022Komentarze: 3

Coraz surowsze normy emisji spalin, downsizing silników, a także natężony ruch na drogach miast, stawiają przed silnikiem samochodu coraz trudniejsze zadania. Oleje silnikowe już dawno przestały być jedynie środkiem smarnym, stając się wielozadaniowym środkiem chroniącym jednostkę napędową. Niestety, w skrajnych warunkach użytkowania, nawet najlepszy olej nie radzi sobie z powierzonymi mu zadaniami. To właśnie w tym celu powstały dodatki do oleju silnikowego. Czym są? Do czego służą? Jakie są ich zadania? O tym w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej

Ostatnie opinie o sklepie
Ewelina A.

Szybki czas realizacji, dywaniki spełniły oczekiwania.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Wtorek, 04 Styczeń 2022

Marcin Renault Megane 3 1.6 110km

Wszystko na tak. Jestem zadowolony a samochód tym bardziej.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Poniedziałek, 03 Styczeń 2022

DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>

Certyfikaty Motochemia


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © 2022 https://www.motochemia.pl