Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- Chemia >
- Konserwacja podwozia
< Powrót do: Chemia
Preparaty, kosmetyki, baranki do konserwacji podwozia - środki antykorozyjne do zabezpieczenia podwozia samochodu
Konserwacja podwozia: środki antykorozyjne do samochodu – dlaczego warto ich używać?
Każdy właściciel pojazdu wie, że najbardziej niebezpieczne jest to, czego nie widać gołym okiem. W przypadku aut osobowych lub ciężarowych mamy oczywiście na myśli – bardzo często przeoczaną – korozję podwozia oraz progów samochodowych. W Motochemii dostrzegamy wagę tego problemu, dlatego w naszym dziale autokosmetyki znajdziesz najlepsze środki antykorozyjne do samochodu, które pozwolą skutecznie uniknąć niszczycielskiej rdzy. Dlaczego zabezpieczenie podwozia samochodu przed zimą i korozją jest takie ważne? Dlatego, że ogniska korozji mogą tak trwale wgryźć się w auto, że jego naprawa będzie nieopłacalna. Koszt podstawowych preparatów jest stosunkowo niewielki, co sprawia, że zakup można z powodzeniem potraktować jako dobrą inwestycję.
Jaki środek wybrać, czyli co do konserwacji podwozia?
Konserwację podwozia można przeprowadzić z użyciem wielu różnych środków. Najpopularniejsze propozycje Motochemii, to: preparat Organika Cortanin, farby antykorozyjne do metalu, farby bitumiczne, środki do konserwacji podwozia na pędzel, tzw. baranki oraz wygodne produkty w spray’u. Wybór konkretnego typu preparatu powinien zależeć od własnych preferencji oraz elementu podwozia, który planujemy zabezpieczyć.
Środek do zabezpieczenia podwozia przed korozją – w spray’u czy na pędzel?
Środek do zabezpieczania podwozia samochodowego w spray’u to rozwiązanie niezwykle wygodne, ale jednocześnie nie tak precyzyjne, jak preparaty do konserwacji do użycia z pędzlem. Pierwszy typ produktu sprawdzi się więc idealnie w przypadku zabezpieczania dużych elementów podwozia, natomiast drugi rodzaj będzie królował podczas konserwacji niewielkich, wymagających precyzyjnych ruchów części pojazdu.
Antykorozyjny baranek do konserwacji podwozia – klasyka gatunku do pielęgnacji auta
Preparaty typu baranek od dawna cieszą się sporą popularnością wśród pasjonatów samochodowej pielęgnacji. Nic dziwnego – ich skuteczność oraz właściwości antykorozyjne zostały potwierdzone przez najlepszych specjalistów od konserwacji podwozia. Chociaż baranki antykorozyjne mogą kojarzyć się raczej z możliwościami zabezpieczenia pojazdu przed działaniem wilgoci, to w rzeczywistości stanowią one również świetną ochronę przed skrajnymi warunkami temperaturowymi oraz uderzeniami kamieni i żwiru. Baranek do konserwacji podwozia to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zminimalizowanie ryzyka pojawienia się rdzy na samochodzie. W jaki sposób nakłada się tego rodzaju preparat? Środek może zostać nałożony z wykorzystaniem dedykowanego mu pistoletu. Inną opcją jest wybór baranka do konserwacji podwozia w sprayu, co dla wielu właścicieli aut będzie rozwiązaniem znacznie bardziej przystępnym.
Konserwacja podwozia – jak zrobić to samemu?
Konserwacja podwozia samochodowego to proces czasochłonny, wymagający ogromnej staranności, cierpliwości i zaangażowania. Ze względu na problematyczny dostęp do zabezpieczanych zakamarków auta, prace, które można wykonać samodzielnie w obrębie podwozia mogą być mocno ograniczone. Jeśli jednak dysponujemy kanałem, podnośnikiem lub w jakikolwiek inny sposób możemy zapewnić sobie odpowiednie stanowisko pracy, nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować własnych sił w zabezpieczeniu spodu auta przed korozją. Warto wiedzieć, że optymalna temperatura powietrza do samodzielnej realizacji zabezpieczenia spodu auta to około 22-25 °C, a pomieszczenie, w którym pracujemy, powinno być wyposażone w sprawną wentylację.
Oto przykładowe kroki, które mogą być podpowiedzią przy przeprowadzaniu konserwacji podwozia:
· zadbaj o siebie – zaopatrz się w odzież roboczą, rękawice, okulary ochronne;
· zabezpiecz takie części samochodu jak: osłony, plastiki, nadkola, układ wydechowy, elementy silnika, karoseria;
· oczyść podwozie auta z brudu oraz innych zanieczyszczeń, dokładnie osusz spód auta, jeśli czyszczenie przeprowadzasz „na mokro”;
· przeprowadź inspekcję stanu podwozia, jeśli w jego obrębie widoczna jest rdza – usuń ją przy pomocy materiałów ściernych i polerskich: szczotki drucianej lub szlifierki (na tym etapie przydatne mogą okazać się także środki odrdzewiające);
· odtłuść powierzchnie przeznaczone do zabezpieczenia;
· pokryj podwozie pojazdu podkładem, poczekaj aż wyschnie;
· na podkład nałóż środek do konserwacji podwozia typu baranek (w spray’u lub aplikowany specjalnym pistoletem) bądź specjalną pastę na pędzel (preparaty na bazie gumy, wosku lub masy bitumicznej); samodzielne zabezpieczenie profili zamkniętych najczęściej ogranicza się do wypełnienia wnętrza elementów odpowiednim preparatem;
· odczekaj aż preparat zabezpieczający do podwozia wyschnie (może to trwać nawet kilkanaście godzin), a następnie powtórz ostatni krok, nakładając drugą warstwę tego samego środka.
Konserwacja progów samochodowych, czyli klucz do dobrego stanu Twojego auta
Zardzewiałe progi samochodu to nie tylko problem natury estetycznej. Osłabienie tego elementu podwozia może negatywnie odbić się na pozostałych częściach konstrukcji samochodu, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pojazdu. Mało kto ma możliwość systematycznej kontroli stanu podwozia, dlatego już pierwsze oznaki korozji powinny dać sygnał do działania. Najlepszym wyjściem jest oczywiście dbanie o progi auta zawczasu, profilaktycznie stosując środki do zabezpieczania podwozia. Kompleksową konserwację progów sugerujemy natomiast pozostawić profesjonalistom.
O tym nie można zapominać: zabezpieczenie profili zamkniętych
Poza omawianymi zewnętrznymi metodami walki z korozją, trzeba pamiętać o zabezpieczeniu profili zamkniętych. Ponieważ ciężko do nich dotrzeć, producenci kosmetyków samochodowych opatentowali preparat do konserwacji profili zamkniętych z wężykiem, dzięki któremu środek antykorozyjny trafia dokładnie tam, gdzie chcesz. Przykłady dostępnych w Motochemii środków tego rodzaju, to Novol Cavity Spray oraz K2 – Preparat do profili.
Jakie środki – poza preparatami do konserwacji podwozia – pozwolą Ci zadbać o Twój samochód?
O każde auto można zadbać na kilka różnych sposobów – i z pomocą profesjonalisty, i samodzielnie. Jeśli jesteś zwolennikiem drugiego rozwiązania, zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją: kosmetyków do pielęgnacji samochodu, preparatów do czyszczenia felg, środków do konserwacji plastików samochodowych czy wosków polerskich do lakieru i karoserii. W skrzynce narzędziowej każdego właściciela samochodu nie może także zabraknąć odrdzewiacza czy przydatnego odmrażacza do szyb samochodowych.
Delikatność wykonania współczesnych pojazdów, a także liczne zanieczyszczenia i zmienna aura powodują,...więcej
Spis treści. Korozja i zapieczone śruby?? Sprawdź jak zapobiegać i jak leczyć to zjawisko.Uniwersalny preparat...więcej
Korozja to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może dotknąć nasz samochód. Szczególnie, że ceny napraw...więcej
Jeszcze całkiem nie tak dawno czarny dym z rury wydechowej samochodu z silnikiem Diesla uważano za zjawisko normalne. W końcu Diesel musi dymić. Choć powiedzenie to przetrwało do dzisiejszych czasów w formie żartu, współczesne samochody z silnikami Diesla zaopatrzone w nowoczesne systemy katalityczne, tak naprawdę przestały generować za sobą kłęby czarnego dymu. Gdy jednak dym się pojawi lub - co gorsza - zacznie pojawiać się często podczas codziennej jazdy, może zwiastować awarię silnika lub jego osprzętu. Co zatem oznacza czarny dym z rury wydechowej Diesla? O Tym w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejSamochód jest narzędziem, które złożone jest z wielu pojedynczych podzespołów. Naturalnym jest więc, że podczas codziennej jego eksploatacji poszczególne części samochodowe ulegają zużyciu. Niektóre z nich wymagają jednak nieco większej uwagi. Dotyczy to przede wszystkim części eksploatacyjnych, do których należą między innymi filtry samochodowe. Szczególnym przypadkiem filtra do auta jest filtr paliwa. Niesłusznie pomijany przez kierowców podczas okresowych wymian, pełni w nim bardzo ważną funkcję. Za co dokładnie odpowiada filtr paliwa? Jakie są objawy jego zapchania? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejWszystko zgodne z opisem, szybka wysyłka.
sklep godny polecenia, wszystko na czas
DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2023 https://www.motochemia.pl