Infolinia czynna:
pon-pt: 8.00 - 18.00 sob: 9.00 - 14.00
Jesteś tutaj:  
 1. Strona główna  > 
 2. Chemia  > 
 3. Do układów klimatyzacji

Do układów klimatyzacji - uszczelniacze i kontrasty UV

Klimatyzacja to jedno z tych urządzeń, którego podstawowym zadaniem jest umilenie nam życia w upalne dni. Czy w samochodzie, czy w domu, schładza ona powietrze do niższej temperatury. Tym samym zapewnia nam nieoceniony komfort. Niestety jak każda maszyna, także i ona może po pewnym czasie ulec uszkodzeniu. W takim przypadku z pomocą przychodzi nam specjalistyczna chemia do klimatyzacji. Pozwala ona na zdiagnozowanie problemu oraz jego ewentualną naprawę. Produkty marki Errecom, które zdominowały tę kategorię sklepu motochemia.pl, to wysoce skuteczne preparaty do diagnozy i naprawy wycieków znajdujących się w hermetycznym układzie klimatyzacji. Środek do uszczelnienia klimatyzacji? Kontrast UV do układu klimatyzacji? To właśnie te produkty dla klimatyzacji domowej i samochodowej są specjalnością marki Errecom.

Potrzebujesz sprawdzić szczelność klimatyzacji w swoim samochodzie? Nie wiesz jak uszczelnić klimatyzację? Sprawdź naszą ofertę chemii dla klimatyzacji:


Filtruj
Sortowanie: Popularność - malejąco
Sortuj według:


(5 znalezionych)


Do układów klimatyzacji - uszczelniacze i kontrasty UV - opis kategorii

 

Co to jest uszczelniacz do klimatyzacji?

Uszczelniacz do układu klimatyzacji to specjalny preparat służący do naprawy niewielkich nieszczelności powstałych w hermetycznym układzie klimatyzacji. Uszczelniacze klimatyzacji są zazwyczaj preparatami uniwersalnymi. Oznacza to, że można stosować je zarówno do klimatyzacji samochodowej, jak i domowej czy biurowej. Można stosować je również do różnych czynników takich jak: R134a czy R1234yf. Wyjątkiem od tej reguły są oczywiście zalecenia i ograniczenia producenta danego preparatu, które powinny znaleźć się w jego instrukcji użycia lub na opakowaniu.

 

Jak działa uszczelniacz do klimatyzacji w płynie?

Wpuszczony do zamkniętego układu klimatyzacji uszczelniacz, krąży po nim wraz z czynnikiem chłodzącym. Gdy uszczelniacz napotka na swojej drodze nieszczelność, ciśnienie znajdujące się we wnętrzu układu powoduje jego wypływanie przez wyciek, a następnie jego stopniowe zasklepianie. Przy pomocy uszczelniacza z łatwością dokonamy uszczelnień połączeń klimatyzacji, a także naprawy drobnych uszkodzeń przewodu klimatyzacji.

 

Jak stosować uszczelniacz do klimatyzacji w płynie? 

Uszczelniacz do klimatyzacji w samochodzie i w domu należy stosować tylko w przypadku, gdy w układzie znajduje się czynnik chłodzący. To właśnie on rozprowadza środek po całym układzie.

 

Gdy wiemy, że w układzie znajduje się czynnik, postępujemy kolejno według poniższej instrukcji:

 

W przypadku klimatyzacji stacjonarnych:

 

 • Włącz klimatyzację i ustaw na najniższą temperaturę.
 • Zlokalizuj port niskiego ciśnienia (FIG. C).

 • Odzyskaj czynnik z jednostki zewnętrznej (FIG. D).

 • Wstrzyknij zawartość strzykawki.

 • Otwórz ponownie zawór.

 • Odłącz opakowanie z preparatem od jednostki zewnętrznej.

 • Pozostaw klimatyzację włączoną na najniższej temp. przez co najmniej 30 min.

 

W przypadku klimatyzacji samochodowych:

 

 • Uruchom silnik w pojeździe.

 • Włącz klimatyzację i ustaw na najniższą temperaturę.

 • Zlokalizuj port niskiego ciśnienia (FIG. A).

 • Podłącz strzykawkę uszczelniacza poprzez specjalny adapter (FIG. B).

 • Wstrzyknij zawartość strzykawki.

 • Pozostaw klimatyzację włączoną na najniższych ustawieniach przez co najmniej 30 min.

 

Pamiętajmy, że sposób użycia może różnić się w zależności od producenta danego preparatu.

 

Zobacz również jak regularnie dbać o kondycję klimatyzacji w samochodzie: Serwis klimatyzacji na Wiosnę - przegląd produktów.

 

Co to jest kontrast UV do klimatyzacji?

Kontrast UV do klimatyzacji to specjalny preparat służący do zdiagnozowania szczelności zamkniętego układu klimatyzacji oraz zlokalizowania miejsca wycieku czynnika chłodzącego. Kontrasty do klimatyzacji, podobnie jak uszczelniacze to preparaty uniwersalne. Można je stosować do układu klimatyzacji w samochodzie oraz w domu. Nadają się również do czynników takich jak: R12, R134a czy R1234yf, a wyjątkiem jest sytuacja, w której producent kontrastu zaleca inaczej.

 

Jak działa kontrast UV do klimatyzacji?

Kontrast UV klimatyzacji wpuszczony do jej zamkniętego układ krąży po nim wraz z czynnikiem chłodzącym. Gdy na drodze kontrastu znajdzie się nieszczelność, ciśnienie znajdujące się w układzie wypycha go poza niego. W ten sposób przy użyciu lampy UV możemy z łatwością zlokalizować ewentualny wyciek.

 

W jaki sposób zaaplikować kontrast UV?

Barwnik UV do klimatyzacji w samochodzie stosujemy tylko, gdy w układzie znajduje się czynnik chłodzący. Jeśli układ jest pusty, rozprowadzenie po nim kontrastu nie będzie możliwe.

 

Gdy mamy pewność, że w układzie znajduje się czynnik, postępujemy kolejno według poniższej instrukcji

 

W przypadku klimatyzacji samochodowych:

 

 • Uruchom silnik w pojeździe.

 • Włącz klimatyzację i ustaw na najniższą temperaturę.

 • Zlokalizuj port niskiego ciśnienia (FIG. A).

 • Podłącz strzykawkę uszczelniacza poprzez specjalny adapter (FIG. B).

 • Wstrzyknij zawartość strzykawki.

 • Pozostaw klimatyzację włączoną na najniższych ustawieniach przez co najmniej 30 min.

 

Po wykonaniu tej operacji możliwe będzie zlokalizowanie ewentualnego wycieku przy pomocy lampy UV.

 

Jakie uszczelniacze i barwniki UV do klimatyzacji najczęściej wybierają nasi klienci? 

Wśród naszych klientów największym powodzeniem cieszą się uszczelniacze do klimatyzacji w strzykawce. Dokładnie tak samo przedstawia się sytuacja w przypadku barwników UV (np. Errecom Brilliant barwnik UV w strzykawce) do sprawdzania szczelności układu klimatyzacji (np. Errecom Extreme Ultra uszczelniacz do klimatyzacji w strzykawce). Wśród w/w. produktów przoduje oczywiście marka Errecom. Łatwość użycia specyfików producenta pozwala na samodzielną aplikację tych preparatów, co jest ich zdecydowanym atutem.

 

Uszczelniacze w płynie i kontrasty UV okiem naszych klientów.

Szeroka oferta uszczelniaczy i kontrastów UV cieszy się dużym zainteresowaniem naszych klientów, co odzwierciedla się w umieszczanych przez nich komentarzach. Oto niektóre z nich:

 

Rewelacyjny uszczelniacz, stosowałem wiele środków, ale ten okazał się najlepszy. Gorąco polecam!!! - opinia użytkownika Marek o produkcie Errecom Extreme 100ml Uszczelniacz UV do Układu Klimatyzacji

 

Nie przypuszczałem, że zlokalizowanie nieszczelności w układzie klimatyzacyjnym pójdzie tak sprawnie. To naprawdę działa. Polecam środek Errecom Brilliant z czystym sumieniem!!! - wypowiedź klienta Leon o uszczelniaczu Errecom Brilliant 7,5ml Fluorescencyjny Barwnik UV do Klimatyzacji Kontrast Strzykawka

 

Nie wierzyłem, że to działa i byłem bardzo sceptyczny. Cieszę się, że nie miałem racji. TO NAPRAWDĘ DZIAŁA, POLECAM. - napisał użytkownik Helian o produkcie Errecom Brilliant 250ml Fluorescencyjny Barwnik UV do Klimatyzacji KontrastCzemu warto wybrać chemię do serwisowania klimatyzacji dostępną w naszym sklepie? 

Oferowana przez nas chemia do naprawy i diagnostyki klimatyzacji stanowi zbiór produktów najwyższej jakości. Ich skuteczność i niezawodność potwierdzona jest wieloletnim doświadczeniem i uznaniem takich marek jak Errecom. Marka ta od lat specjalizuje się w produkcji specjalistycznych preparatów dedykowanych dla naprawy i diagnostyki klimatyzacji. Ich przystępna cena oraz łatwość użycia to niepodważalny atut, który wraz z wysoką jakością tworzy idealne połączenie. Produkty Stop Leak oraz Barwniki UV oferowane przez sklep motochemia.pl to gwarancja najwyższej skuteczności i niezawodności.

 

O czym jeszcze warto pomyśleć podczas serwisowania klimatyzacji?

Podczas serwisowania klimatyzacji warto zadbać również o jej czystość. Nieprzyjemne zapachy wychodzące z nawiewów? Przykry zapach podczas uruchamiania klimatyzacji? To wszystko może oznaczać, że nasza klimatyzacja wymaga czyszczenia i odgrzybiania. W przypadku klimatyzacji samochodowej warto zaopatrzyć się w pianki do czyszczenia nawiewów i klimatyzacji (np. K2 Klima doctor pianka do klimatyzacji) lub tzw. granatów w sprayu (np. Moje Auto Clean Air Arctic do Czyszczenia i Dezynfekcji Nawiewów i Klimatyzacji). Warto również pomyśleć nad wymianą filtra kabinowego. W przypadku klimatyzacji domowej warto zakupić środek dezynfekujący do klimatyzacji dostępny w atomizerze (np. Clinex Nanochem Nano Protect Silver Nice).

Polecane artykuły
Serwis klimatyzacji na Wiosnę - przegląd produktów
11/01/2015

Klimatyzację możemy w dzisiejszych czasach śmiało zaliczyć do standardowego wyposażenia samochodu. Czasy, kiedy to...więcej

Do czego używa się Ozonu w serwisie klimatyzacji
11/03/2015

Czym jest ozon? Ozon jest odmianą alotropową tlenu składającą się z trójatomowych cząsteczek. Jest jednym z...więcej

Inni producenci

 
Porady i testy motoryzacyjne
Zobacz więcej
Objawy awarii koła dwumasowego i koszty jego wymiany
sobota, 04 Grudzień 2021Komentarze: 0

Awaria dwumasowego koła zamachowego to kolejna legendarna usterka samochodu, która spędza sen z powiek większości kierowców. Obok awarii uszczelki pod głowicą, czy turbosprężarki stanowi jedną z usterek, której najbardziej boją się właściciele samochodów. Gdy do niej dojdzie, nie warto oszczędzać na jej naprawie. Dlaczego jest to tak istotne? Czy kierowcy słusznie obawiają się tej awarii? Na te i jeszcze więcej pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej
Wymiana amortyzatorów. O czym warto pamiętać?
piątek, 26 Listopad 2021Komentarze: 2

Amortyzatory to jedne z najważniejszych części układu zawieszenia znajdującego się w samochodzie. To właśnie one w głównej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo jazdy. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne i komfortowe pokonywanie nierówności oraz zakrętów. Niestety, tak jak większość podzespołów samochodowych, także i amortyzatory należą do części eksploatacyjnych. Oznacza to, że wraz z użytkowaniem pojazdu ulegają one stopniowemu zużyciu. Jakie są objawy zużycia amortyzatorów? Kiedy należy je wymienić? O czym warto pamiętać przy okazji? O tym w dzisiejszym artykule!

Czytaj więcej

Ostatnie opinie o sklepie
Kris

Wszystkie części ok polecam

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Sobota, 18 Wrzesien 2021

Andrzej

Opis towaru i jego jakość OK.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Czwartek, 16 Wrzesien 2021

DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>

Certyfikaty Motochemia


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © 2021 https://www.motochemia.pl