Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Porady Motoryzacyjne  > 
  4. Bitgum, K2 Durabit czy może zwykły baranek?? Czym się różnią??

Bitgum, K2 Durabit czy może zwykły baranek?? Czym się różnią??

Data aktualizacji: piątek, 18 wrzesień 2020

Delikatność wykonania współczesnych pojazdów, a także liczne zanieczyszczenia i zmienna aura powodują, że samochody bez przerwy narażone są na korozję podwozia. Ryzyko to wzrasta zwłaszcza w zimie, kiedy to drogi polewa się niszczącą podwozie solanką, a nawet najdrobniejsze zakamarki auta pokrywa śnieg i lód.

Aby zminimalizować ryzyko korozji podwozia właściciele pojazdów stosują różnorodne antykorozyjne zabezpieczenia, a dostępność w motoryzacyjnych sklepach przeróżnych preparatów przyprawia o zawrót głowy. Jakie zatem specyfiki do konserwacji podwozia powinniśmy wziąć pod uwagę, aby skutecznie zabezpieczyć podwozie naszego pojazdu przed korozją, nie narażając się przy tym na zbędne wydatki?Jak działają baranki, czyli środki do zabezpieczania podwozia?

Aby skutecznie zabezpieczyć podwozie samochodu przed solą warto zaopatrzyć się w tzw. baranki, do których zaliczyć można środek do zabezpieczenia podwozia Novol Antigravel HS, jak również baranek do konserwacji podwozia na pistolet Novol Economy. Są to substancje doskonale zabezpieczające nawet najgłębiej ukryte metalowe elementy podwozia przed korozją. Innym specyfikiem typu baranek, na który warto zwrócić uwagę jest kauczukowy preparat Permatex do zabezpieczenia podwozia samochodowego. Po wyschnięciu środki te tworzą trwałą i odporną na ścieranie powłokę, która zapobiega dostępowi wody, soli i innych zanieczyszczeń do blach podwozia.

Preparaty antykorozyjne Bitgum

Rozważając zakup preparatów antykorozyjnych możemy zwrócić też uwagę na preparaty Bitgum. Są to niezwykle skuteczne środki do zabezpieczenia antykorozyjnego elementów metalowych, które z powodzeniem nadają się do konserwacji podwozi samochodów osobowych. Po nałożeniu tworzą niezwykle trwałą powłokę, charakteryzując się doskonałą odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Preparaty do zabezpieczenia podwozia

 

źródło foto: pixabay.com

Środki do konserwacji podwozia K2 Durabit

Preparaty z rodziny K2 Durabit, do których należy preparat do konserwacji podwozia K2 Durabit spray czarny niezwykle skutecznie chronią podwozie samochodowe przed działaniem czynników mechanicznych takich, jak sól, woda czy uderzenia kamieni. Innym godnym uwagi produktem tej marki jest środek do konserwacji podwozia na pędzel K2 Durabit. Preparaty te działają dźwiękochłonnie, są banalnie proste w użyciu, a ich czarna barwa powoduje, że na powierzchni podwozia są praktycznie niewidoczne.
Bitgum, K2 Durabit czy może zwykły baranek?? Czym się różnią??

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 2, Średnia ocena: 5

   Data dodania: piątek, 18 wrzesień 2020
Ocena: 5

Mądrze napisany artykuł. Wreszcie wiem co jest co :) Zawsze mi się baranek mylił z bitexem.


   Data dodania: piątek, 10 czerwiec 2016
Ocena: 5

świetny artykuł polecam sie zapoznać i przeczytać
 
 


Napisz Recenzję Wróć