Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Poradnik  > 
  3. Informacje Motoryzacyjne  > 
  4. Benzyna po 4 zł? Nowe środki do dezynfekcji?

Benzyna po 4 zł? Nowe środki do dezynfekcji?

Data aktualizacji: wtorek, 24 listopad 2020

W ostatnich dniach możemy zauważyć znaczny spadek cen paliwa w całej Polsce. Dotyczy to zarówno benzyny, jak i oleju napędowego czy gazu LPG. Choć z powodu kryzysu naftowego spodziewano się spadku ceny za baryłkę ropy, takiej obniżki nie spodziewali się nawet analitycy. Co przyniosą następne dni?Spis treści:

Orlen obniża ceny paliwa na swoich stacjach.
Płyn do dezynfekcji rąk na stacjach Orlenu.
Nie tylko Orlen. Płyn do dezynfekcji od K2.

 

Orlen obniża ceny paliwa na swoich stacjach. 

Od dłuższego czasu na stacjach benzynowych możemy zaobserwować stopniowy spadek cen paliw. Obniżki te wynikają między innymi z załamania cen na giełdach naftowych na całym świecie, co ma bezpośredni wpływ na spadek cen oleju napędowego i benzyny na stacjach paliw w całej Polsce. Sytuacja ta na pewno cieszy wszystkich kierowców, jednak jak się okazuje, to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Prezes Orlenu – Daniel Obajtek – poinformował na swoim Twitterze o planowanym „maksymalnym” obniżeniu ceny paliw na wszystkich oficjalnych stacjach PKN Orlen. Decyzję tę uzasadnia chęcią pomocy wszystkim służbom, które w trudnym okresie szerzącej się epidemii, muszą dojeżdżać do pracy swoimi własnymi samochodami. W oficjalnym oświadczeniu PKN Orlen przeczytamy, że obniżka cen to także ukłon w stronę osób, które wybrały własny samochód w miejsce komunikacji zbiorowej, przyczyniając się tym samym do obniżenia skutków ofensywy koronawirusa. Ceny benzyny, oleju napędowego, a także gazu obniżane będą stopniowo. Czy inne stacje w Polsce pójdą śladami Orlenu? Przekonamy się w najbliższym czasie.

 

Stacja Paliw

Czy za obniżkami cen paliw na Orlenie pójdą inne koncerny? - fot. pixabay.com

 

Płyn do dezynfekcji rąk na stacjach Orlenu

Niespełna tydzień temu PKN Orlen poinformował o rozpoczęciu produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Takie posunięcie ze strony polskiego giganta jest wynikiem znaczących niedoborów tego typu specyfiku, który jest środkiem niezbędnym w walce z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Nowy produkt Orlenu w pierwszej kolejności powędrował do Agencji Rezerw Federalnych. Od niedawna dostępny jest również na stacjach benzynowych sygnowanych logiem PKN Orlen, a także rozpowszechniany jest do innych podmiotów gospodarczych. Co więcej, prezes Daniel Obajtek poinformował o otwarciu drugiej linii produkcyjnej tego płynu, co pozwoli na jego dostarczenie w krótkim czasie do wszystkich punktów Orlenu.

 

Nie tylko Orlen. Płyn do dezynfekcji od K2

W najbliższych dniach do oferty polskiej marki kosmetyków samochodowych K2 trafi nowy środek dezynfekujący K2 Corotol Strong. Preparat ten zawierający w swoim składzie 69% alkoholu etylowego oraz 9% izopropanolu, stanowi idealny środek do czyszczenia powierzchni metalowych, szklanych, laminowanych, a także wielu innych. Preparat ten wkrótce trafi również do naszej oferty i dostępny będzie w pojemnościach:

 

 

K2 Control Strong

Nowy produkt K2 dostępny będzie w naszej ofercie już wkrótce - fot. K2

 

To jednak nie koniec. W najbliższym czasie planujemy równiez wprowadzenie innych podobnych środków tego typu, dlatego też obserwujcie nowości pojawiające się na naszej stronie!
Benzyna po 4 zł? Nowe środki do dezynfekcji?

Marcin

Wieloletni członek zespołu Motochemii dysponujący sporą wiedzą na temat oferowanych przez nas kosmetyków.Większość z nich udało mu się już przetestować . Raczej praktyk niż teoretyk, który woli dokładnie zgłębić pewne zagadnienia zanim zacznie wypowiadać się na ich temat. Prywatnie fan motoryzacji czasów PRL i niepoprawny sympatyk Fiata.Ilość komentarzy: 2, Średnia ocena: 5

   Data dodania: wtorek, 24 listopad 2020
Ocena: 5

Wszyscy biorą się za produkcję wszystkiego - jak to w kryzysie


   Data dodania: piątek, 09 październik 2020
Ocena: 5

Po 4zł? Ropa po 200$ benzyna po 6.50, Ropa po 20$ Benzyna 4zł. Super różnica - masakra
 
 


Napisz Recenzję Wróć