Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- mercedes benz
MERCEDES BENZ - wybierz model poniżej
Częście zamienne do MERCEDES BENZ - podsumowanie
• Liczba produktów dla danej marki w bazie sklepu: 71288
• Liczba modeli danej marki w bazie sklepu: 135
• Liczba zamówionych produktów ostatnim roku w bazie sklepu: 71288
• Liczba zamówionych produktów danej marki w ciągu ostatnich 30 dni: 0
• Liczba produktów zamawiane dla danej marki w ciąguu ostatnich 30 dni: 0
Data ostatniej aktualizacji: 21-03-2023
MERCEDES BENZ - o marce samochodów
Mercedes-Benz jest niemieckim koncernem motoryzacyjnym, którego pojazdy należą do najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie. Jego historia rozpoczyna się w latach 80-tych XIX wieku, kiedy to Karl Benz i Gottlieb Daimler zakładają swoje przedsiębiorstwa Benz & Co oraz Daimler-Motoren-Gesellchaft. Już w pierwszych latach działalności Benz konstruuje swój pierwszy trójkołowiec, którym jego żona Bertha w 1888 roku przemierza ponad 80 kilometrów z miejscowości Mannhaim do Pforzheim. Dzięki jej uwagom, Karl wprowadza do swej konstrukcji niski bieg, dzięki któremu możliwe jest pokonywanie stromych wzniesień. Pierwszy pojazd seryjny Benza - Viktoria - powstaje w 1893 roku, a już 3 lata później do produkcji trafia jego pierwszy autobus. W tym samym czasie Daimler wytwarza nie tylko samochody, ale także łodzie podwodne i sterowce. W latach 90-tych XIX wieku wraz z Maybahem konstruują silnik widlasty oraz 4-biegową skrzynię biegów, natomiast swój pierwszy model samochodu - Phenix - prezentuje w 1897 roku.
Za sprawą austriackiego honorowego wicekonsula Emila Jellinka w 1901 roku pojawiają się pierwsze pojazdy o nazwie Mercedes, powstałe na podstawie porozumienia Emila z koncernem Daimler. Mowa tu o modelach Sphinx oraz 35Ps. Ten ostatni charakteryzował się czterocylindrowym silnikiem o pojemności 6 litrów i mocy 35 KM. Kolejnym automobilem marki był model Simplex rozwijający zawrotną na owe czasy prędkość maksymalną 80 km/h.
Po I wojnie światowej drogi przedsiębiorstw Karla Benz'a i Gottlieba Daimler'a łączą się. W 1924 roku podpisują one porozumienie, którego celem jest przezwyciężenie kryzysu spowodowanego trudnościami w zbyciu wyprodukowanych pojazdów. Dziś wiemy, iż była to najdłuższa współpraca w historii motoryzacji, gdyż przetrwała ona aż do 1998 roku. Pierwsze samochody spod znaku Daimler-Benz powstają w 1926 roku. Mercedesy SSK i SSKl zaprojektowane przez Hansa Nibel'a oprócz typowo sportowych wersji posiadały równiez wersję cabrio oraz wersje seryjnie przystosowane do rajdów. Kolejne lata to prymat modeli 18/80PS Nurburg (samochód papierza Piusa XI), Roadsterów 500 i 540 K, oraz limuzyny 770 zwanej Grosser Mercedes wyposażonej w silniki diesla o pojemności 2,5 litra oraz mocy 45 KM.
Po II wojnie światowej do produkcji trafiają modele 170, limuzyna 300, 219 oraz 300 SL - z charakterystycznymi skrzydlatymi drzwiami, które otwierały się ku górze z fragmentem dachu.
Na przestrzeni lat koncern Mercedes wyprodukował łącznie około 550 różnych pojazdów, z których 350 możemy zaliczyć do samochodów osobowych, 140 do aut wyścigowych oraz 60 do pojazdów użytkowych. Od początku jego działalności buduje ono samochody w oparciu o kryteria takie jak: jakość, fascynacja, innowacja i bezpieczeństwo. Ich przestrzeganie pozwoliło na wyprodukowanie tak kultowych modeli jak: W116 z 1972 roku, niezniszczalnego W123 zwanego w Polsce "beczką", jego następcy: 190, który był pierwowzorem klasy C, a także modeli W210,211 i 212 określane mianem klasy E.
Obecnie Mercedes-Benz posiada w ofercie ponad 18 modeli, wśród których możemy wyróżnić samochody klasy A, B i C, limuzyny klasy E, nieśmiertelną terenówkę klasy G, Vany klasy R i V, a także luksusowe AMG GT oraz Mercedes-Maybach.
Potrzebujesz pomocy w wyborze części dla swojego samochodu?

Przydatne artykuły
- Spaliny w kabinie. Gdzie szukać przyczyny?
- Aplikacja powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite
- Klucz dynamometryczny, niezbędnik mechanika i majsterkowicza
- Klocki hamulcowe - Jak są zbudowane? Jak działają?
- Piszczące wycieraczki samochodowe - jak sobie z nimi poradzić?
- Glinkowanie samochodu - Poradnik początkującego detailera
- Czym zabezpieczyć przewożony w samochodzie bagaż?
- Wzmacniane żarówki samochodowe
- Jak usunąć winietę lub naklejkę rejestracyjną??
MERCEDES BENZ - opis marki
MERCEDES BENZ - czytaj dalejJeszcze całkiem nie tak dawno czarny dym z rury wydechowej samochodu z silnikiem Diesla uważano za zjawisko normalne. W końcu Diesel musi dymić. Choć powiedzenie to przetrwało do dzisiejszych czasów w formie żartu, współczesne samochody z silnikami Diesla zaopatrzone w nowoczesne systemy katalityczne, tak naprawdę przestały generować za sobą kłęby czarnego dymu. Gdy jednak dym się pojawi lub - co gorsza - zacznie pojawiać się często podczas codziennej jazdy, może zwiastować awarię silnika lub jego osprzętu. Co zatem oznacza czarny dym z rury wydechowej Diesla? O Tym w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejSamochód jest narzędziem, które złożone jest z wielu pojedynczych podzespołów. Naturalnym jest więc, że podczas codziennej jego eksploatacji poszczególne części samochodowe ulegają zużyciu. Niektóre z nich wymagają jednak nieco większej uwagi. Dotyczy to przede wszystkim części eksploatacyjnych, do których należą między innymi filtry samochodowe. Szczególnym przypadkiem filtra do auta jest filtr paliwa. Niesłusznie pomijany przez kierowców podczas okresowych wymian, pełni w nim bardzo ważną funkcję. Za co dokładnie odpowiada filtr paliwa? Jakie są objawy jego zapchania? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejbardzo dobry kontakt, szybka wysyłka, ogólnie rewelacja
wszystko szybko i bez problemowo
DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2023 https://www.motochemia.pl