Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- mercedes benz
MERCEDES BENZ - wybierz model poniżej
Częście zamienne do MERCEDES BENZ - podsumowanie
• Liczba produktów dla danej marki w bazie sklepu: 71288
• Liczba modeli danej marki w bazie sklepu: 135
• Liczba zamówionych produktów ostatnim roku w bazie sklepu: 71288
• Liczba zamówionych produktów danej marki w ciągu ostatnich 30 dni: 0
• Liczba produktów zamawiane dla danej marki w ciąguu ostatnich 30 dni: 0
Data ostatniej aktualizacji: 03-10-2023
MERCEDES BENZ - o marce samochodów
Mercedes-Benz jest niemieckim koncernem motoryzacyjnym, którego pojazdy należą do najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie. Jego historia rozpoczyna się w latach 80-tych XIX wieku, kiedy to Karl Benz i Gottlieb Daimler zakładają swoje przedsiębiorstwa Benz & Co oraz Daimler-Motoren-Gesellchaft. Już w pierwszych latach działalności Benz konstruuje swój pierwszy trójkołowiec, którym jego żona Bertha w 1888 roku przemierza ponad 80 kilometrów z miejscowości Mannhaim do Pforzheim. Dzięki jej uwagom, Karl wprowadza do swej konstrukcji niski bieg, dzięki któremu możliwe jest pokonywanie stromych wzniesień. Pierwszy pojazd seryjny Benza - Viktoria - powstaje w 1893 roku, a już 3 lata później do produkcji trafia jego pierwszy autobus. W tym samym czasie Daimler wytwarza nie tylko samochody, ale także łodzie podwodne i sterowce. W latach 90-tych XIX wieku wraz z Maybahem konstruują silnik widlasty oraz 4-biegową skrzynię biegów, natomiast swój pierwszy model samochodu - Phenix - prezentuje w 1897 roku.
Za sprawą austriackiego honorowego wicekonsula Emila Jellinka w 1901 roku pojawiają się pierwsze pojazdy o nazwie Mercedes, powstałe na podstawie porozumienia Emila z koncernem Daimler. Mowa tu o modelach Sphinx oraz 35Ps. Ten ostatni charakteryzował się czterocylindrowym silnikiem o pojemności 6 litrów i mocy 35 KM. Kolejnym automobilem marki był model Simplex rozwijający zawrotną na owe czasy prędkość maksymalną 80 km/h.
Po I wojnie światowej drogi przedsiębiorstw Karla Benz'a i Gottlieba Daimler'a łączą się. W 1924 roku podpisują one porozumienie, którego celem jest przezwyciężenie kryzysu spowodowanego trudnościami w zbyciu wyprodukowanych pojazdów. Dziś wiemy, iż była to najdłuższa współpraca w historii motoryzacji, gdyż przetrwała ona aż do 1998 roku. Pierwsze samochody spod znaku Daimler-Benz powstają w 1926 roku. Mercedesy SSK i SSKl zaprojektowane przez Hansa Nibel'a oprócz typowo sportowych wersji posiadały równiez wersję cabrio oraz wersje seryjnie przystosowane do rajdów. Kolejne lata to prymat modeli 18/80PS Nurburg (samochód papierza Piusa XI), Roadsterów 500 i 540 K, oraz limuzyny 770 zwanej Grosser Mercedes wyposażonej w silniki diesla o pojemności 2,5 litra oraz mocy 45 KM.
Po II wojnie światowej do produkcji trafiają modele 170, limuzyna 300, 219 oraz 300 SL - z charakterystycznymi skrzydlatymi drzwiami, które otwierały się ku górze z fragmentem dachu.
Na przestrzeni lat koncern Mercedes wyprodukował łącznie około 550 różnych pojazdów, z których 350 możemy zaliczyć do samochodów osobowych, 140 do aut wyścigowych oraz 60 do pojazdów użytkowych. Od początku jego działalności buduje ono samochody w oparciu o kryteria takie jak: jakość, fascynacja, innowacja i bezpieczeństwo. Ich przestrzeganie pozwoliło na wyprodukowanie tak kultowych modeli jak: W116 z 1972 roku, niezniszczalnego W123 zwanego w Polsce "beczką", jego następcy: 190, który był pierwowzorem klasy C, a także modeli W210,211 i 212 określane mianem klasy E.
Obecnie Mercedes-Benz posiada w ofercie ponad 18 modeli, wśród których możemy wyróżnić samochody klasy A, B i C, limuzyny klasy E, nieśmiertelną terenówkę klasy G, Vany klasy R i V, a także luksusowe AMG GT oraz Mercedes-Maybach.
Potrzebujesz pomocy w wyborze części dla swojego samochodu?

Przydatne artykuły
- Klocki hamulcowe - Jak są zbudowane? Jak działają?
- Konserwacja czy Nabłyszczenie? Który wosk wybrać?
- Jak prawidłowo zadbać o filtry w naszym samochodzie?
- Oślepianie kierowców - poważny problem
- Uszkodzona maglownica - objawy, koszty, regeneracja
- Co oznacza ślizganie się sprzęgła?
- Jaki olej wlewać do samochodów z DPF?
- Do czego używa się Ozonu w serwisie klimatyzacji
- Zapachy do domu - 5 podstawowych pytań
MERCEDES BENZ - opis marki
MERCEDES BENZ - czytaj dalejSprzęgło jest jednym z najważniejszych podzespołów układu przeniesienia napędu. W samochodach z ręczną skrzynią biegów odpowiada za odłączanie i podłączanie silnika do skrzyni. To właśnie dzięki niemu możliwa jest płynna zmiana biegów w trakcie jazdy, bez konieczności zatrzymywania samochodu. Niestety wraz z użytkowaniem pojazdu elementy sprzęgła ulegają naturalnemu zużyciu. Dlatego też z czasem może dojść do awarii sprzęgła wynikającej z wyeksploatowania jego poszczególnych podzespołów. Jednym z objawów awarii sprzęgła jest nieodbijanie pedału sprzęgła po jego wciśnięciu. Dlaczego sprzęgło nie wraca? Co jest przyczyną zostawania sprzęgła w podłodze? O tym w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejKażdy element jednostki napędowej posiada swoje ściśle określone zadanie. Niepoprawne działanie choćby jednego z podzespołów może nie tylko utrudnić poprawną pracę silnika, ale także przyczynić się do jego unieruchomienia, a nawet uszkodzenia. Jednym z takich elementów jest odma silnika, która odpowiedzialna jest za odpowietrzenie skrzyni korbowej. Czym dokładnie jest odma w samochodzie? Za co odpowiada? Jakie są objawy uszkodzenia odmy w silniku? O tym w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejBardzo dobry towar i świetna obsługa.
Szybka dostawa towar bardzo dobry. Chemia dzisła.pplecam
DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2023 https://www.motochemia.pl