Infolinia czynna:
pon-pt: 8.00 - 18.00 sob: 9.00 - 14.00
Jesteś tutaj:  
 1. Strona główna  > 
 2. Akcesoria  > 
 3. Testery Szczelności Uszczelki Głowicy

Testery uszczelki pod głowicą i płyny reakcyjne CO2

Gdy silnik naszego samochodu zaczyna dymić na biało, odczuwamy spadek jego mocy lub płyn chłodniczy zaczyna znikać ze zbiorniczka wyrównawczego, podejrzewamy najgorsze. Awaria uszczelki pod głowicą silnika spędza sen z powiek niejednemu kierowcy. Nie warto jednak popadać w panikę. Przed udaniem się do warsztatu na remont generalny jednostki napędowej warto skorzystać z uniwersalnego testera szczelności uszczelki głowicy. Tester ten jest prostym w obsłudze akcesorium, które pozwala na samodzielną diagnozę stanu technicznego silnika. Oferowany jest niektórych producentów akcesoriów samochodowych, do których należy między innymi marka Silver Cars.

Nie wiesz jak sprawdzić uszczelkę pod głowicą? Szukasz sklepu z płynami reakcyjnymi CO2? Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą testów UPG i płynów reakcyjnych CO2!


Filtruj
Sortowanie: Popularność - malejąco
Sortuj według:

Promocja
Tester Szczelności Uszczelki Głowicy CO2 30ml

Producent: SilverCars

Dostajesz punktów: 19

Dostawa od: 13.50zł

19.00złCena: 15.20zł

Promocja
Tester Szczelności Uszczelki Głowicy CO2 10ml

Producent: SilverCars

Dostajesz punktów: 12

Dostawa od: 13.50zł

12.50złCena: 10.00zł

Promocja
Tester Szczelności Uszczelki Głowicy CO2 50ml

Producent: SilverCars

Dostajesz punktów: 21

Dostawa od: 13.50zł

20.95złCena: 16.75zł

Promocja
Płyn Reakcyjny CO2 Tester Uszczelki Głowicy 100ml

Producent: SilverCars

Dostajesz punktów: 15

Dostawa od: 13.50zł

14.90złCena: 11.92zł

Promocja
Tester Szczelności Uszczelki Głowicy CO2 100ml

Producent: SilverCars

Dostajesz punktów: 37

Dostawa od: 13.50zł

37.00złCena: 29.59zł

Promocja
Płyn Reakcyjny CO2 Tester Uszczelki Głowicy 200ml

Producent: SilverCars

Dostajesz punktów: 20

Dostawa od: 13.50zł

19.90złCena: 15.92zł


(6 znalezionych)


Testery Szczelności Uszczelki Głowicy i płyny reakcyjne CO2 - opis kategorii

 

Co to jest tester uszczelki pod głowicą?

Tester szczelności głowicy (np. SilverCars Tester Szczelności UPG CO2 10 ml) to specjalny zestaw akcesoriów i płynu reakcyjnego. Jego głównym zadaniem jest sprawdzenie szczelności uszczelki znajdującej się pod głowicą silnika. Testery tego typu sprawdzają, czy do płynu chłodzącego nie dostaje się dwutlenek węgla zawarty w gazach spalinowych. Jego obecność w tym układzie z dużym prawdopodobieństwem wskazuje na uszkodzenie UPG.

 

Z czego składa się zestaw testera uszczelki pod głowicą?

Tester głowicy CO2 nie jest narzędziem skomplikowanym, a sam zestaw składa się dosłownie z kilku elementów. Pierwszym składnikiem zestawu testera szczelności uszczelki głowicy jest gumowy adapter. Kształtem przypomina on ścięty stożek z dziurą w środku. Podczas wykonywania testu jest on wciskany do wlewu płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym, w miejscu fabrycznej zakrętki. Adapter ten posiada taki kształt nie bez powodu. Pozwala on z powodzeniem dopasować się do wlewów zbiorniczka wyrównawczego większości pojazdów. W zależności od producenta, komplet testera może zawierać jeden lub kilka adapterów tego rodzaju. Kolejnym elementem zestawu (np. SilverCars Tester Szczelności Uszczelki pod Głowicą 30 ml) jest specjalna rurka PVC. Znana jest ona powszechnie jako rurka fermentacyjna. Rurka ta wciskana jest bezpośrednio do załączonego adaptera. Jej specjalny kształt pozwala na zatrzymanie płynu reakcyjnego (np. SilverCars Płyn Reakcyjny CO2 100 ml) w jej wnętrzu, zapewniając jednocześnie swobodny przepływ gazów. Ostatnią częścią tego kompletu jest buteleczka z płynem reakcyjnym. Płyn ten posiada kolor niebieski i zmienia barwę w zależności od obecności CO2 w układzie chłodzenia. W celu wykonania testu wlewany jest bezpośrednio do rurki PVC. Ilość płynu zawartego w zestawie może się różnić w zależności od ilości testów, który można nim wykonać.

 

Jak działa tester głowicy CO2?

Tester szczelności uszczelki głowicy nie jest narzędziem przesadnie skomplikowanym. Z tego właśnie powodu wykonać go może niemal każdy, we własnym zakresie. Swoje działanie opiera na prostej reakcji chemicznej tzw. płynu reakcyjnego (np. SilverCars Płyn Reakcyjny CO2 200 ml). Płyn ten stanowi główny element tego zestawu. Reaguje on z dwutlenkiem węgla zawartym w gazach spalinowych. Jeśli w układzie chłodzenia nie znajdują się gazy spalinowe, zaaplikowany płyn nie zmienia koloru, co świadczyć może o tym, że UPG nie jest uszkodzona. W przypadku gdy płyn zabarwi się na zielono lub na żółto, świadczyć to może o uszkodzeniu uszczelki głowicy, a co za tym idzie o konieczności wykonania kosztownej naprawy silnika.

 

Jak wykonać test CO2 uszczelki głowicy?

Do przeprowadzenia testu CO2 nie jest konieczna żadna specjalistyczna wiedza, więc wykonać może go praktycznie każdy. Jak zrobić test UPG? Procedurę jego wykonania przedstawimy na podstawie oferowanego przez nas zestawu SilverCars Tester Szczelności Uszczelki Głowic 50 ml. W celu przeprowadzenia testu UPG należy:

 

 • Upewnić się, że samochód nie jest rozgrzany po poprzedniej jeździe (Możemy uniknąć w ten sposób poparzenia).

 • Odkręcić korek zbiorniczka płynu wyrównawczego układu chłodzenia.

 • Dopasować gumowy adapter do otworu zbiorniczka.

 • Umieścić szczelnie rurkę PVC w otworze adaptera.

 • Napełnić rurkę płynem reakcyjnym (około 2 ml).

 • Uruchomić silnik w celu rozgrzania.

 • Wprowadzić silnik na podwyższone obroty w celu uzyskania większego ciśnienia spalania.

 • Pozostawić silnik na biegu jałowym lub lekko podwyższonych obrotach

 • Obserwować zachowanie płynu reakcyjnego (w tym momencie we wnętrzu rurki powinny pojawić się bąbelki).

 • Zmiana koloru płynu reakcyjnego na żółty lub zielony po kilku minutach trwania testu może wskazywać na uszkodzoną UPG.

 • Po wykonaniu testu należy dokładnie umyć i wysuszyć rurkę testową. Pominięcie tego kroku może poważnie zaburzyć wynik kolejnych testów.

 

Należy wspomnieć, że podczas wykonania testu nie wolno dopuścić do zmieszania się płynu chłodzącego z płynem reakcyjnym. Okoliczność ta może spowodować sfałszowanie wyniku testu.

 

Gdzie kupić tester szczelności uszczelki głowicy?

Tester głowicy CO2 jest jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych. Dostępny jest niemal w każdym sklepie motoryzacyjnym. Z powodzeniem można go kupić również w naszym sklepie internetowym motochemia.pl w formie wysyłkowej lub z odbiorem w jednym z naszych sklepów stacjonarnych w Krakowie. Testery w różnych wariantach pojemnościowych takich jak:

 

 

znajdują się także w stałej ofercie sklepu Motochemia na ul. Centralnej 51 w Krakowie oraz sklepu Motochemia na ul.Wincentego Danka 10/U3 w Krakowie.

 

Czy można dokupić płyn reakcyjny CO2?

Płyn reakcyjny zawarty w każdym zestawie testu na obecność CO2 w układzie chłodzenia, można również z powodzeniem dokupić w oddzielnej buteleczce. W naszych sklepach dostępne są dwie pojemności tego płynu:

 

 

Płyn reakcyjny jest uniwersalny dla każdego testera szczelności uszczelki głowicy. Oznacza to, że można go zastosować również do innych testów CO2, niż te oferowane przez markę Silver Cars.

 

Najpopularniejsze testy UPG w sklepie motochemia.pl

W naszej ofercie produktowej dostępne są zarówno testery uszczelki pod głowicą, jak i same płyny reakcyjne marki Silver Cars. Wśród nich zdecydowanie większym popytem wśród klientów cieszą się kompletne zestawy testów szczelności głowicy cylindrów. Kupujący w naszych sklepach najczęściej sięgają po najmniejszy z oferowanych zestaw SilverCars Tester Szczelności Uszczelki Głowicy CO2 10 ml. Pozwala on na wykonanie maksymalnie pięciu testów, więc można z powodzeniem uznać, że jest to zakup dedykowany do sprawdzenia jednego samochodu. Kolejny w zestawieniu popularności jest zestaw z testerem o pojemności 30 ml (SilverCars Tester Szczelności UPG CO2 30 ml). Ta pojemność gwarantuje możliwość wykonania około 15 testów. Podium zamyka tester o pojemności 50 ml (SilverCars Tester Uszczelki Głowicy CO2 50 ml), który pozwala wykonać około 25 testów szczelności UPG. Wśród płynów reakcyjnych większym powodzeniem cieszy się ten o mniejszej pojemności 100 ml (SilverCars Płyn Reakcyjny CO2 do Testu UPG 100 ml). Większa butelka płynu reakcyjnego o pojemności 200 ml cieszy się najmniejszą sprzedażą wśród wszystkich produktów znajdujących się w tej kategorii.

 

Testery szczelności uszczelki pod głowicą – opinie

Testy UPG zawierające specjalne płyny reakcyjne CO2 oceniane są bardzo dobrze nie tylko przez ich użytkowników, ale także przez specjalistów. Sami mechanicy w celu sprawdzenia stanu uszczelki głowicy przed rozebraniem silnika stosują tego typu zestawy. Jest to proste i skuteczne narzędzie, które docenione zostało na całym świecie za łatwość obsługi, a także skuteczność działania. Świadczą o tym również opinie dostępne w naszym sklepie. Oto niektóre z nich:

 

Wszystko w porządku. test przebiegł pomyślnie. polecam ten produkt – opinia użytkownika antek po zakupieniu testera SilverCars Tester Szczelności Uszczelki Głowicy CO2 10ml

 

Niestety płyn potwierdził swoją przydatność i wykrył usterkę uszczelki pod głowicą. Korek dość uniwersalny, pasuje do większości wlewów płynu chłodniczego. - wpis klienta Kami_krk po zastosowaniu SilverCars Tester Szczelności Uszczelki Głowicy CO2 30ml

 

Dobrze, że ktoś w końcu wpadł na pomysł takiego zestawu, jest szalenie przydatny! - zdanie użytkownika Franek na temat SilverCars Tester Szczelności Uszczelki Głowicy CO2 50ml

Polecane artykuły
Brak artykulów.
Inni producenci

 
Porady i testy motoryzacyjne
Zobacz więcej
Retrofity LED - oświetlenie wydajne, lecz nielegalne
poniedziałek, 17 Styczeń 2022Komentarze: 2

Ostatnie lata doprowadziły do znacznego rozwoju technologii oświetlenia. Dotyczy to niemal każdej gałęzi przemysłu, w tym również motoryzacji. W nowych modelach samochodów coraz częściej spotykamy wysoko wydajne lampy wyładowcze, zwane potocznie ksenonami. Niezwykle popularne stało się również oświetlenie LED. Obecnie jest ono regularnie stosowane w niemal wszystkich współczesnych samochodach. Nic więc dziwnego, że właściciele starszych aut również zapragnęli nowego, dużo wydajniejszego typu oświetlenia w swoich samochodach. To właśnie w odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstały tak zwane retrofity LED. Czym są retrofity LED? Co daje ich użycie? Czy są legalne? O tym w dzisiejszym artykule!

Czytaj więcej
Ceramizery i moto doktory, czyli dodatki do oleju silnikowego
piątek, 14 Styczeń 2022Komentarze: 3

Coraz surowsze normy emisji spalin, downsizing silników, a także natężony ruch na drogach miast, stawiają przed silnikiem samochodu coraz trudniejsze zadania. Oleje silnikowe już dawno przestały być jedynie środkiem smarnym, stając się wielozadaniowym środkiem chroniącym jednostkę napędową. Niestety, w skrajnych warunkach użytkowania, nawet najlepszy olej nie radzi sobie z powierzonymi mu zadaniami. To właśnie w tym celu powstały dodatki do oleju silnikowego. Czym są? Do czego służą? Jakie są ich zadania? O tym w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej

Ostatnie opinie o sklepie
Ewelina A.

Szybki czas realizacji, dywaniki spełniły oczekiwania.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Wtorek, 04 Styczeń 2022

Marcin Renault Megane 3 1.6 110km

Wszystko na tak. Jestem zadowolony a samochód tym bardziej.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Poniedziałek, 03 Styczeń 2022

DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>

Certyfikaty Motochemia


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © 2022 https://www.motochemia.pl